www.infoglobe.cz » Itálie: Další populární ostrovy v Benátském zálivu

Itálie: Další populární ostrovy v Benátském zálivu

Publikováno: 8.7.2017
Objevování centra Benátek je úžasným cestovatelským a kulturním zážitkem. Množství turistů, kteří se ve stejnou chvíli nacházejí na stejném místě, je však veliké, proto máte občas pocit, že potřebujete uniknout na chvíli do klidu. Využijte vodního MDH a vydejte se i na nedaleké ostrovy, kde již nepanuje shon velkoměsta.

Minulou sobotu jsme navštívili ostrov Torcello, dnes se podíváme na ostrovy Lido, Cavallino, Murano a Burano. Jižně od centra (cca 10 minut jízdy lodí) se nachází dlouhý úzký ostrov, který se táhne od jihozápadu na severovýchod – Lido. Z centra Benátek se sem dostanete vodním MHD, za jednosměrnou jízdenku zaplatíte však 7,5 €. Ano, opravdu 7,5 €, jedná se totiž o luxusní oblast. Další možností je pak letecká doprava, protože ostrov Lido má na severu vlastní letiště. Tato varianta je si myslím příjemná hlavně v létě, kdy sem můžete vyrazit k moři na dovolenou a do Benátek si pak udělat jednodenní výlet.

bungalovy, Lido   hlavní silnice ostrova Lido

Pokud přijedete lodí ze severu, dorazíte do přístavu, kde končí hlavní ulice Gran Viale Santa Maria Elisabetta, která vede na jihovýchod. Cestu lemují luxusní hotely, obchody a restaurace. Silnice a okolní chodníky jsou plné zeleně a sousedí s kavárnami, stánky zmrzlinářů a restauracemi. Myslím, že i na vás zde dýchne dovolenková atmosféra. Pokud ne doposud, tak na druhém konci ulice určitě. Na jihu ostrova totiž najdete písčitou pláž. Nachází se tu mnoho luxusních hotelů a vil, které mají soukromé pláže. Musíte si tedy dopředu zjistit, na kterou můžete jít, pokud nejste ubytovaní v přímořském hotelu.

jeden z mnoha hotelů na ostrově Lido

Na Lidu najdete také kanály a malebné uličky, nejvíce v části zvané Malamocco, dále pak promenádu podél pobřeží s výhledem přes moře na Benátky. Ostrov Lido je však nejvíce proslulý Benátským filmovým festivalem, který se zde každoročně pořádá na přelomu srpna a září. Pokud vás kultura nezajímá a chcete si na dovolené zasportovat, můžete si vybrat z mnoha sportovišť.

I vedlejší ostrov Cavallino je plný zeleně a působí velmi dovolenkově. Na pobřeží jsou patrné sportovní areály a na silnicích postávají karavany. Celý jižní břeh je dlouhou pláží, takže ho jako místo pro dovolenou můžeme jen doporučit. Naše příští zastávka je však až na malinkém, barevném a klidném ostrově Burano (jedna hodina plavby z ostrova Lido), který se proslavil místní krajkou a barevnými domky podél kanálu. Je to krásné místo k prozkoumání. Ostrov Burano je s vedlejším ostrovem Mazzorbo propojen mostem. Tam najdete naprostý klid, procházka po pobřeží vám dobije baterky. 

barevné domy na Buranu   typický pohled

Burano

Lodě odsud vyplouvají k centru Benátek se zastávkou na ostrově Murano, který jsme také navštívili. Hned u zastávky Murano Faro vás přivítá krásný maják. Je to ostrov Benátského typu, široký kanál zde lemují domy v různém stylu. Najdete zde velmi málo mostů, což je potřeba brát v úvahu. Turistickým centrem je zde část u kostela San Pietro Martire, tedy náměstí svatého Štefana, kde se nachází terasa restaurace a skleněná plastika modré hvězdy. Ostrov Murano proslavili skláři, kteří sem byli z Benátek vytěsněni, proto se určitě zajděte podívat do jedné ze skláren. Co se týče obchodů, najdete zde „pouze“ obchody s nejrůznějším skleněným zbožím. V severozápadní části se nachází park, kde je dětské hřiště a mnoho stolů s lavicemi včetně altánků. Příjemné místo k nadechnutí se čerstvého vzduchu a na načerpání energie na příjezd zpět do centra Benátek. 

náměstí svatého Štefana

ulice Murana   Murano je proslulé prací se sklem

GPS: (ostrov Lido) 45°22'17.2"N 12°20'16.8"E

Text: Martina Brožková

Foto: Martina Brožková, Jiří VýbornýDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Benátky – město mezi vodními kanály II
Publikováno: 24.6.2017
Jak se do Benátek dostaneme a kolik peněz si na cestu vzít, již víme. Pojďme si nyní pomalu představit zajímavosti Benátek. Jejich nedílnou součástí je samozřejmě gondola. Tu si můžete zaplatit téměř kdekoliv za sjednocenou cenu (u hlavních památek i v úzkých kanálech).

