www.infoglobe.cz » Francie, Štrasburk – město umění

Francie, Štrasburk – město umění

Publikováno: 23.6.2017
Krásné měšťanské domy, elegantní stavby z dob vlády Ludvíka XV. a nádherná katedrála tyčící se do nebes. Štrasburkem se budete procházet dlouho a rádi. Město se nachází na významných obchodních stezkách a díky tomu se ve své době stalo vůbec nejbohatším městem Svaté říše římské. Umění zde jen vzkvétalo a nejinak je tomu i dnes. Štrasburk je domovem mnoha muzeí umění, archeologických muzeí apod.

Palais des Rohan

Naši procházku začneme rovnou v samém středu města – ve čtvrti Le quartier des Tanneurs (téže známá jako Malá Francie – Le Petite France). Čtvrť, která spadá pod historické dědictví UNESCO, se rozkládá na ostrově Grande Île, který je celý obklopen řekou Ill. Během 16. a 17. století se ve čtvrti pohybovali převážně koželuhové a rybáři. Typické zde jsou labyrinty vodních kanálů a úzké středověké uličky, které lemují polohrázděné domy. Květiny na balkonech těchto domů pak čtvrti dodávají na barevnosti.

Petite France

Další čtvrtí, kam se přesuneme, je Krutenau. Patří vůbec k těm nejživějším veKammerzell městě, ale zároveň má velmi příjemnou a přátelskou atmosféru. Je kombinací šarmu starého světa a moderních restaurací, prvotřídních obchodů a uměleckých galerií. Čtvrť je křižována kanály a v polohrázděných domech, mezi nimiž se budete procházet, kdysi žili loďaři a rybáři.

Naše kroky budeme dále směřovat k Maison Kammerzell (hned naproti najdete turistické informační centrum). Jde o jedno z vůbec nejdůležitějších míst ve Štrasburku. Dům byl postaven v první polovině 15. století a dnes zde sídlí hotel s prestižní restaurací, avšak původně to byl význačný měšťanský dům, který dnes slouží jako skvělá ukázka alsaské architektury. V 15. století obchodníci používali přízemí Kammerzellu k prodeji svého zboží.

Quartier Krutenau

A určitě nesmíte minout Palais des Rohan, elegantní palác z 18. století, který byl až do Velké francouzské revoluce sídlem kníže-biskupů (biskup, který byl zároveň knížetem). V paláci v současnosti sídlí hned tři vynikající muzea. V přízemí dříve byly komnaty štrasburských biskupů, nyní se tu můžete projít Muzeem dekorativního umění. Vystavena tu je keramika, porcelán, malby nebo různé předměty vyrobené zručnými zlatníky.

Palais des Rohan

V prvním patře paláce se rozkládá Muzeum výtvarného umění, do jehož sbírek patří zejména italská, španělská, vlámská, holandská a francouzská malba od středověku po současnost. Díla mistrů jako Courbet, Botticelli, Delacroix, Goya, El Greco nebo Rubens jsou zde samozřejmostí. A v neposlední řadě můžete navštívit Archeologické muzeum.

Trávíte-li rádi dovolenou ve městech a návštěvy památek a všemožných muzeí vás baví, budete se tu cítit jako ryba ve vodě. 

GPS: 48°34'53.0"N 7°45'04.2"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Sir James, Zairon, Zairon (2), Ravn, Remi.leblond, Dietmar RabichDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Francie, Departement Doubs – Besancon a okolí II
Publikováno: 30.9.2016
V minulém díle jsme skončili v besanconské citadele. Ve městě samotném žije něco přes sto tisíc obyvatel. K tomu však připočtěte průměrně 23 tisíc studentů univerzity – Université de Franche-Comté. Ta má své hlavní sídlo v Besanconu od roku 1621, ale založena byla mnohem dříve – v roce 1423.

Francie, departement Doubs – výlet do Besanconu a okolí I
Publikováno: 23.9.2016
Dnes opět zavítáme do krásné Francie a z malebného městečka Annecy se přesuneme přibližně 200 kilometrů severně – do departementu Doubs, konkrétně do jeho hlavního města Besanconu.


Souvisejicí fotogalerie

Francie – jen střípky z této krásné země
Francie (oficiálně Francouzská republika) je stát, jehož většina území se nachází v západní Evrop...

Francie: Paříž – město inspirace
Kamkoliv se v metropoli Francie vydáte, narazíte na historii v podobě úchvatných památek. Šarmem ...

Francie: Paříž – perla na Seině
Paříž, hlavní město Francie, se rozprostírá po obou březích řeky Seiny a patří k nejkrásnějším a&...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Jarní výlet

1. 3. – 30. 4. 2018
1. cena:
Kniha Česko v kostce z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Průvodce po Kalábrii - Film o krásách regionu na DVD + podrobná turistická mapa
1. cena redakce:
Voucher v hodnotě 2000 Kč na ubytování ve Wellness hotelu Vyhlídka**** v Náchodě
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing
3. cena redakce:
Kniha Jak si užít cestování z nepřeberné nabídky cestovatelských knih Knižního klubu

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.4.2018
Letošní jarní etapa Flory Olomouc zahájí oslavy 60. výročí květinových výstav v Olomouci a ponese narozeninový název Pugét pro Floru. Potrvá od čtvrtka 23. do neděle 26. dubna. Kytice doslova zaplaví prostor celého pavilonu. V netradičních prostorových instalacích se budou vznášet nad hlavami a umožní vám tak jedinečný kontakt s exponáty.

23.4.2018
I letos se v Bratislavě uskuteční městský open air festival Bratislavský majáles, který s sebou přinese hudebně-kulturní program s ohromným ohňostrojem na Dunaji.

22.4.2018
Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardějov zaznamenala i v roce 2017 růst návštěvnosti turistických provozů a zařízení v regionu, kde působí. Návštěvnost se zvýšila o téměř 6 % a dosáhla 52 492 osob. Počet přenocování těchto turistů se zvýšil o 4,3 %. Průměrně strávil jeden turista v regionu šest nocí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KAMBODŽA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 24. 4. 2018
svátek:Jiří
dnes:
úterý 24.4.
22 °C
zítra:
středa 25.4.
23 °C