www.infoglobe.cz » Itálie, Bari – Polignano a Mare společně s Monopoli

Itálie, Bari – Polignano a Mare společně s Monopoli

Publikováno: 15.9.2018
Po noci strávené v Bari jsme měli namířeno do městečka Polignano a Mare. Nejlépe se sem dostanete vlakem, který jezdí podél celého pobřeží snad každou půlhodinu. Lístek si koupíte v automatu na nádraží a můžete zaplatit i kartou. Doba jízdy je 30 minut.

římský most v Polignano a Mare   malé náměstíčko v Polignano a Mare

Poligano a Mare je opravdu kouzelné město ležící na pobřeží Jaderského moře. Najdete zde domy vystavěné na skále nad mořem. Z nádraží do centra města je to asi 10 minut chůze. Dojde se na náměstí Piazza Vittorio Emanuele II a odtud už vedla naše cesta do starého města. Člověk se tady nemůže vynadívat. Úzké uličky plné malebných obchůdků, kaváren a restaurací. A snad úplně nejhezčí je výhled na nekonečné moře. Z některých míst je i vidět, jak jsou ve skále vytesané uličky a v nich se nacházejí restaurace. Takové pohledy se snad nikdy neomrzí. 

místní obchůdek malebná ulička místní si zdobí bílé pohled na restauraci z vyhlídky Polignano

Největší dominantou města je ona stará část, která je vystavěná na skále u pláže. V létě je město pod velkým náporem turistů, takže doporučujeme vyrazit mimo sezonu. Ona slavná pláž se nachází pod robustním římským mostem. Tato část se nazývá Lama Monachile. Lama v italštině znamená vyschnuté koryto řeky. Budete se tu kochat okolní krásou a výhledy. Pak už ale míříme na nádraží a vyrážíme do městečka Monopoli, kde jsme za 15 minut.

Polignano a Mare – vyschlé koryto řeky   Polignano a Mare – pláž

Monopoli – vstup do starého města   Monopoli

Na Monopoli je skvělé to, že není turisty moc navštěvované, a tak si ho můžete vychutnat plnými doušky. Je zde spousty malých, písečných a hlavně čistých plážiček s krásně průzračnou vodou. My však vyrážíme do města. Oficiálně je staré město považováno za pěší zónu, ale i tak se tady nějaké to auto objeví. Jakmile je ulice širší než dva metry, auto sem vjede zákaz nezákaz. V těsné blízkosti starého města se nachází přístav. Uličky jsou na mnohých místech dlážděny mramorem a lemovány bílými domky v rustikálním stylu. Na náměstí v Monopoli to k večeru celkem ožívá, hudba se line z barů a posezení venku je velmi příjemné. A tak i my usedáme ke skleničce dobrého italského vína.

náměstí v Monopoli   koupání

obchůdky v Monopoli   pohled na staré město v Monopoli

GPS: 40°59'47.7"N 17°13'10.3"E

Text a foto: Kateřina JanovskáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Bari – přístavní městečko na pobřeží Jaderského moře
Publikováno: 8.9.2018
Bari je hlavní město regionu Apulie, leží na pobřeží Jaderského moře a po Neapoli je druhým největším městem v jižní Itálii. Cesta na Bari je vcelku rychlá. Letecky to sem z Prahy trvá asi hodinu a půl.

Itálie, Alberobello – město překrásných domečků
Publikováno: 22.9.2018
Naší třetí zastávkou je městečko Alberobello, které se nachází v italské provincii Bari.

Itálie, poloostrov Gargano – ostruha italské boty
Publikováno: 2.8.2015
Hornatý a zelený poloostrov Gargano náleží k jihoitalskému regionu Puglia (Apulie) a milují jej kromě turistů a cyklistů i botanici z celé Evropy. To pro mimořádné bohatství druhů orchidejí (je jich tu prý 85!) a zbytky původního středomořského opadavého lesa, který se zde nazývá Foresta Umbra.

Itálie, Lecce – v objetí baroka
Publikováno: 4.5.2018
V minulém díle jsme strávili nějaký čas na Sardinii a dnes se opět přesuneme na pevninu. Naším cílem bude město Lecce, které najdete na podpatku pověstné italské boty.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.2.2019
Výstaviště Holešovice hostí ve dnech 21.–24. února 28. ročník evropského veletrhu cestovního ruchu. Pro veřejnost je otevřen v pátek od 14 do 18 hodin. Páteční program veletrhu se ponese v duchu tradičního jihočeského masopustu, kdy výstavní halou projde veselý průvod masek. O víkendu můžete veletrh navštívit od 9.30 hodin.
18.2.2019
Metropole severozápadního Slovenska – Žilina – ožije 1. března mezinárodním festivalem masopustních masek – Carneval Slovakia Žilina, který je považován za jednu z největších akcí ve městě a zároveň za největší masopustní festival na Slovensku.
17.2.2019
Portál Infoglobe vás zve na tři zajímavé akce, které vám představí život, krásu ledu či prehistorický svět pohledem vědců a milovníků přírody.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – JAPONSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 19. 2. 2019
svátek:Patrik
dnes:
úterý 19.2.
12 °C
zítra:
středa 20.2.
9 °C