Buggykiting

Další varianta z pozemního powerkitingu. Jedná se o jízdu za pomocí draku/kitu na buggyně (speciální vozítko - jednomístná tříkolka s řiditelným předním kolem a dvěma koly vzadu). Rychlost, kterou můžeme na buggykitu dosáhnout je až 90km/hod. Rekordy padají však i kolem 110km/hod. Rychlost je samozřejmě ovlivněná, jak povrchem po kterém jezdíme, tak i silou větru.

Pro buggykiting jsou používány především komorové kite a kity o menších rozměrech, většinou do 5m². Buggyna není přímo vázána s drakem, většinou jsou draci poutáni k jezdcům. Pro ovladatelnost se používají madla, která jsou na sobě nezávislá a pro jezdce znamenají větší pohodlí než hrazda.

Velmi důležité jsou ochranné pomůcky. Primární ochrannou pomůckou je přilba, poté chránič páteře, kolen a loktů a v neposlední řadě i brýle. Bezpečnost je velmi důležitá, protože buggykiting se řadí do powerkitingových sportů a jedná se tedy o extrémní sport a je tady možnost potencionálního nebezpečí. Je důležité si uvědomit, že při provozování buggykitingu i ostatních powerkitingových sportů využíváte jako zdroj energie vítr, který se může kdykoliv změnit jak v rychlosti, tak i směru. Pro základní bezpečnost je dobré si vybrat vhodnou lokalitu. Nejlépe otevřené prostranství s minimálním počtem překážek a nebezpečných objektů.

Jako v ostatních powerkitingových sportech i zde se můžeme věnovat freestylu. Pro provozování freestylu je důležité být připevněn pásem a zvolit si draka o větší velikosti. Tím pádem se, ale i zvyšuje riziko pádu a zranění o tvrdou zem.

Text: Nikol Wolfová

Foto: Martin Zelingr



Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

V tuto chvíli není žádná soutěž aktivní. Předchozí soutěže najdete v našem archivu soutěží.

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

1.3.2024
Klub slovenských turistů, Fakulta informatiky РEVŠ a OZ Karpaty Vás zvou na 38. ročník mezinárodního setkání expedičních turistů a netradičních cestovatelů EXPEDICE 2024.
15.1.2024
Novoroční číslo časopisu Krásy Slovenska přináší zajímavý rozhovor s geografem z Geografického ústavu Slovenské akademie věd  - RNDr. Jánem Hanušinem, CSc., pozve vás napříč Kubínskou holí na Oravské Maguře a představí tajemné Javorníky.
22.12.2023
Portál Infoglobe vám přeje krásné vánoční svátky, hodně štěstí, lásky a splněných přání v novém roce 2024 ;-)
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 20. 4. 2024
svátek:Marcela
dnes:
sobota 20.4.
3 °C
zítra:
neděle 21.4.
-1 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X