www.infoglobe.cz » Indonésie, Nusa Penida – nedotčený ráj nedaleko Bali

Indonésie, Nusa Penida – nedotčený ráj nedaleko Bali

Publikováno: 11.11.2017
Ostrov Nusa Penida se nachází jihovýchodně od velmi známého indonéského Bali, odkud pravidelně jezdí lodní doprava. Turistická infrastruktura je zde zatím velmi omezená, ale rychle se rozvíjí. Máte-li rádi méně frekventované turistické oblasti, jste fanouškem úžasných výhledů a báječných pláží, určitě doporučuji strávit zde minimálně tři dny.

Hned po příjezdu je nezbytností zapůjčení skútru. Pokud si ovšem nepovezete svoji motorku na lodi (za příplatek). Po ostrově se jinak budete horko těžko dostávat. Ubytování je nejlepší rezervovat dopředu alespoň na jednu noc, abyste měli jistotu noclehu. Pokud jste zkušenými cestovateli a nemáte hluboko do kapsy, určitě seženete i na místě. Průvodce moc studovat nemusíte. Nejlepší je dát se do řeči s místními, kteří vám milerádi poradí, kam se vydat na výlet. Zřejmě vám nabídnou i svůj skútr a služby průvodce.

Atuh Beach – vyhlídka Tisíc ostrovů

Nezapomenutelným zážitkem je bezpodmínečně vyhlídka „Tisíc ostrovů“ (Atuh Raja Lima), nedaleko pláže Atuh Beach. Dejte si bacha, ať tuto překrásnou vyhlídku neminete. Cesta sem vede víceméně po asfaltce a dolů směřují bezpečné schody s provazovým zábradlím. Ubytovat se můžete ve slaměných chatkách v korunách stromů. Je však zapotřebí včasná rezervace.

Atuh Beach – pohled z vrchu, odkud se dá dojít k pláži

Rádi byste spatřili manty obrovské a nechce se vám potápět? V zátoce u Broken Beach se často prohánějí elegantní manty, vyčkejte na skále a pozorujte hladinu moře. Když budete mít štěstí, manta vám ukáže svoji bílou ploutvičku. Stejně tak se můžou objevit i želví kamarádi. Jen opatrně, na toto exkluzivní místo bohužel nevede moc adekvátní cesta. Desítky metrů opravdu nezpevněné rozbité cesty, která je plná větších kamenů. Rozhodně to ale nevzdávejte, i kdybyste měli kus dojít pěšky. Na místě si dejte třeba šálek kávy, skutečně i v méně dostupných oblastech funguje občerstvení.

výhled na útesy u Broken Beach   Broken aneb Pasih Uug Beach

Pět minut od Broken Beach na vás čeká tak trochu schovaný přírodní bazének Angel’s Billabong. Smaragdové jezírko ve skalních útvarech, které je při přílivu naplněno mořskou vodou, vám nabídne ohromující koupání. Kontrast klidné vody a pod vámi burácející moře. Vyšší koncentrace slané vody nadnáší mnohem více než moře samotné. Za přílivu a silných vln se sem logicky nesmí vstupovat.

přírodní bazének Angel’s Billabong

Další okouzlující výhled nabízí Kelingking Beach. Půvabná písečná pláž, skalisko ve tvaru ruky a azurové moře. Na první pohled ráj! Ale víte, proč se nikdo nevyhřívá na pláži? Dolů vede dost obtížná cesta, proto si většina turistů užívá jen vyhlídku. Těsně za vstupem se můžete stavit na oběd, vaří tu moc dobře.

Kelingking Beach – skála ve tvaru hlemýždě   Kelingking Beach – skalní útvar ve tvaru ruky

Východní pobřeží Nusa Penidy je vyhlášené pro svoji pláž Atuh Beach. Vedou k ní dvě cesty. Jedna po schodech a druhá – strastiplná – není ani značena v mapách. Krásná pláž obestoupena vysokými útesy, jemný písek a v moři zajímavý skalní útvar. Několik slunečníků s lehátky a drobné občerstvení rovněž nechybí.

zátoka Crystal Bay

Zátoka Crystal Bay, moc příjemné místo pro šnorchlování. Tady strávíte více času pod vodou než na pláži samotné. Pod mořskou hladinou si připadáte jako v obrovském akváriu. Spousta rybiček všech barev, včetně Nema a mořské želvy. Natáhněte se na písek a relaxujte. Je tu božsky…

GPS: (Kelingking Beach) 8°45'06.7"S 115°28'23.5"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Indonésie: Ne, celá neshořela VII – Bali: Selamat datang di Bali (vítejte na Bali)
Publikováno: 1.2.2016
Jávu jsme již opustili a stojíme na ostrově Bali. Je to jeden z indonéských ostrovů, který se od ostatních více než 17 000 výrazně liší. Proto láká mnoho návštěvníků. Je to ostrov plný rozmanité přírody a kontrastů. Atmosféra je neopakovatelná a hlavně nezaměnitelná. Abychom k tomuto závěru mohli dospět, museli jsme ho celý projet. Naším cílem bylo poznat centrální hornaté části ostrova, abychom zmapovali terén a rozhodli se, na kterou sopku vyjdeme. Zvolili jsme si cestu od jihu k severu a zpět, která je dlouhá 200 km (jeli jsme ji 13 hodin na skútru).

