www.infoglobe.cz » Kambodža, Sihanoukville: odpočinek

Kambodža, Sihanoukville: odpočinek

Publikováno: 9.7.2016
Po Siem Reapu jsme se projížděli několik dní na kole a ačkoliv jsme si to odmítali přiznat, trochu jsme najeté kilometry začínali cítit v nohou. Blížila se také doba našeho odjezdu z Kambodži, a tak jsme se rozhodli pár dní trochu odpočívat. Vydali jsme se do přímořského městečka Sihanoukville.

Ubytování v bungalovech tady stálo pár korun a trochu podivínský majitel nám dokonce za přijatelnou cenu půjčil motorku i helmy. Bydleli jsme sice kousek od pláže, ale ta byla cizincům dobře známá a přeplněná, vydali jsme se proto na pláž o něco vzdálenější, ale daleko krásnější.

relax u moře

Brzy nás ale polehávání na pláži přestalo bavit a vymysleli jsme si výlet do národního parku Ream, který se nachází asi osmnáct kilometrů od města. Byl založen v roce 1993, ale nezdálo se, že by se sem hnaly davy turistů. Cestou jsme si užívali pohledy na kambodžskou krajinu, občas jsme se obávali rozčilených vesnických psů a čas od času nám cestu zatarasilo stádo krásných bílých krav, které se ale odmítaly pohnout.

okolí Sihanoukville   stádo bílých krav

V parku se nejprve zdálo, že nikde nikdo není, ale nakonec jsme objevili jednoho z hlídačů. Vypadal na první pohled sympaticky a nabídl nám dvě verze prohlídky části parku – pěší a na lodičce. Pak zavládl zmatek, protože nejprve se zdálo, že čas mít bude, potom ho neměl, potom nešlo tamto a ono, ale nakonec jsme se rozhodli pro variantu na loďce. Nasedli jsme na motorku a po pár kilometrech přestoupili na loď.

mangrovy

Hlavní atrakcí, která nás lákala, byly porosty mangrove. Náš průvodce nám vyprávěl i o delfínech, kteří jsou zde občas k vidění, a o dalších úkazech souvisejících s tím, že se sladkovodní řeka vlévá v parku do moře.

Náladu nám trochu pokazil ve chvíli, kdy nám začal říkat, že to špatně spočítal, že nedostává moc peněz a že za prohlídku mangrove si musíme – k už tak nemalé částce – připlatit. Po chvíli rozčileného dohadování jsme nakonec zvolili alespoň kompromis a vyčetli mu, že takhle sem vážně moc turistů nenaláká. Proplouvat mezi obrovskými kořeny, které jako by byly z jiného světa, byla nádhera, a tak jsme na hádku pozapomněli.

západ slunce na pláži

Spolu s odjezdem z Kambodži se blížil i náš odjezd z Asie. Ještě jsme na pár dní navštívili Vietnam a potom hurá domů. Ještě jsme ale měli pár chvil na pláži s bělostným pískem a palmami, a tak jsme vylezli z teplého moře, natáhli se ve stínu a povídali si o všech těch krásných místech, která jsme v Kambodži navštívili a která ještě jednou navštívit chceme.

GPS: (Sihanoukville) 10°37'31.0"N 103°30'50.7"E

 

Text a foto: Hana BašováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kambodža, Angkor Wat: džunglí na kole
Publikováno: 18.6.2016
Při návštěvě Kambodže je téměř nemyslitelné vynechat ze seznamu cílů Angkor Wat, proslulý chrám, který se stal symbolem země a je vyobrazen i na státní vlajce.

Kambodža – výlet přes hranice
Publikováno: 25.2.2017
Než vyrazíme do Kambodže, zůstaneme ještě chvilku v Thajsku. Jedeme autobusem na ostrov slonů Koh Chang. Cesta prý trvá 5 hodin, ale zabloudili jsme. Řidič tudy zřejmě nejezdí často, a tak jel k jinému přístavu. Nakonec se vše vyřešilo a trajektem jsme s kamarádkou dorazily na Lonely Beach.