Itálie, Torcello – ostrůvek v Benátském zálivu
Publikováno: 1.7.2017
Pokud už Benátky znáte jako své boty, určitě se vydejte na okolní ostrovy v Benátském zálivu. Nejznámějšími a nejpopulárnějšími ostrovy jsou nejbližší ostrov Murano, hodinu vzdálený ostrov Burano a nejvzdálenější, ale pro Benátky historicky nejvýznamnější – Torcello.

Itálie: Benátky – město mezi vodními kanály I
Publikováno: 17.6.2017
Jestli jste ještě nebyli v severoitalských Benátkách, je ideální čas tam vyrazit. Centrum nezná hluk aut ani chaos na silnicích a hlavním dopravním prostředkem je zde loď jakékoliv velikosti, rychlosti a pohonu. Díky své svéráznosti láká mnoho turistů v kterémkoliv ročním období. Mimo sezonu je tu sice méně turistů, ale i v létě se sem vejdete. Dnes vám poskytneme pár praktických rad.

Itálie: Benátky - když vás Jadran omrzí I.
Publikováno: 28.10.2013
Svého času jsem provázela naše turisty po Benátkách a patřilo se, pokud možno i názorně, seznámit je s význačnými umělci a jejich díly, kteří v tomto městě nebo okolí žili a tvořili. Basilika dei Frari - velkolepý chrám nacházející se poblíž mostu Rialto, nabízel hned několik typů.

Itálie: Benátky - když vás Jadran omrzí II.
Publikováno: 4.11.2013
Většina Canovových známých soch existuje v kreslené podobě, jako modely ze sádry, ale i v mramorovém vyhotovení v několika variantách. Svědčí to o obrovské snaze a hledání mistra dovést svou vizi konečného díla k dokonalosti.

Itálie: Benátské ostrovy – Murano
Publikováno: 26.9.2011
V Benátské laguně se údajně ukrývá 118 větších a malých ostrovů. Některé jsou vzájemně spojeny mosty a od pradávna tak vytvářely zajímavé osídlení, chráněné před nepřáteli hlubokou vodou a zrádnými močály. Některé leží trochu bokem od historických památek v centru Venezie, přesto však více z nich stojí za návštěvu.

Itálie: Benátské ostrovy – Burano
Publikováno: 10.10.2011
K nejnavštěvovanějším ostrovům v Benátském zálivu patří malebný ostrůvek Burano. Přestože se nepyšní takovými historickými pamětihodnostmi jako samotné Benátky, turisty tam láká zejména pestrobarevný kolorit poklidného městečka a také výrobky místní krajkářské tradice.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Benátky – město na vodě
Hlavní město severoitalského regionu Benátsko nabízí turistům během celého roku nezapomenutelné z...

Itálie: Benátky – Pestrobarevný karneval
Carnevale di Venezia nebo Benátský karneval každoročně do Benátek přiláká množství turistů z celé...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Jarní výlet

1. 3. – 30. 4. 2018
1. cena:
Kniha Česko v kostce z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Průvodce po Kalábrii - Film o krásách regionu na DVD + podrobná turistická mapa
1. cena redakce:
Voucher v hodnotě 2000 Kč na ubytování ve Wellness hotelu Vyhlídka**** v Náchodě
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing
3. cena redakce:
Kniha Jak si užít cestování z nepřeberné nabídky cestovatelských knih Knižního klubu

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.4.2018
Letošní jarní etapa Flory Olomouc zahájí oslavy 60. výročí květinových výstav v Olomouci a ponese narozeninový název Pugét pro Floru. Potrvá od čtvrtka 23. do neděle 26. dubna. Kytice doslova zaplaví prostor celého pavilonu. V netradičních prostorových instalacích se budou vznášet nad hlavami a umožní vám tak jedinečný kontakt s exponáty.

23.4.2018
I letos se v Bratislavě uskuteční městský open air festival Bratislavský majáles, který s sebou přinese hudebně-kulturní program s ohromným ohňostrojem na Dunaji.

22.4.2018
Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardějov zaznamenala i v roce 2017 růst návštěvnosti turistických provozů a zařízení v regionu, kde působí. Návštěvnost se zvýšila o téměř 6 % a dosáhla 52 492 osob. Počet přenocování těchto turistů se zvýšil o 4,3 %. Průměrně strávil jeden turista v regionu šest nocí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KAMBODŽA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 24. 4. 2018
svátek:Jiří
dnes:
úterý 24.4.
22 °C
zítra:
středa 25.4.
23 °C