Indonésie, Nusa Penida – tajemná jeskyně a skrytá pláž
Publikováno: 18.11.2017
Jeskynní chrám Goa Giri Putri je někdy označován také podle nedaleké vesničky Goa Karangsari. Velké vápencové jeskyně najdete na východním pobřeží Nusa Penidy, na půli cesty mezi Sampalan a Suana. Jelikož se jedná o chrám, je nutné mít na sobě sarong. Kus látky (šátek) uvázaný kolem pasu, aby vám zakrýval spodní část těla. Pokud jej nemáte, zapůjčí vám ho místní za 5 000 IDR (cca 10 Kč).

Indonésie: Ne, celá neshořela VIII – Bali: dokonalé scenerie sopky Batur
Publikováno: 8.2.2016
Pokračujeme v našem celodenním výletu za prozkoumáním indonéského ostrova Bali. Opouštíme město Singaraja na severu ostrova a naším dalším cílem je oblast okolo sopky Batur.

Indonésie: Ne, celá neshořela X – Lombok: výstup ke Crater Rim kempu
Publikováno: 22.2.2016
Výlet na Rinjani již máme zařízený a může začít naše další indonéské dobrodružství. Výstup a sestup má jednu hlavní trasu (pokud ne jedinou). Vede ze Senaru do Sembalunu a je obousměrná. Můžete si vybrat různou délku výletu – 2, 3 i 4 dny.

Indonésie: Ne, celá neshořela XI – Lombok: neskutečný výstup na vrchol Rinjani
Publikováno: 29.2.2016
Vítejte zpět v našem seriálu o Indonésii. Nacházíme se pod vrcholem Rinjani (v nadmořské výšce cca 2 350 m), což je druhá nejvyšší hora Indonésie. Čeká nás noc a samotný výstup na vrchol (3 726 m n. m.).

Indonésie: Ne, celá neshořela XII – Lombok: noc u jezera Anak a sestup z kráteru
Publikováno: 7.3.2016
Brzký výstup na samotný vrchol máme úspěšně za sebou a druhý den v oblasti Rinjani pokračuje. I když jsme měli chození nad hlavu, museli jsme Sembalun Crater Rim kemp opustit a pokračovat dál. Čekala nás noc u jezera Anak.

Indonésie: Ne, celá neshořela XIII – Lombok: loučení s Rinjani
Publikováno: 14.3.2016
Stojíme na okraji kaldery na severu ostrova Lombok – v Crater Rim Senaru kempu. Před námi je náročný sestup do vesnice Senaru, který je pozvolnější, ale velmi dlouhý (21 kilometrů). Vede skrz deštný prales plný života.


Souvisejicí fotogalerie

Indonésie – země ostrovů
Indonésie je pro evropské turisty velmi oblíbeným místem k „asijským“ dovoleným. Tento stát se sk...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Městská džungle

1. 1. – 28. 2. 2018
1. cena:
Kniha Procházky po pražských hřbitovech z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Dvě vstupenky na veletrhy FOR CARAVAN, FOR BOAT, FOR TRAVEL a HLUBINA
1. cena redakce:
Švýcarské hodinky Sea Force v hodnotě 9 290 Kč od firmy Wenger
2. cena redakce:
Výpravná a výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
3. cena redakce:
Dvě vstupenky na veletrhy FOR CARAVAN, FOR BOAT, FOR TRAVEL a HLUBINA

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.1.2018
V případě, že se zajímáte o filmy pocházející ze skandinávských zemí, nenechte si ujít filmový festival SCANDI v kině Akropole Kremnica, a to už od 24. do 27. ledna.
20.1.2018
XXII. ročník závodu psích spřežení po hřebenech Orlických hor se koná ve dnech 23.–27. ledna. Je určen nejen musherům a jejich psům, ale také návštěvníkům. Hned v úvodu si musíme připomenout, že tento závod na dlouhou trať je závislý na počasí.
19.1.2018
Zažijte netradiční posezení v rámci cyklu Setkání s minulostí pod Zelenou klenbou už 24. ledna v expozici Středoslovenského muzea v Banské Bystrici.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - INDONÉSIE:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 21. 1. 2018
svátek:Běla
dnes:
neděle 21.1.
2 °C
zítra:
pondělí 22.1.
1 °C