Kambodža, Angkor Thom: ranní Angkor Wat
Publikováno: 2.7.2016
Když nám po čtvrté hodině ranní zazvonil budík, chvíli trvalo, než jsme si po předchozím náročném dni uvědomili, kde že to vlastně jsme. Siem Reap, městečko, které se těší obrovské návštěvnosti díky chrámovému komplexu Angkor Wat a dalším chrámům, ještě spalo, když jsme nasedali na vypůjčená kola a vyráželi už téměř popaměti k našemu dalšímu dobrodružství.

Kambodža, Angkor Thom: noční džunglí na kole
Publikováno: 25.6.2016
Do celého komplexu Angkor Watu si můžete zakoupit vstupenky s různou dobou platnosti – my se s B. rozhodli pro třídenní, protože jsme si chtěli užít návštěvu jednotlivých chrámů v poklidu. První dva dny jsme strávili prohlížením okolních chrámů a samotný Angkor Wat jsme si „šetřili“ na závěrečný den.

Kambodža, Phnompenh - Perla Asie
Publikováno: 15.3.2013
Kambodža, součást bývalé francouzské koloniální říše, je zemí, v níž se nachází mnoho zajímavých památek. Dnes se podíváme do jejího hlavního města.

Kambodža, Phnompenh: smutná kapitola dějin
Publikováno: 4.6.2016
V hlavním městě byl naší první navštívenou památkou královský palác. Přivítal nás blýskavými střechami, stříbrnou podlahou a davy veselých turistů z Kambodži i ze zahraničí. Náš další výlet ale už ve znamení radosti nebyl – čekalo na nás Muzeum genocidy a Vražedná pole nedaleko za městem.

Kambodža, Phnompenh: Vražedná pole
Publikováno: 11.6.2016
Vražedná pole, známější možná pod anglickým označením „Killing Fields“ (Choeung Ek), jsou dalším místem, které je už navždy spojeno s obdobím krutovlády Rudých Khmerů – v čele s generálem Pol Potem v letech 1975–1979.

Kambodža, Phonompenh: popovídáme si s králem česky?
Publikováno: 28.5.2016
Hlavní město Kambodže leží na soutoku tří řek – Tonlé Sap, Bassac a Mekong. Má pouze přes milion obyvatel a nenajdeme tady téměř žádné vyšší stavby, takže nepůsobí dojmem velkoměsta.

Kambodža: spousta nových zážitků
Publikováno: 21.5.2016
Zatímco v Číně jsme se s B. bez problémů domluvili oba a ve Vietnamu se role průvodce ujal on, když jsme se rozhodli vypravit ještě do Kambodži, zjistili jsme, že pro nás bude nejexotičtější navštívenou zemí – zkrátka proto, že neumíme kambodžštinu.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

11.12.2018
Olomoucké výstaviště vás zve ve dnech 14.–19. prosince do kouzelné atmosféry vánoční vesničky. Doprovodný kulturní program s předními umělci, živým betlémem a čerty z Rakouska doplní prodej vánočních stromků, dekorací a dárků. Vstup na akci je zdarma.
10.12.2018
I letos nabídnou Košice svým návštěvníkům jedinečnou předvánoční atmosféru s pestrým programem plným zábavy, dobrého jídla či bohaté výzdoby.
9.12.2018
Poslední letošní akce v Muzeu slovenské dědiny ve městě Martin bude vonět Vánocemi. Již dnes se v době od 10 do 16 hodin uskuteční Vánoce na dědině, během kterých nebudou chybět ani ukázky pečení oplatek či zdobení perníčků.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ARMÉNIE / GRUZIE:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 11. 12. 2018
svátek:Dana
dnes:
úterý 11.12.
3 °C
zítra:
středa 12.12.
2 °C