www.infoglobe.cz » JAR, Garden Route III – Knysna

JAR, Garden Route III – Knysna

Publikováno: 22.2.2019
Další díl naší série článků snažících se vám přiblížit Jihoafrickou republiku nás opět zavede na krásnou pobřežní trasu Garden Route. A začali bychom rovnou lokalitami Knysna Heads a Knysna Forest. Nacházejí se poblíž města Knysna, jednoho z vůbec nejpopulárnějších měst na trase.

Knysna je domovem pro přibližně 70 tisíc obyvatel, o jehož raném osídlení toho není příliš známo, nicméně víme, že evropští usedlíci do zdejších končin dorazili na konci 18. století. Důležitým zlomem v historii města byl konec 70. let 19. století, kdy zde bylo objeveno zlato. To přilákalo neposčet odvážlivců s vidinou rychlého zbohatnutí a v podstatě vznik nedalekého městečka Millwood.

Knysna

Zlatá horečka moc dlouhého trvání neměla a brzo Millwood, založený na perspektivě stabilního růstu těžby zlata, zkolaboval. Vzpomínkou na toto období je Millwood House Museum, jenž je zaměřeno na lokální historii, kterou návštěvníkům prezentuje především v podobě různých dochovaných dokumentů.

Millwood House

Knysna je pro turisty zajímavá hlavně pro různé kulturní a odpočinkové aktivity. Je zde několik golfových hřišť a milovníky dobrého jídla určitě zaujme každoroční Pick n Pay Oyster Festival, tedy akce, kde se na přelomu června a července můžete do sytosti najíst ústřic. Během této desetidenní a vůbec největší události se ve městě sní přibližně dvě stě tisíc ústřic.

Knysna

Ještě jedna akce stojí za zmínku, tentokrát pro fanoušky motorismu. Kysna Speed Festival trvá tři dny a během něj auta vyrobená do roku 1980 musí co nejrychleji vyjet trasu do kopce. Musí to být celkem adrenalinový zážitek, protože například v roce 2016 padl rychlostní rekord, kdy průměrná rychlost na skoro dvoukilometrové trase byla 177 km/h!

Ale abychom nezůstali jen ve městě, tak se podívejme na zmíněné Knysna Heads, které vlastně tvoří dvě gigantická skaliska formující ústí přilehlé laguny. Pokud byste si tento přírodní úkaz chtěli lépe prohlédnout, nejlepší to bude během vyhlídkové plavby. Případně se můžete jednoduše projít po stezkách.

Knysna Heads   Knysna Heads

Součástí vašeho výletního plánu by rovněž měla být návštěva Knysna Elephant Park, což je safari zaměřené na slony. Návštěvníci se zde mohou se slony nejen projít, ale také na nich jezdit nebo je krmit. Většina místních zvířat původně pochází z cirkusů nebo jiné formy zajetí.

Knysna Heads

A posledním místem, které v oblasti Knysny navštívíme, je přírodní rezervace Featherbed. Pokud se sem rozhodnete vydat, projedete se v off-roadovém autě, které vám zastaví na různých zajímavých místech, abyste si mohli udělat fotky. Následuje komentovaná prohlídka, při níž se dozvíte něco o místní fauně, flóře a i historii oblasti. Jakmile budete s prohlídkou rezervace hotovi, můžete se těšit na výtečný oběd formou švédských stolů.

GPS: 34°01'55.2"S 23°02'45.0"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Terence27, Zaian, Steveknysna, Simon Harriyott, michael clarke stuff, robertsharp, South African TourismDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

JAR, Johannesburg II – co vidět v okolí
Publikováno: 22.3.2019
Když se do Johannesburgu rozhodnete vydat, počítejte s tím, že se jedná o město s velmi vysokou kriminalitou, takže je nutné mít se na pozoru a zbytečně neriskovat. Odložte proto své smartphony raději do kapes a vnímejte své okolí.

