www.infoglobe.cz » Chile: Z Coyhaique do Argentiny a zase zpět do Chile po Route 40

Chile: Z Coyhaique do Argentiny a zase zpět do Chile po Route 40

Publikováno: 12.8.2017
Naši cestu po Carretera Austral zakončujeme návštěvou města Coyhaique. Vydáváme se z Puerto Aysén, všude okolo nás je krásná příroda se spoustou výhledů. A skoro celou cestu nás lemuje řeka Río Simpson, která taktéž protéká přírodní rezervací Reserva Nacional Río Simpson.

Chtěli jsme se tam jít projít, ale opět nás na začátku rezervace čekala budka s kasičkou jako ve všech parcích v Chile. Za vstup chtěli dost peněz, a tak jsme se rozhodli pokračovat dál. Cestou jsme narazili na vodopád Cascada de la Virgen. O pár set kilometrů dál se před námi začal rozprostírat nádherný výhled na město Coyhaique. Udělali jsme tady pár fotek a pokračovali jsme dál do města.

okolí rezervace Nacional Río Simpson   okolí rezervace Nacional Río Simpson

město Coyhaique jako na dlani

město Coyhaique   příroda ve městě Coyhaique

Je jedním z větších měst široko daleko, a tak jsme mile překvapeni ruchem lidí v okolí. Jeho hlavním bodem je náměstí Plaza Armas, kde se shromažďují snad všichni místní. V okolních uličkách najdeme snad úplně všechno – od malých krámečků s místní tematikou až po různé obchody, kavárny, restaurace a banky. Také jsem zde našla poštu a konečně jsem mohla koupit pohledy a poslat je do ČR. Jinak tady perfektně funguje i informační centrum, kde dokonce mluví anglicky. Dokoupili jsme zásoby jídla a vydali se dál – na hranice Chile a Argentiny.

Argentina 100x jinak   Argentina cestou necestou

Jeli jsme přes Coihaique Alto do Paso Colhaipue. Na těchto hranicích to byla ještě hračka, ukázali jsme pasy a odevzdali spousty dokumentů, které jsme museli mít už před naší cestou. Dostali jsme tisíce razítek a pokračovali dál. Další zastávka proběhla na argentinské straně, opět jsme ukázali haldu dokumentů, dostali tisíce razítek a mohli jsme zase jet. I když slovo jet bych teď neměla používat, vhodnější bude kodrcat. Čekala nás snad ta nejtěžší část – 117 km do nejbližšího městečka Río Mayo. Cesta byla kamenitá a plná výmolů. Po třech hodinách jsme konečně najeli na asfaltovou silnici s označením Route 40. Je to druhá nejznámější silnice po Route 66. S délkou 5 000 km se jedná o nejdelší argentinskou silnici. Říká se o ní, že se řadí k nejhezčím silnicím, protože se táhne výjimečnou krajinou Patagonie a podél pohoří And. A je to pravda. Jeli jsme 4 dny 2 000 km a zážitek to byl neuvěřitelný.

argentinská krajina

argentinská krajina   cestou po Route 40

Prvních 500 km jsme sem tam potkali auto. Projížděli jsme argentinskou pampou a bylo vidět na tisíce kilometrů daleko. Jakmile jsme dorazili do vesničky Gobernador Costa, čekala nás silniční kontrola, což jsme kvůli chilské značce očekávali, ale vše bylo v pořádku. Po dalších 500 km se krajina náhle změnila a všude okolo byly samé lesy a kopce. Zajeli jsme do městečka Esquel, kde jsme si v místní restauraci dali argentinský steak. Projeli jsme centrem a zase pokračovali dál. Nejkrásnější částí je asi cesta přes Ruta de los 7 Lagos. Sedm opravdu hezkých jezer v krásné přírodě. Některá jezera byla úplně průzračná a některá byla zase temně modrá. U některých jezer byly dokonce kempy, kde se dala strávit noc, ale opět za dost peněz. Takže to nebylo nic pro nás. Nám se většinou vždy podařilo najít nějaké hezké místečko ve volné přírodě, kde jsme rozbalili stan.

