www.infoglobe.cz » Albánie: Země, jejíž krásy teprve čekají na objevení – VIDEO

Albánie: Země, jejíž krásy teprve čekají na objevení – VIDEO

Publikováno: 17.10.2017
Nádherné pláže, vysoké hory, krásné národní parky, jezera, tradiční zemědělci či majestátní hrady. Albánie nabízí opravdu mnoho, přitom je turismem zatím téměř nepolíbená. V následujícím seriálu se postupně podíváme na několik míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Ještě než se ale pustíme do jednotlivých míst, pojďme si shrnout několik praktických informací a tipů.

Do Albánie se nejlépe dostanete letadlem, možností sice zatím není moc, ale letů z jediného mezinárodního letiště v Tiraně naštěstí přibývá. Přijet můžete snadno i ze severu Řecka nebo autem.

Albánie

Jak se pak dopravovat po Albánii? Nejlepší možnost je rozhodně půjčit si auto. Silnice do většiny nejnavštěvovanějších oblastí už jsou v dobrém stavu, pokud se ale chcete vydat i do odlehlejších míst, počítejte s náročnější cestou a raději si pronajměte auto s náhonem na všechna 4 kola.

Jezdit můžete i autobusy a místními dodávkami, ceny jsou příjemně nízké a opět platí, že do nejnavštěvovanějších oblastí se dostanete velmi snadno. Ale počítejte s tím, že místní doprava je občas sama o sobě celkem zážitek.

Albánie   Berat – výhled z hradu

Kdy do Albánie vyrazit? Nejlepší počasí bude samozřejmě v létě, pokud ale chcete zemi zažít opravdu téměř bez turistů, přijeďte mimo sezonu. 

Ceny v Albánii jsou příjemně nízké, hlavně co se jídla týče. I bydlení je ale většinou levné a za danou cenu až překvapivě kvalitní. Krom nejturističtějších oblastí se bez problémů dostanete na 15 eur za pokoj se snídaní pro dva.

Durrës

Dhërmi   pevnost Ali Pashës – Porto Palermo

V seriálu si postupně představíme hlavní město Tiranu, přímořské Durrës, jižní riviéru, hrad a historické město Berat či termální prameny u městečka Tepelene.

Albánie   výhled na Prrenjas

Pokud vás baví hory, rozhodně ale uvažujte i o cestě do severní části země, kde leží Albánské Alpy. Tam jsme se bohužel během naší návštěvy nedostali, díky českému dobrovolnickému projektu Albanian Challenge tam ale vzniká rozsáhlá síť značených turistických stezek v naprosto dechberoucí přírodě a skrz vesničky jinak úplně odříznuté od světa.

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Hudba: KetsaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Albánie, Tirana – Skanderbegovo město
Publikováno: 7.8.2015
Cílem dnešní cesty je hlavní město Albánie, které je téměř celé obklopeno horami.

Albánie, Tirana – tepající centrum – VIDEO
Publikováno: 24.10.2017
Albánie je malá a poklidná země, dokonce i její hlavní město Tirana působí ve srovnání s evropskými metropolemi hodně klidným dojmem. Však má také jen něco kolem půl milionu obyvatel. Ulice jsou ale plné života a Tirana určitě má své nezaměnitelné kouzlo.

Albánie, Berat – romantický výlet do středověku – VIDEO
Publikováno: 31.10.2017
Drsná příroda, hory, průzračně čistá řeka a majestátní hrad, který střeží středověké město. Tak by se ve zkratce dal popsat albánský Berat. Patří mezi nejnavštěvovanější místa země a právem se vyjímá na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Pojďme se do něj na chvíli přenést.

Albánie, Durrës – gastronomický ráj – VIDEO
Publikováno: 7.11.2017
Jen zhruba 30 kilometrů od hlavního města Tirany leží poklidné přímořské město Durrës (česky Drač), o kterém vám většina Albánců řekne, že tam vlastně nenajdete nic zajímavého. Mají trochu pravdu, přesto se v Durrës určitě zastavte. Proč? Čeká vás tam geniální středomořská kuchyně za ještě geniálnější ceny.

Albánie – národní park Llogara – VIDEO
Publikováno: 14.11.2017
Nedaleko města Vlorë na jihu Albánie leží na první pohled nenápadný horský národní park Llogara. Při plánování cesty po Albánii jsem si na něj nechal jen půl dne, ale už jak jsem se k němu z dálky blížil, jsem toho litoval. Patří totiž mezi nejhezčí místa celé země a nabízí možnosti pro nezapomenutelné treky do hor.


Souvisejicí videa

Albánie: Země, jejíž krásy teprve čekají na objevení
Albánie je turismem skoro nepolíbená, což se ale v budoucích několika letech určitě změní. Nabízí...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Chrámy a kostely

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium
2. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z internetového knihkupectví bux.cz
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní a vstupem do saunového světa a zážitkového bazénu v hotelu Panorama**** Trenčianské Teplice
2. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X v krabicovém balení s 8GB flash diskem a aktualizovanou praktickou příručkou
3. cena redakce:
Roční elektronické předplatné časopisu National Geographic

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2017
Nenechte si ujít netradiční fúzi divadla, cirkusu a folkloru v podobě inscenace Younák, kterou můžete vidět 5 a 6. prosince ve Staré tržnici v Bratislavě.
18.11.2017
Katalogový či internetový prodej zájezdů? Katalogy jsou prostě potřeba. Lidé jsou na ně zvyklí a pro provizní prodejce jsou nutností. Cestovní kancelář Čedok vydala pro sezonu 2018 hned 8 samostatných katalogů, které přehledně dělí celý svět.
17.11.2017
Bardějovské lázně a severovýchod Slovenska jsou opět atraktivnější i pro rodinnou dovolenou. V lázních a jejich okolí přibyl třetí léčivý singletrack, tentokrát určený pro rodiny s dětmi.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BOSNA A HERCEGOVINA:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 19. 11. 2017
svátek:Alžběta
dnes:
neděle 19.11.
6 °C
zítra:
pondělí 20.11.
5 °C