www.infoglobe.cz » JAR, Garden Route IV – jeskyně a pštrosí farmy

JAR, Garden Route IV – jeskyně a pštrosí farmy

Publikováno: 8.3.2019
Dnes se vrátíme do Jižní Afriky, a to konkrétně na nádhernou trasu s poetickým názvem Garden Route.

Nejprve zamíříme na místo, které je vzdáleno přibližně 30 kilometrů severně od města Oudtshoorn, což byla původně holandská vesnička. Jeskyně Cango Caves leží u pohoří Swartberg, jehož značná část spadá do světového dědictví UNESCO.

Oudtshoorn

Legenda praví, že tyto jeskyně byly objeveny místním farmářem jménem Jacobus van Zyl, po němž se jmenuje první jeskynní komnata. Nicméně by bylo naivní se domnívat, že van Zyl byl prvním člověkem, který do nich vstoupil. Existují důkazy, že lidé o jeskyních věděli již v rané době kamenné.

Nicméně díky van Zylovi se jeskyně dostaly do širšího povědomí a staly se oblíbenou turistickou atrakcí. Již od konce 18. století jsou jeskyně chráněny zákonem (například jakékoliv poškozování jeskyní se trestalo pokutou) a navíc zde byl již v té době zaměstnán průvodce na plný úvazek. Jeskyně jsou vůbec nejstarší turistickou atrakcí v Jižní Africe.

Cango Caves

Zmíněná van Zylova komnata je vskutku enormní. Na délku měří 70 metrů a na výšku 17 metrů. Je naprosto nádherně osvětlena a vejde se do ní na 1000 lidí. Akustika je tu neuvěřitelná a čas od času se zde konají hudební koncerty.

Kromě jakési standardní prohlídky si zde můžete zaplatit i Adventure Tour (dobrodružnou prohlídku), která vás zavede hlouběji do útrob jeskynního systému. Pakliže se rozhodnete tuto skvostnou přírodní památku navštívit, doporučujeme kvůli její vysoké popularitě včas rezervovat vstupenky.

Cango Caves

Jeskyně opustíme a zamíříme na jeden ze světově nejvýznamnějších chovů pštrosů. Ti, kteří se vydají na Garden Route, si zpravidla udělají zhruba 70kilometrovou zajížďku do již zmíněných Swartbergských hor, kde se nachází pštrosí farmy, a to Safari Ostrich Show Farm, Cango Ostrich Show Farm a Highgate Ostrich Show Farm. Návštěvníci se zde během zábavných prohlídek dozvědí o chovu pštrosů kdeco.

pštrosí farma

Mimo jiné si budete moci na pštrosí vejce dokonce stoupnout, abyste se přesvědčili o jeho bytelnosti. Nechybí ani jízda na některém z těchto neuvěřitelně rychlých tvorů. Zkrátka se jedná o zážitky, na které určitě budete ještě dlouho vzpomínat!

GPS: (jeskyně) 33°23'32.6"S 22°12'52.6"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Rute Martins, John Charalambous, PHParsons, Georgio, thomasDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

JAR, Johannesburg II – co vidět v okolí
Publikováno: 22.3.2019
Když se do Johannesburgu rozhodnete vydat, počítejte s tím, že se jedná o město s velmi vysokou kriminalitou, takže je nutné mít se na pozoru a zbytečně neriskovat. Odložte proto své smartphony raději do kapes a vnímejte své okolí.

JAR, Johannesburg I – za uměním a historií
Publikováno: 15.3.2019
Jihoafrickou republiku neopustíme ani dnes. Tentokrát se však již nebudeme věnovat Garden Route, ale zamíříme do Johannesburgu, kterému místní láskyplně říkají Jo'burg, Jozi nebo E'Goli čili město ze zlata.

JAR, Garden Route I – Mossel Bay
Publikováno: 8.2.2019
Garden Route neboli Zahradní cesta. Tento poetický název patří pravděpodobně nejhezčí trase v sluncem zalité Jihoafrické republice. Táhne se v délce více než 200 kilometrů a spojuje město Mossel Bay v Západním Kapsku a ústí řeky Storms ve Východním Kapsku.

JAR, Garden Route II – národní park Tsitsikamma a pozorování zvířat
Publikováno: 15.2.2019
Minule jsme spolu začali objevovat nádhernou trasu na jihu Jihoafrické republiky, dnes se posuneme o něco dále a navštívíme národní park Tsitsikamma, což je skvělá destinace nejen pro ty, kteří mají rádi pěší túry, ale také vodní sporty jako šnorchlování nebo hlubinné potápění.

JAR, Garden Route III – Knysna
Publikováno: 22.2.2019
Další díl naší série článků snažících se vám přiblížit Jihoafrickou republiku nás opět zavede na krásnou pobřežní trasu Garden Route. A začali bychom rovnou lokalitami Knysna Heads a Knysna Forest. Nacházejí se poblíž města Knysna, jednoho z vůbec nejpopulárnějších měst na trase.

JAR, Pretoria – purpurové město I
Publikováno: 18.1.2019
Náš dnešní výlet budeme věnovat jihoafrickému městu Pretoria. Jméno nese po A. Pretoriovi, vůdci Búrů, který se výrazně zasadil o založení Jihoafrické republiky.

JAR, Pretoria – purpurové město II
Publikováno: 25.1.2019
Minulý týden jsme nahlédli do jednoho z nejzajímavějších měst v Jihoafrické republice a dnes budeme pokračovat. Do této země totiž nemůžete jen letmo nakouknout.

JAR, Pretoria – purpurové město III
Publikováno: 1.2.2019
Dnes se podíváme do Pretorie už potřetí, ale také naposledy. Jihoafrickou republiku jako takovou však ještě neopustíme.

JAR: bohatý kout Afriky I.
Publikováno: 4.5.2011
Vzdálená Jihoafrická republika je nejbohatší zemí kontinentu, ve které je dodnes silně patrný vliv evropské civilizace, která koneckonců položila základy k jejímu vzniku. V seriálu se o jižním koutu Afriky dozvíte mnohem více.

JAR: bohatý kout Afriky II.
Publikováno: 11.5.2011
Dnes dokončíme povídání o Pretorii a přesuneme se do Kapského Města.

JAR: bohatý kout Afriky III.
Publikováno: 18.5.2011
Čeká na vás pokračování o nejstarším městě Jižní Afriky - Kapském Městě.

JAR: bohatý kout Afriky IV.
Publikováno: 25.5.2011
Z Kapského Města zamíříme do hlavního města Jihoafrické republiky - Johannesburgu.

JAR: bohatý kout Afriky V.
Publikováno: 1.6.2011
Přečtěte si v posledním díle o zajímavém hlavním městě jihoafrické provincie Svobodný stát a přilehlých národních parcích.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.3.2019
Milujete moře a sluncem zalité pláže? Celosvětově známý cestovatelský portál sestavil žebříček těch nejoblíbenějších pláží na světě a my vám přinášíme jejich přehled.
23.3.2019
Letiště Václava Havla Praha bylo vyhlášeno nejlepším evropským letištěm v oblasti zákaznické spokojenosti v kategorii 15–25 milionů odbavených cestujících. Cenu Airport Service Quality Award uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících.
22.3.2019
Od 29. do 31. března bude probíhat mezinárodní festival anime, mangy, fantasy a her v bratislavském Domě kultury Ružinov.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LICHTENŠTEJNSKO a LUCEMBURSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 24. 3. 2019
svátek:Gabriel