www.infoglobe.cz » Bulharsko – letovisko Svatí Konstantin a Helena

Bulharsko – letovisko Svatí Konstantin a Helena

Publikováno: 18.8.2018
Letovisko Svatí Konstantin a Helena (bulharsky Sveti Konstantin i Elena) je nejstarším bulharským letoviskem, které vzniklo v roce 1946. Město se nachází asi 10 km od Varny. O kousek dále je pak další známé přímořské letovisko – Zlaté Písky.

Původně se město jmenovalo Družba a kdysi zde bývalo sanatorium pro pacienty s tuberkulózou. Mezinárodně známým lázeňským střediskem je již od dob socialismu.

Město Svatí Konstantin a Helena je rekreanty opravdu vytížené. Všude, kde to bylo možné, jsou velké hotelové komplexy. Ubytování se zde dá sehnat v různé kvalitě, nicméně je potřeba brát v úvahu, že čtyřhvězdičkové hotely tu neodpovídají úplně našim standardům. Hotelové prostory jsou sice pěkné, čisté a pravidelně udržované, nicméně i při pobytech all inclusive očekávejte spíše skromnější verzi stravování. Také je dobré se připravit na fakt, že zde velmi málo místních hovoří anglicky. Letovisko je vhodné spíše pro rodiny s dětmi. Děti již během prvního dne poznají spoustu nových kamarádů a společně pak absolvují všechny aktivity.

loď Sirius   pramen pod lodí Sirius

Samotné městečko za hranicemi hotelových komplexů bohužel nevypadá úplně udržovaně, trochu se zde zastavil čas. Avšak zdejší centrum je i tak plné života. Nachází se zde mnoho stánků, restaurací, kolotočů, čas od času projede kolem nás dětský vláček. Do centra se chodíme pravidelně procházet a snad pokaždé si odneseme další suvenýr – krásné šaty, úžasně voňavá mýdla zdejší výroby, koření či víno, které je v Bulharsku obzvláště chutné. Ceny jsou nižší než v Čechách, což nás k nákupům ještě podněcuje. Rozhodně můžeme také doporučit zdejší báječnou zmrzlinu a v restauracích si můžete pochutnat na mořských plodech.

klášter   klášter

Město Svatí Konstantin a Helena získalo svoje nynější jméno po zdejším klášteru ze 16. století. I ten se nachází v centru, ale trošku splývá s okolím. Doporučuji buď se nejdříve podívat na internetu, jak tato památka vypadá, nebo alespoň rozhodně nehledat typický klášter. Další zdejší známou atrakcí je sirný pramen (46 °C). Kousek od hlavní pláže Sahara se nachází pramen vytékající z kovové roury do přírodního bazénku, kde se stále koupe plno turistů.

klášter

Hlavní atrakcí tu však samozřejmě zůstává moře. I přes nápor turistů je voda čistá a průzračná, pláže se žlutým pískem jsou plné drobných mušliček. Slanost vody je poměrně nízká, nejsou zde ježovky ani žahavé medúzy. Každých pár metrů kontrolují bezpečnost zdejší plavčíci. Za poplatek si lze zapjůčit vodní skútr, šlapadlo či se nechat táhnout za člunem na vodních lyžích nebo na nafukovacím banánu.

Sahara Beach a Černé moře

Letovisko Svatí Konstantin a Helena je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou, kterou si užijí jak jednotlivci, tak rodiny s dětmi. V blízkém okolí se nachází plno zajímavých míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

GPS: 43°13'50.6"N 28°00'39.8"E

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Bulharsko, Sozopol - výlet do starobylého města
Publikováno: 29.4.2015
Díky svým písečným plážím, krásné přírodě, dobrému jídlu a cenové dostupnosti je Bulharsko stále vyhledávanou destinací, hlavně rodinami s dětmi. Možností ubytování v Bulharsku je celá řada. Jednou z nejvyhledávanějších oblastí je jižní oblast v okolí Burgasu, kde se nachází letiště. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Primorsko, Kiten nebo Carevo. Milovníkům historie by neměla určitě uniknout návštěva Sozopolu.

Bulharsko, Varna – na břehu Černého moře
Publikováno: 25.8.2018
Varna je třetím největším bulharským městem, leží na břehu Černého moře a nachází se zde největší bulharský přístav. Ve Varně je také menší letiště, kam se lze dostat z Prahy i Brna přímými lety za necelé dvě hodiny.

Bulharsko – mys Kaliakra a městečko Balčik
Publikováno: 1.9.2018
Okolí letoviska Svatí Konstantin a Helena si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Podél pobřeží Černého moře vyrážíme severně a před městem Kavarna odbočujeme vlevo na slavný mys Kaliakra (Nos Kaliakra), který je nejdelším mysem v celém Bulharsku.

Bulharsko: křížem krážem
Publikováno: 18.5.2015
Bulharsko bylo za „socíku“ jednou z mála zemí, kam mohl cestovat každý. Většina těch, co toužili po dovolené u moře, toho také využila. Když se otevřely hranice, přestalo být pro nás atraktivní, ale teď se, stejně jako pachatelé, začínáme vracet na „místo činu“…

Bulharsko: Příjemné zážitky z dovolené
Publikováno: 4.5.2015
Všichni vaši známí již v Bulharsku byli a vy nevíte proč? Přemýšlíte nad tím, kam letos na dovolenou? Bulharsko je skvělý tip a my vám řekneme proč!

Bulharsko: Rilský klášter – nejposvátnější místo v zemi
Publikováno: 8.1.2018
Zima je v plném proudu, i když to zatím na nějakou sněhovou nadílku zrovna nevypadá. Hodně lidí už však přemýšlí, kam vyrazit na jaře či v létě. Máte-li rádi chození po památkách, přinášíme vám skvělý tip. Začněte tedy pomalu plánovat dovolenou v Bulharsku.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2018
Srdečně vás zveme na tradiční vánoční trhy, které se konají od 23. listopadu do 23. prosince na Mariánském náměstí a náměstí Andreje Hlinky v Žilině.
18.11.2018
Přijďte zažít zimní festival zvyků a obyčejů Gemeru od 19. do 24. listopadu v Rožňavě. V pořadí 24. ročník se bude konat v Domě tradiční kultury Gemeru a vyvrcholí programem v divadelním sále OKC.
17.11.2018
Projekt „Česko-polská Hřebenovka – východní část“ je zaměřen na obnovení historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí. Trasa z velké části kopíruje hranici a v několika místech přechází do druhého státu. Na nejvyšším vrcholu Wlodzické vrchoviny (Vladzická hora, 758 m n. m.) v Polsku byla koncem října otevřena nová rozhledna, jako první z jedenácti plánovaných.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – URUGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 19. 11. 2018
svátek:Alžběta
dnes:
pondělí 19.11.
3 °C
zítra:
úterý 20.11.
3 °C