www.infoglobe.cz » Kuba, Trinidad – koloniální perla mezi kubánskými městy

Kuba, Trinidad – koloniální perla mezi kubánskými městy

Publikováno: 30.9.2017
Do koloniálního města Trinidad jsme dojeli krátce po poledni v taxi colectivos. Jízda to byla adrenalinová, protože v devítimístném americkém bouráku bez pásů jsme se s otevřenými okýnky řítili silnicí. Nevím, zda má mít člověk větší strach z toho, že nabouráme nebo že z rachotivého auta cestou něco odpadne.

Na závěr jako bonus ještě řidič projížděl hrubě dlážděným centrem Trinidadu a já se doteď divím, že to auto je stále funkční. Nicméně i tak jsme dorazili úspěšně a v pořádku do našeho dalšího ubytování Casa los Mangos, která se nachází necelých 15 minut chůze od centra Trinidadu.

Casa los Mangos   Casa los Mangos

Již při příjezdu do Trinidadu nás zaskočilo, kolik se zde nachází krámků s nejrůznějším jídlem – plno ovoce a zeleniny, salámy, uzeniny, sladkosti. Jedná se o jedno z bohatších měst. Své bohatství získalo díky cukrové třtině a tamní smetánka se usadila na náměstí Plaza Mayor, které je díky svým palácům jedním z nejkrásnějších kubánských náměstí vůbec. Není divu, že od roku 1988 bylo připsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

V ulicích Trinidadu   v ulicích Trinidadu, v pozadí Covento San Franciso de Asís

Jako první jsme vyrazili na vyhlídku do zvonice kláštera svatého Františka z Asisi (Covento San Franciso de Asís). Naskytne se vám úžasný výhled přes pestrobarevný Trinidad až na pohoří Sierra Escambray, které sahá do výšky 1 000 metrů a pěstuje se zde káva. Pohoří je součástí národního parku (Gran Parque Natural Topes Collantes) a výlet tam je možný pouze s průvodcem. Nicméně i tak plno turistů rádo zavítá k 75 metrů vysokému vodopádu na řece Caburní.

výhled ze zvonice Covento San Franciso de Asís

výhled ze zvonice Covento San Franciso de Asís   výhled ze zvonice Covento San Franciso de Asís, pohled na Plaza Mayor

Po prohlídce kláštera jsme se vydali na již zmíněné slavné náměstí Plaza Mayor, kde se nachází i místní katedrála (Parroquial Mayor). V parku uprostřed náměstí jsme pak na chvíli v horkém dni ve stínu palem relaxovali. Hned vedle katedrály se nachází obrovské schodiště, kde prakticky neustále hraje živá hudba a navíc za poplatek 3 CUC (cca 66 Kč) je možné se zde připojit na internet. Posedává tu proto mnoho turistů, kteří nabírají síly na další pokračování v prohlídce města a zdejších nádherných paláců sloužících dnes jako muzea.

náměstí Plaza Mayor   náměstí Plaza Mayor

náměstí Plaza Mayor   náměstí Plaza Mayor  katedrála na Plaza Mayor

internetové schody vedle Plaza Mayor

Následujícího dne ráno jsme se netrpělivě vydali k moři. Po nehezké pláži na Playa Larga jsme se ale trochu obávali, co pro nás znovu připravilo Karibské moře. Nicméně po příchodu na pláž Playa Ancón jsme naprosto oněměli úžasem, vypadalo to tam doslova jak v ráji. Krásná průhledná voda, nejteplejší za celý náš pobyt, bělostný jemný písek a šustění palmových listů – prostě absolutní nádhera. Navíc jsme zde celý den strávili prakticky sami. Moře bylo jak stvořené pro šnorchlování, rybičky nejrůznějších tvarů a velikostí se proháněly kolem maličkých útesů a občas se objevila i větší škeble nebo rak poustevníček. Opravdu bylo pro nás toto místo velkým konkurentem slavných pláží ve Varaderu a litovali jsme, že jsme nemohli v Trinidadu strávit více času.