argentinská jezera

jezera, ze kterých až přechází zrak   krásná jezera v Argentině

Pak naše cesta pokračovala opět k hranicím s Chile, ale tentokrát jsme zvolili přechod hodně frekventovaný. Cesta byla dlouhá, ale alespoň po asfaltu. Z Las Lajas jsme odbočili podle ukazatelů na hranice směr Chile. Tím, že přes tento přechod projede hodně lidí, kontroly zde byly drsnější a důkladnější. My jsme naštěstí prošli v pohodě a mohli jsme pokračovat až do Santiaga de Chile.

krása Argentiny

Tím naše cestování po Chile se zastávkou v Argentině končí. Jestli cestu do Jižní Ameriky zvažujete, obě země můžu jen doporučit.

GPS: (Coyhaique) 45°34'18.3"S 72°04'08.0"W

 

Text a foto: Kateřina JanovskáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolí
Publikováno: 29.7.2017
Naší další zastávkou bylo město Villarrica. Nejdříve jsme váhali, zda nezakotvit ve městě Pucón, které leží o 25 km dál a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Chile. Místní obyvatelé naprosto skvěle využili polohu tohoto města. Pucón totiž leží u břehu jezera Lago Villarrica, je obklopen národními parky, termálními prameny a také divokou řekou s peřejemi. V neposlední řadě se zde nachází vulkán Villarrica, který je asi největší atrakcí.

Chile: Puerto Varas, La Arena a cesta lodí až k národnímu parku Pumalín
Publikováno: 5.8.2017
Naší další zastávkou při cestování po Chile bylo městečko Puerto Varas, má stejně velkou popularitu jako Pucón. Městečko je velmi pěkně udržované, najdeme zde spousty obchodů se sportovním oblečením a s různou sportovní výbavou. Projeli jsme hlavní třídou a dorazili k jezeru Lago Llanquihue. Výhledy odsud jsou impozantní. Dokonce zde vidíme i dvě sopky Osorno a Calbuco. Vulkán Osorno se tyčí nad vodou a je dokonale tvarovaný.

Chile, Santiago de Chile – Vítejte v hlavním městě
Publikováno: 15.7.2017
Santiago je hlavní město státu Chile a také první zastávka na naší třítýdenní dovolené. Město je obklopeno vysokými horami a žije zde okolo 6 milionů lidí. Cesta sem je poměrně zdlouhavá (nám trvala 14 hodin), ale rozhodně nebudete litovat.

Chile, Valparaíso – zážitek pro turisty
Publikováno: 22.7.2017
Valparaíso nebo také Valpo je město ležící v centrální části Chile a je známé především tím, že jsou zde barevné až kýčovité domy. Mimo jiné tu také najdete jeden z největších a nejdůležitějších přístavů v Chile.

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová země I.
Publikováno: 8.6.2011
Na území velkém jako Česká republika se nachází jedinečné místo naší modré planety s kouty krásné a nedotčené přírody.

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová země II.
Publikováno: 15.6.2011
Dnešní článek pojednává o nejjižnějším městě světa Ushuaie.


Souvisejicí fotogalerie

Chile – z města do přírody
Jižní Amerika je neuvěřitelně zajímavá, specifická a mezi cestovateli stále oblíbenější. My se dn...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.4.2019
Nenechte si ujít krásný rodinný víkend na nejveselejším dětském festivalu – FESTÍK, který se uskuteční 25. a 26. května na dostihové dráze v Petržalce.
25.4.2019
Garden Food Festival se spojil s Karnevalem chutí a pod značkou GFF se bude ve dnech 27. a 28. 4. poprvé prezentovat na Slezskoostravském hradě.

24.4.2019
Už 1. května se znovu koná tradiční akce – Zahájení turistické sezony v obci Topoľčianky, kde vás čeká obrovské množství atraktivit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAROKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 26. 4. 2019
svátek:Oto