www.infoglobe.cz » Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolí

Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolí

Publikováno: 29.7.2017
Naší další zastávkou bylo město Villarrica. Nejdříve jsme váhali, zda nezakotvit ve městě Pucón, které leží o 25 km dál a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Chile. Místní obyvatelé naprosto skvěle využili polohu tohoto města. Pucón totiž leží u břehu jezera Lago Villarrica, je obklopen národními parky, termálními prameny a také divokou řekou s peřejemi. V neposlední řadě se zde nachází vulkán Villarrica, který je asi největší atrakcí.

Město je tedy Mekkou outdoorových sportů. Hlavní městská třída Avenida O'Higgins je poseta všemi druhy značek oudoorového oblečení, nepřeberným množstvím obchodů, restauracemi a kavárnami. Pokud bychom pokračovali až na konec této hlavní třídy, narazíme na pláž La Poza, kde si můžeme prohlédnout kotvící lodě. A jelikož je toto město tak vyhlášené, nenarazíte zde na levné ubytování. Proto jsme se nakonec rozhodli pro městečko Villarrica.

cestou k městu Pucón a sopka Villarrica   pláž v Pucónu

Villarrica se nachází na jihozápadním břehu jezera. Při příjezdu vás hned okouzlí nádherný výhled na stejnojmenný vulkán. Najdete zde dvě infocentra, spousty různých obchůdku, supermarkety i místní pouliční prodejce, kde koupíte nabíječku, oblečení, ale i ovoce a zeleninu. Toto město je prostě skvělým výchozím bodem. Oproti Pucónu je klidnější a hlavně levnější. Je zde mnoho možností ubytování – od kempů a hostelů až po dražší hotely. My se ubytovali v hostelu, kde nám majitel dal dokonce kontakt na kamarádku, která zprostředkovává výstup na vulkán – na ten můžete jít totiž jen s průvodcem. Cena je však hodně vysoká 100 000 CLP (necelé 4 000 Kč). Po pár rozhovorech s místními, kteří nám řekli, že kvůli počasí možná na vulkán ani nevyjdeme, jsme se rozhodli pro jiné výlety – do národních parků v okolí.

výhled na jezero Lago Tinquilco a na vulkán Villarrica

Ráno jsme tedy vzali pohorky, batůžek se svačinou a vyrazili jsme do národního parku Huerquehue. Cesta sem vede po úzkých silničkách, které jsou z velké části prašné a dost rozbité, takže se sem vyplatí jet terénním vozem. Nakonec dorazíme do kempu Conaf, kde nám na recepci ukážou obří mapu a trasy, kam vyrazit. Žádné tištěné mapy tu neprodávají, a tak si tu jednu musíme vyfotit na mobil. Vstup do parku je 5 000 CLP (cca 200 Kč) za osobu.

poslední zastávka před odbočkou směr národní park Huerquehue

Cesta začíná pozvolna, pak začne pomalu, ale jistě stoupat. Míjíme odbočku k vodopádu Cascada Nido de Aquila a otevírají se nám krásné výhledy na jezero Lago Tinquilco a na vulkán Villarrica. Cestou se začínají objevovat stromy araukárie, nacházíme i národní květinu copihue a také narážíme na kolibříky a ještěrky. Asi tak po hodině strmého stoupání se dostáváme k jezeru Lago Chico a od něj pokračujeme dál k Lago Toro a k Lago Verde s malou pláží. Jezírka jsou průzračná a tak nádherná, až se tají dech. Kopce jsou porostlé lesem, ze kterého vyčnívají koruny araukárií. Na tomto místě si tedy dáme malý piknik a osvěžující koupel v ledovém jezeru. Necháme si prohřát zmrzlou kůži sluníčkem a vyrážíme zase zpět k autu.

Lago Chico   národní květina Chile Copihue

průzračné potoky v národním parku Lago Toro vodopád Cascada Nido de Aquila stromy araukárie

Musím říct, že mě tento národní park naprosto okouzlil. Je to skvělé místo pro všechny typy turistů, každému ho doporučuji. Je zde spousty treků s krásnými výhledy a tajuplnou krajinou, i když v sezoně zde bude asi dost plno. I tak se sem ale určitě podívejte, krásné přírody totiž není nikdy dost.

GPS: (vulkán Villarica) 39°25'17.1"S 71°56'20.3"W

 

Text a foto: Kateřina Janovská Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Chile, Santiago de Chile – Vítejte v hlavním městě
Publikováno: 15.7.2017
Santiago je hlavní město státu Chile a také první zastávka na naší třítýdenní dovolené. Město je obklopeno vysokými horami a žije zde okolo 6 milionů lidí. Cesta sem je poměrně zdlouhavá (nám trvala 14 hodin), ale rozhodně nebudete litovat.

Chile: Puerto Varas, La Arena a cesta lodí až k národnímu parku Pumalin
Publikováno: 5.8.2017
Naší další zastávkou při cestování po Chile bylo městečko Puerto Varas, má stejně velkou popularitu jako Pucón. Městečko je velmi pěkně udržované, najdeme zde spousty obchodů se sportovním oblečením a s různou sportovní výbavou. Projeli jsme hlavní třídou a dorazili k jezeru Lago Llanquihue. Výhledy odsud jsou impozantní. Dokonce zde vidíme i dvě sopky Osorno a Calbuco. Vulkán Osorno se tyčí nad vodou a je dokonale tvarovaný.

Chile: Z Coyhaique do Argentiny a zase zpět do Chile po Route 40
Publikováno: 12.8.2017
Naši cestu po Carretera Austral zakončujeme návštěvou města Coyhaique. Vydáváme se z Puerto Aysén, všude okolo nás je krásná příroda se spoustou výhledů. A skoro celou cestu nás lemuje řeka Río Simpson, která taktéž protéká přírodní rezervací Reserva Nacional Río Simpson.

Chile, Valparaíso – zážitek pro turisty
Publikováno: 22.7.2017
Valparaíso nebo také Valpo je město ležící v centrální části Chile a je známé především tím, že jsou zde barevné až kýčovité domy. Mimo jiné tu také najdete jeden z největších a nejdůležitějších přístavů v Chile.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Vepsáno ve tváři

1. 9. – 31. 10. 2017
1. cena:
Nejhezčí túry světa, kniha pro milovníky dobrodružných cest
2. cena:
Nejkrásnější výlety na tajemná místa, praktický průvodce po výletech, na kterých se budete bát
1. cena redakce:
Zájezd na adventní trhy do Vídně s CK Radynacestu.cz
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Dárkový poukaz na masáž ve Studiu Nicole v Praze 4

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.10.2017
Knižní událost roku se blíží! Od 9. do 12. listopadu se v bratislavské Inchebě uskuteční již 25. knižní veletrh Bibliotéka, který doplní výstava vzdělávání a didaktické techniky Pedagogika, zaměřená na prezentaci učebnic, vzdělávacích softwarů a školních pomůcek.
17.10.2017
Ve výstavním a společenském centru IDEON v Pardubicích se koná ve dnech 20. až 22. října čokoládový festival. Čeká vás velmi sladký víkend s doprovodným programem.
16.10.2017
Již v sobotu 28. října se můžete těšit na Noc duchů, dýní a strašidel, která zavládne na středověkém hradě Strečno.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – CHILE:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 18. 10. 2017
svátek:Lukáš
dnes:
středa 18.10.
17 °C
zítra:
čtvrtek 19.10.
18 °C