Playa Ancón   Playa Ancón

Playa Ancón   Playa Ancón

GPS: 21°48'17.1"N 79°59'04.6"W

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kuba – Pinar del Río a návštěva tabákové plantáže
Publikováno: 9.9.2017
Po pobytu v Havaně jsme se již těšili na přesun směrem na západ – do města Pinar del Río. Ubytování i s několika výlety jsme měli předem domluvené v Casa Manuela, která leží v centru města a máte se tam jako v hotelu. Báječné jídlo, krásné pokoje, plno teras s posezením a neuvěřitelně milí zaměstnanci. Přes toto ubytování jsme měli zamluvený rovnou i transport z Havany a vše probíhalo naprosto bezproblémově a načas. Zároveň jsme jeli asi naším nejbezpečnějším autem za celý pobyt na Kubě.

Kuba, Varadero – nejkrásnější pláže a nejen to
Publikováno: 7.10.2017
Jako poslední zastávku dovolené jsme zvolili místo ideální pro odpočinek – Varadero. Město je známé především kvůli výběžku Hicacos, na kterém se nachází nádherné pláže s bělostným pískem a průzračnou vodou. Cesta z Trinidadu do Varadera trvala s taxi colectivos i se zastávkou 3,5 hodiny (250 km) a byla opravdu nepříjemná.

Kuba, Playa Larga – krokodýlí farma i krásná laguna
Publikováno: 23.9.2017
Do Playa Larga jsme jeli opět z Havany. Měli jsme v plánu využít zdejší taxi colectivos a trochu ušetřit, ale jelikož i zde se na prvního máje slaví Svátek práce, museli jsme zvolit jinou alternativu. Ani jsme nedošli k okénku s informacemi o odjezdech a již nás odchytl první taxikář, který s vidinou dobrého zisku navrhl, že dojede přímo na naši adresu.

Kuba, Havana – po stopách pevností i alkoholu
Publikováno: 2.9.2017
Naše prohlídka Havany pokračovala návštěvou parku Parque Central, odkud je ještě stále pěkný výhled na Kapitol. V parku se schází snad všichni zdejší Kubánci, aby bujaře diskutovali. Cizinci si jejich diskuzi mohou vyložit jako hádku, ale je to podobné jako na dovolené na jihu Evropy. Okolo parku stojí zaparkované nejrůzněji zbarvené americké bouráky a na projížďku jimi vás láká naprosto každý majitel. Park je místem, kde si můžete odpočinout od horkých ulic. Uprostřed parku stojí socha národního hrdiny José Mártího.

Kuba, Havana – přílet a první zkušenosti
Publikováno: 26.8.2017
Do Havany jsme cestovali s přestupem v Amsterdamu. Na přestup zde bývá více než hodina, ale chtěla bych upozornit, že cesta k terminálu 3 je opravdu dlouhá, takže se určitě nikde nezdržujte. Samotný let pak trvá 10 hodin a 15 minut, ale hodně také záleží, co si určí kubánské letiště. Takže my jsme výsledně měli přistání relativně ve stresu, protože jsme náhle museli hodně zrychlit, ale pak nás Kubánci stejně tu ušetřenou dobu nechali stát na ranveji. Ale to je již taková malá příprava k tomu, jak to na Kubě prostě běžně chodí.


Souvisejicí fotogalerie

Kuba – nejslavnější ostrov Karibiku
Kubánské doutníky, skvělý rum, latinské rytmy, sněhobílé pláže a nádherné moře, to je Kuba. Po hu...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Báječná dovolená

1. 7. – 31. 8. 2018
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Průvodce po tajemných místech z internetového knihkupectví bux.cz Nejkrásnější výlety na tajemná místa + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v Ubytování na jedničku (penzion Daniela) na Lipně + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena redakce:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lanovkou + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.8.2018
Nenechte si ujít jedinečnou mezinárodní přehlídku kultivovaného humoru, nezávislé satiry a zábavné recese s dlouholetou tradicí – Kremnické gagy 2018.
21.8.2018
Hrad na stejnojmenném vrchu čeká zásadní rekonstrukce, která zpřístupní dosud zavřená místa. Opravy jsou plánovány po etapách do čtyř let a nezasáhnou do návštěvnických sezon. Kulturní památka tak ukáže části, které ve 20. letech navrhl architekt Dušan Jurkovič.
20.8.2018
Desetitisíce návštěvníků se i letos mohou těšit na Mezinárodní letecké dny SIAF 2018, které se uskuteční ve dnech 1. a 2. září na letecké základně Sliač.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ARGENTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 22. 8. 2018
svátek:Bohuslav
dnes:
středa 22.8.
31 °C
zítra:
čtvrtek 23.8.
32 °C