www.infoglobe.cz » Gruzie – z města do hor aneb cesta plná zastávek

Gruzie – z města do hor aneb cesta plná zastávek

Publikováno: 13.10.2018
Dnešní zastávkou a takovým malým zpestřením na cestě bude Balda Canyon. Nachází se necelých 12 km od města Martvili. Najít ho je však celkem náročné. Když jsme chtěli přebrodit řeku, přišel za námi místní pán. Dorozumívali jsme se těžko, ale povedlo se. Řeku prý nepřebrodíme, protože tam jsou ostré a velké kameny, ale že za 200 metrů je vodopád.

A tak jsme ho tedy poslechli a vyrazili. Je to strašně kouzelné místo. V kaňonu bylo vody tak akorát, takže se dalo koupat a zpestřením byl vodopád, který dopadal do řeky. Přímo u něj je posezení a malý kiosek, který ale funguje jen v sezoně.

most k Balda Canyonu   údolí Balda Canyonu

letní kiosek u Balda Canyonu

Naší další rychlou zastávkou bylo industriální město Poti, které leží u Černého moře. Mimo sezonu to tu však vypadá docela strašidelně. Všechno je takové šedé a ponuré. Zajeli jsme tedy jen k moři, kde nás na pláži překvapily krávy. Kdo by řekl, že se krávy půjdou pást na pláž. Smočili jsme se a vyrazili do hor.

katedrála ve městě Poti   domy ve městě Poti

Z Poti jsme pokračovali do města Zugdidi. Protože mapa města ukazuje zajímavá místa, rozhodli jsme se zdržet. Hlavní ulice je velice rušná, hraje hudba a vůně jídla se line všude kolem nás. Projdeme celé náměstí, až dojdeme k Dadians Residential. Procházíme parkem a před námi je zámek s kostelem. Místo je to moc hezké, ale my jsme tak natěšení na přírodu, že se moc dlouho nezdržujeme.

fontána a příjezd do města Zugdidi

Dadians Residential   Dadians Residential

odchod z Dadians Residential

Cestou jsme ale udělali ještě jednu malou pauzičku, a to u Hydroelectric Dam. Jede se sem hezkou cestou, serpentiny se točí divokou přírodou a celou dobu se vedle nás klikatí i divoká řeka Inguri. Příroda je tu tak úžasná, že se člověk nestačí divit. Z hlavní silnice do Mestie jsme tedy uhnuli na onu vodní elektrárnu. Tato vodní nádrž je čtvrtou nejvyšší dostavěnou přehradou na světě a také je druhou nejvyšší klenutou hrází na světě. Výška hráze je 272 m. I tady se snad zastavil čas. U vyhlídky na vodní nádrž se nachází ukázkové cedule, jak to mělo být opraveno a co všechno se zde bude nabízet. Dle mého je to hudba budoucnosti, která zůstane jen na těchto cedulích. Návštěvnost je ale vysoká.

příjezd k Hydroelectric Dam

Hydroelectric Dam   Hydroelectric Dam

Musím říct, že každý den nás Gruzie mile překvapí. Každý kout této země je tak krásný, že by tu člověk mohl trávit hodiny a hodiny a pořád by to bylo málo. Gruzie je sama o sobě prostě neuvěřitelné místo – potulující se psi, krávy, prasata, stánečky s gruzinskými specialitami nebo malé místní obchůdky.

GPS: (Poti) 42°08'31.6"N 41°40'21.5"E

 

Text a foto: Kateřina JanovskáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Gruzie, Kutaisi – krásná příroda a spousta památek
Publikováno: 6.10.2018
Gruzie je stát ležící na rozhraní jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie. Při východním okraji Gruziie se nachází Černé moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Gruzie – město Mestia a výpravy do okolí
Publikováno: 20.10.2018
Mestia je krásné horské městečko ležící 128 km severovýchodně od krajského města Zugdidi. Patří k nejmalebnějším částem země a ne nadarmo bývá nazývané gruzínským Švýcarskem. S alpskou zemí má hodně společného. Nejen krásnou krajinu zelených pastvin pod zaledněnými horami, ale také množství turistů.

Gruzie – z Mestie do Ushguli
Publikováno: 27.10.2018
Z Mestie do Ushguli vede pouze jedna jediná cesta. Dá se tam dostat vlastním vozem, taxíkem, mašrutkou (což je místní hromadná doprava), ale dá se i stopem. Cesta tedy vede směr Ughviri pass. Počítejte však s nezpevněným terénem. Jakmile jsme projeli Ughviri pass, serpentinami jsme sjížděli do první vesnice. Člověka až z těch podmínek, ve kterých lidé žijí, přechází zrak.

Gruzie: ze Zagaro Pass do Kutaisi – poslední část výpravy
Publikováno: 3.11.2018
Když jsme se ráno probudili, nad Zagaro Pass krásně svítilo sluníčko. Cesta pryč však nebyla kvůli sněhu průjezdná, a tak jsme čekali a čekali…

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.2.2019
Výstaviště Holešovice hostí ve dnech 21.–24. února 28. ročník evropského veletrhu cestovního ruchu. Pro veřejnost je otevřen v pátek od 14 do 18 hodin. Páteční program veletrhu se ponese v duchu tradičního jihočeského masopustu, kdy výstavní halou projde veselý průvod masek. O víkendu můžete veletrh navštívit od 9.30 hodin.
18.2.2019
Metropole severozápadního Slovenska – Žilina – ožije 1. března mezinárodním festivalem masopustních masek – Carneval Slovakia Žilina, který je považován za jednu z největších akcí ve městě a zároveň za největší masopustní festival na Slovensku.
17.2.2019
Portál Infoglobe vás zve na tři zajímavé akce, které vám představí život, krásu ledu či prehistorický svět pohledem vědců a milovníků přírody.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – JAPONSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 19. 2. 2019
svátek:Patrik
dnes:
úterý 19.2.
12 °C
zítra:
středa 20.2.
9 °C