www.infoglobe.cz » Kambodža – výlet přes hranice

Kambodža – výlet přes hranice

Publikováno: 25.2.2017
Než vyrazíme do Kambodže, zůstaneme ještě chvilku v Thajsku. Jedeme autobusem na ostrov slonů Koh Chang. Cesta prý trvá 5 hodin, ale zabloudili jsme. Řidič tudy zřejmě nejezdí často, a tak jel k jinému přístavu. Nakonec se vše vyřešilo a trajektem jsme s kamarádkou dorazily na Lonely Beach.

Na pláž se šlo celkem daleko, protože přímo v mini „centru“ byly u moře velké šutry, tak se tu koupat nedalo. Pobyly jsme dvě noci v krásných chatičkách a pak jsme se přesunuly do Bang Bao, do přístavu na jihu. Tady jsme si to také prochodily křížem krážem. Pláž byla vzdálená asi tak 2 km, ale byla hezčí než ta minulá. Jen mi tu všude chyběly rybičky, na které jsem se těšila. No a tak jsme vyrazily na další ostrov Koh Wai, dobře jsme udělaly. Tady se v moři nacházejí krásné korály plné mořského života. A tak jsme tu strávily týden. Celý ostrov jsme prochodily a podívaly se i na banánovou pláž.

Koh Chang   Koh Wai

A pak už jsme se chtě nechtě rozloučily a putovaly dál. Tentokrát jsme nasedly na speed boat směrem do městečka Trat a pak už do Kambodže, do města Siam Reap.

Ta Keo

Druhý den jsme se vydaly tuk-tukem rovnou na prohlídku. Na chrámy jsme se moc těšily, ale pořád nás rozptylovaly krámky. A tak jsme nakupovaly, ale přitom se těšily na další a další chrámy. První z nich je dokonale zrekonstruován, ale tím pádem je méně zajímavý. Nazývá se Prasat Kravan. Pak jsme navštívily Banteay Kdei, ten je mnohem hezčí, rozlehlejší a má úžasnou starobylou atmosféru. Krásné sídlo je plné ozdobných reliéfů a chodeb. Ten je prostě jako z pohádky. Poté jsme popojely k chrámu Ta Prohm. Ten je také rozlehlý a plný chodeb. A to nejlepší čekalo hned za vchodem. Stromy tu polapily chrám svými kořeny – to jsem teda ještě neviděla. Další chrám Ta Keo se zrovna opravoval, tak tu byla modrá plachta.

Banteay Kdei   Banteay Kdei

To ale zdaleka ještě nebyl konec. Následoval Angkor Thom. Sem se vjíždí přes kanál, který je zdoben duchy, kteří drží sedmihlavého draka Nagu. Hned kousek za vjezdem je obří promenáda – nádherně zdobená reliéfy slonů. Začaly jsme vlevo u chrámu Bayon. Myslela jsem, že už mě nic nepřekvapí, ale tenhle chrám je okouzlující. Je plný hlav usměvavých Buddhů a předčil i ty, co jsme viděly dosud. Poté jsme se předlouhou vstupní promenádou dostaly až k Baphuonu.

Bayon   Bayon

Prošly jsme zadem přes malý lesík a míjely jsme rozestavěný Preah Palilay, na jehož rekonstrukci se podílejí čeští archeologové. Hned jsme byly pyšnější, že jsme Češky. A nakonec úplně vzadu jsme obdivovaly zapomenutý chrám Tep Pranam. A to už jsme opouštěly tuk-tukem Angkor Thom a jely jsme na samotný velkolepý a vznešený Angkor Wat. Slunce už pomalu začínalo zapadat, tak se nám jevil v tom nejlepším denním světle.

Preah Palilay   Angkor Wat

Angkor Wat   Angkor Wat

Ještě jsme se podívaly na chrám zapadajícího slunce na kopci – Phnom Bakheng, ale tam byla obří fronta, která se skoro nehnula, tak jsme si ho vyfotily jen zvenku. 

Ta Prohm

Přestože jsem nikdy po cestování v Asii netoužila, byla jsem příjemně překvapená. Těším se, až přijedu příště.

GPS: (Angkor Thom) 13°26'21.1"N 103°51'43.9"E

 

Text a foto: Sylvie HalouzkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kambodža, Angkor Thom: noční džunglí na kole
Publikováno: 25.6.2016
Do celého komplexu Angkor Watu si můžete zakoupit vstupenky s různou dobou platnosti – my se s B. rozhodli pro třídenní, protože jsme si chtěli užít návštěvu jednotlivých chrámů v poklidu. První dva dny jsme strávili prohlížením okolních chrámů a samotný Angkor Wat jsme si „šetřili“ na závěrečný den.

Kambodža, Phnompenh: Vražedná pole
Publikováno: 11.6.2016
Vražedná pole, známější možná pod anglickým označením „Killing Fields“ (Choeung Ek), jsou dalším místem, které je už navždy spojeno s obdobím krutovlády Rudých Khmerů – v čele s generálem Pol Potem v letech 1975–1979.

Kambodža, Phnompenh: smutná kapitola dějin
Publikováno: 4.6.2016
V hlavním městě byl naší první navštívenou památkou královský palác. Přivítal nás blýskavými střechami, stříbrnou podlahou a davy veselých turistů z Kambodži i ze zahraničí. Náš další výlet ale už ve znamení radosti nebyl – čekalo na nás Muzeum genocidy a Vražedná pole nedaleko za městem.

Kambodža, Phonompenh: popovídáme si s králem česky?
Publikováno: 28.5.2016
Hlavní město Kambodže leží na soutoku tří řek – Tonlé Sap, Bassac a Mekong. Má pouze přes milion obyvatel a nenajdeme tady téměř žádné vyšší stavby, takže nepůsobí dojmem velkoměsta.

Kambodža, Sihanoukville: odpočinek
Publikováno: 9.7.2016
Po Siem Reapu jsme se projížděli několik dní na kole a ačkoliv jsme si to odmítali přiznat, trochu jsme najeté kilometry začínali cítit v nohou. Blížila se také doba našeho odjezdu z Kambodži, a tak jsme se rozhodli pár dní trochu odpočívat. Vydali jsme se do přímořského městečka Sihanoukville.

Kambodža: spousta nových zážitků
Publikováno: 21.5.2016
Zatímco v Číně jsme se s B. bez problémů domluvili oba a ve Vietnamu se role průvodce ujal on, když jsme se rozhodli vypravit ještě do Kambodži, zjistili jsme, že pro nás bude nejexotičtější navštívenou zemí – zkrátka proto, že neumíme kambodžštinu.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

11.12.2018
Olomoucké výstaviště vás zve ve dnech 14.–19. prosince do kouzelné atmosféry vánoční vesničky. Doprovodný kulturní program s předními umělci, živým betlémem a čerty z Rakouska doplní prodej vánočních stromků, dekorací a dárků. Vstup na akci je zdarma.
10.12.2018
I letos nabídnou Košice svým návštěvníkům jedinečnou předvánoční atmosféru s pestrým programem plným zábavy, dobrého jídla či bohaté výzdoby.
9.12.2018
Poslední letošní akce v Muzeu slovenské dědiny ve městě Martin bude vonět Vánocemi. Již dnes se v době od 10 do 16 hodin uskuteční Vánoce na dědině, během kterých nebudou chybět ani ukázky pečení oplatek či zdobení perníčků.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ARMÉNIE / GRUZIE:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 11. 12. 2018
svátek:Dana
dnes:
úterý 11.12.
3 °C
zítra:
středa 12.12.
2 °C