JAR, Johannesburg I – za uměním a historií
Publikováno: 15.3.2019
Jihoafrickou republiku neopustíme ani dnes. Tentokrát se však již nebudeme věnovat Garden Route, ale zamíříme do Johannesburgu, kterému místní láskyplně říkají Jo'burg, Jozi nebo E'Goli čili město ze zlata.

JAR, Garden Route IV – jeskyně a pštrosí farmy
Publikováno: 8.3.2019
Dnes se vrátíme do Jižní Afriky, a to konkrétně na nádhernou trasu s poetickým názvem Garden Route.

JAR, Garden Route I – Mossel Bay
Publikováno: 8.2.2019
Garden Route neboli Zahradní cesta. Tento poetický název patří pravděpodobně nejhezčí trase v sluncem zalité Jihoafrické republice. Táhne se v délce více než 200 kilometrů a spojuje město Mossel Bay v Západním Kapsku a ústí řeky Storms ve Východním Kapsku.

JAR, Garden Route II – národní park Tsitsikamma a pozorování zvířat
Publikováno: 15.2.2019
Minule jsme spolu začali objevovat nádhernou trasu na jihu Jihoafrické republiky, dnes se posuneme o něco dále a navštívíme národní park Tsitsikamma, což je skvělá destinace nejen pro ty, kteří mají rádi pěší túry, ale také vodní sporty jako šnorchlování nebo hlubinné potápění.

JAR, Pretoria – purpurové město I
Publikováno: 18.1.2019
Náš dnešní výlet budeme věnovat jihoafrickému městu Pretoria. Jméno nese po A. Pretoriovi, vůdci Búrů, který se výrazně zasadil o založení Jihoafrické republiky.

JAR, Pretoria – purpurové město II
Publikováno: 25.1.2019
Minulý týden jsme nahlédli do jednoho z nejzajímavějších měst v Jihoafrické republice a dnes budeme pokračovat. Do této země totiž nemůžete jen letmo nakouknout.

JAR, Pretoria – purpurové město III
Publikováno: 1.2.2019
Dnes se podíváme do Pretorie už potřetí, ale také naposledy. Jihoafrickou republiku jako takovou však ještě neopustíme.

JAR: bohatý kout Afriky I.
Publikováno: 4.5.2011
Vzdálená Jihoafrická republika je nejbohatší zemí kontinentu, ve které je dodnes silně patrný vliv evropské civilizace, která koneckonců položila základy k jejímu vzniku. V seriálu se o jižním koutu Afriky dozvíte mnohem více.

JAR: bohatý kout Afriky II.
Publikováno: 11.5.2011
Dnes dokončíme povídání o Pretorii a přesuneme se do Kapského Města.

JAR: bohatý kout Afriky III.
Publikováno: 18.5.2011
Čeká na vás pokračování o nejstarším městě Jižní Afriky - Kapském Městě.

JAR: bohatý kout Afriky V.
Publikováno: 1.6.2011
Přečtěte si v posledním díle o zajímavém hlavním městě jihoafrické provincie Svobodný stát a přilehlých národních parcích.

JAR: bohatý kout Afriky IV.
Publikováno: 25.5.2011
Z Kapského Města zamíříme do hlavního města Jihoafrické republiky - Johannesburgu.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.3.2019
Milujete moře a sluncem zalité pláže? Celosvětově známý cestovatelský portál sestavil žebříček těch nejoblíbenějších pláží na světě a my vám přinášíme jejich přehled.
23.3.2019
Letiště Václava Havla Praha bylo vyhlášeno nejlepším evropským letištěm v oblasti zákaznické spokojenosti v kategorii 15–25 milionů odbavených cestujících. Cenu Airport Service Quality Award uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících.
22.3.2019
Od 29. do 31. března bude probíhat mezinárodní festival anime, mangy, fantasy a her v bratislavském Domě kultury Ružinov.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LICHTENŠTEJNSKO a LUCEMBURSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 24. 3. 2019
svátek:Gabriel