www.infoglobe.cz » JAR, Garden Route I – Mossel Bay

JAR, Garden Route I – Mossel Bay

Publikováno: 8.2.2019
Garden Route neboli Zahradní cesta. Tento poetický název patří pravděpodobně nejhezčí trase v sluncem zalité Jihoafrické republice. Táhne se v délce více než 200 kilometrů a spojuje město Mossel Bay v Západním Kapsku a ústí řeky Storms ve Východním Kapsku.

Na této dlouhé cestě najdete místa, kde si můžete zasurfovat, obdivovat nádherné laguny, projít se v překrásných lužních lesích nebo se kochat panoramatickým výhledy na horské průsmyky, kde si můžete zkusit bungee jumping do některé z hlubokých soutěsek. Milovníci zvířat jistě ocení možnost podívat se na některou z pštrosích farem, zajezdit si na slonech, pozorovat gepardy nebo třeba velryby.

Garden Route

Mezi další populární destinace podél Garden Route patří i některá města jako Knysna nebo Plettenberg Bay. Nicméně již na samotném začátku – v Mossel Bay – se možná zdržíte, protože se zde nachází zajímavý muzejní komplex zasvěcený portugalskému mořeplavci Diazovi, tím dnešní cestu začneme.

Mossel Bay

Bartolomeo Diaz totiž proslul tím, že se ve druhé polovině 15. století vydal se svými karavelami z Lisabonu na jih podél afrického pobřeží a stal se tak prvním Evropanem, který obeplul mys Dobré naděje. Místní muzejní komplex byl postaven k poctě 500. výročí jeho přistání v Mossel Bay.

Srdce komplexu tvoří sýpka, kde se nachází informační centrum, recepce a rovněž jsou tu vystaveny zástupci místní flóry. Odtud se přes tzv. etnobotanickou zahradu dostanete k ostatním muzeím. Muzeum mořeplavectví se nachází v budovách bývalého mlýna a pily. Tím hlavním, co uvidíte, je replika výše zmíněné Diazovy karavely. Jednalo se o malou plachetnici, kterou zejména Portugalci a Španělové hojně využívali pro své objevitelské plavby.

Mossel Bay

Výhoda této lodi spočívala v její vysoké rychlosti a schopnosti křižovat proti větru. Lodě tohoto typu používali také například Kryštof Kolumbus, Vasco de Gamma či Jindřich Mořeplavec.

Post Office Tree

Další místní muzeum je věnováno ulitám. Jeho sbírka schraňuje ulity posbírané po celém světě. Krom toho v místních akváriích uvidíte měkkýše v jejich přirozeném prostředí. Naproti tomuto muzeu roste strom Post Office Tree, což je darmota bezbranná (Sideroxylon inerme). Tento strom stojí hned vedle pramene, z něhož námořníci doplňovali vodu pro své cesty na moři.

GPS: 34°10'48.5"S 22°08'33.2"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Conrad88, Conrad 88 (2), Dellex, Schavda, R LaremanDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

JAR, Pretoria – purpurové město I
Publikováno: 18.1.2019
Náš dnešní výlet budeme věnovat jihoafrickému městu Pretoria. Jméno nese po A. Pretoriovi, vůdci Búrů, který se výrazně zasadil o založení Jihoafrické republiky.

JAR, Garden Route II – národní park Tsitsikamma a pozorování zvířat
Publikováno: 15.2.2019
Minule jsme spolu začali objevovat nádhernou trasu na jihu Jihoafrické republiky, dnes se posuneme o něco dále a navštívíme národní park Tsitsikamma, což je skvělá destinace nejen pro ty, kteří mají rádi pěší túry, ale také vodní sporty jako šnorchlování nebo hlubinné potápění.

JAR, Pretoria – purpurové město II
Publikováno: 25.1.2019
Minulý týden jsme nahlédli do jednoho z nejzajímavějších měst v Jihoafrické republice a dnes budeme pokračovat. Do této země totiž nemůžete jen letmo nakouknout.

JAR, Pretoria – purpurové město III
Publikováno: 1.2.2019
Dnes se podíváme do Pretorie už potřetí, ale také naposledy. Jihoafrickou republiku jako takovou však ještě neopustíme.

JAR: bohatý kout Afriky I.
Publikováno: 4.5.2011
Vzdálená Jihoafrická republika je nejbohatší zemí kontinentu, ve které je dodnes silně patrný vliv evropské civilizace, která koneckonců položila základy k jejímu vzniku. V seriálu se o jižním koutu Afriky dozvíte mnohem více.

JAR: bohatý kout Afriky II.
Publikováno: 11.5.2011
Dnes dokončíme povídání o Pretorii a přesuneme se do Kapského Města.

JAR: bohatý kout Afriky III.
Publikováno: 18.5.2011
Čeká na vás pokračování o nejstarším městě Jižní Afriky - Kapském Městě.

JAR: bohatý kout Afriky IV.
Publikováno: 25.5.2011
Z Kapského Města zamíříme do hlavního města Jihoafrické republiky - Johannesburgu.

JAR: bohatý kout Afriky V.
Publikováno: 1.6.2011
Přečtěte si v posledním díle o zajímavém hlavním městě jihoafrické provincie Svobodný stát a přilehlých národních parcích.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.2.2019
Portál Infoglobe vás zve na tři zajímavé akce, které vám představí život, krásu ledu či prehistorický svět pohledem vědců a milovníků přírody.
16.2.2019
Další z čokoládových festivalů, které jsou pořádány ve větších městech České republiky, se koná na českobudějovickém výstavišti o víkendu 22.–24. února. Na akci s vůní čokolády si pochutnáte, pobavíte se a možná i přiučíte.
15.2.2019
Se zajímavým nápadem přišla paní Marcela Kotrčová, majitelka apartmánů v Nových Hradech.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – JAPONSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 2. 2019
svátek:Miloslava
dnes:
neděle 17.2.
12 °C
zítra:
pondělí 18.2.
9 °C