www.infoglobe.cz » Lucembursko – výlet do země červených skal

Lucembursko – výlet do země červených skal

Publikováno: 11.2.2018
Jeden z nejbohatších států světa nabízí nádhernou přírodu. Dnes se vydáme do města Esch-sur-Alzette. Od hlavního města Lucemburk je vzdálené necelých 15 kilometrů a je jakousi vstupní branou do země červených skal (Redrock).

Esch-sur-AlzettV údolí řeky Alzette na hranicích s Francií leží město zkráceně označované Esch. Zpočátku zemědělská vesnička se v průběhu časů stala průmyslovým srdcem mini státu. Vděčit za to může bohatým nálezům železné rudy. Rozmach netrval dlouho, ale místo úpadku města či samotné oblasti, byly průmyslové objekty přestavěny na moderní čtvrti a začala se zde „pěstovat“ kultura. Vybudována byla kina, největší koncertní síň v Lucembursku, obchodní centra, byty atd. Vysoké pece byly předělány na výzkumná centra nebo archivy Lucemburské univerzity. Svůj domov zde našlo i Národní muzeum odporu a k vidění je tu i několik úchvatných architektonických skvostů.

horská cyklostezka RedRock

Nás však více zajímala příroda. Paradoxně jsme začali v příměstském průmyslovém a železničním parku, který je vzpomínkou na zlaté časy lucemburského průmyslu. Fascinující je hlavně historický vláček, který vás provede těžební krajinou, nebo návštěva podzemních galerií – starých dolů.

expozice starého dolu

průmyslový park   zvířecí park

Odtud máte možnost vydat se jednou ze tří naučných cest zařazených do Natury 2000, které se vyznačují vápencovými lesy, skrytými rybníky, bujnými kapradinami či rozkvetlými loukami. Vybrat si můžete i geologickou stezku, která umožňuje mimo jiné i pohled pod zemský povrch. My jsme se však spolu s dětmi jeli podívat do zvířecího parku, kde jsou domácí druhy zvířat. Kromě nich tu jsou i dětská hřiště nebo interaktivní ukázky chovu.

zvířecí park

Každý milovník cyklistiky určitě ocení, že celý přírodní areál je protkán horskou cyklostezkou Redrock, která nabízí výlety různých obtížností. Celý den můžete jezdit po upravených tratích a vychutnávat si pohled na červená skalní bradla, která postupně zarůstají trávou, keři či stromy.

země červených skal (cyklostezka)

Doporučujeme navštívit i městečko Rumelange, které je domovem Národního hornického muzea. Zde se dopodrobna seznámíte s historií dobývání a přeměny průmyslem zničené země na přírodní oázu s množstvím atrakcí.

městečko Rumelange

městečko Rumelange   země červených skal (cyklotrasa)

Garantujeme, že si odsud odnesete spoustu zážitků, na které budete dlouho vzpomínat.

GPS: 49°29'39.2"N 5°59'07.7"E

Text: Oskár Mažgút

Foto: Beata Firicová

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Lucembursko – návštěva hlavního města
Publikováno: 4.2.2018
Minulý týden jsme si představili Lucemburské velkovévodství obecně, dnes zavítáme do jeho hlavního města, Lucemburku. V následujících řádcích si řekneme něco o jeho historii, památkách i zajímavostech.

Lucembursko – malá, ale bohatá země
Publikováno: 28.1.2018
Tentokrát navštívíme malý stát v západní části Evropy – Lucembursko. Dnes si tuto bohatou zemi představíme jako celek a později navštívíme i některá malebná místa.

Belgie, Bruggy – jedno z nejromantičtějších měst na světě
Publikováno: 27.11.2013
Dnes se společně přesuneme na severozápad Belgie, do historického a správního centra provincie Západní Flandry - města Bruggy, které mnozí cestovatelé označují za nejromantičtější místo na světě.

Belgie: Antverpy – město přívlastků
Publikováno: 20.11.2013
Na našich toulkách zahraničím se dnes vydáme do přístavního města Antverpy, které je druhým největším městem v Belgii a zároveň i druhým největším přístavem Evropy. Podíváme se blíže na dějiny města, kde žil a působil světoznámý malíř Peter Paul Rubens, a také které se stalo centrem světového diamantového průmyslu a obdivuhodné architektury.

Belgie: Brusel - ráj pro líné cestovatele I.
Publikováno: 12.5.2014
Stojím na dálničním nájezdu, v ruce hrdě držím ceduli s dvojjazyčným nápisem Brusel a nasávám vůni čokolády, která se line z továrny vedle které stojím. Připadám si trochu jako Karlík, žaludek mi jasně dává najevo, že by se mu nějaká strava hodila, a čokoláda je pro mne v daný moment stejně nedosažitelná jako pro malého chlapce z knihy.

Belgie: Mons – Evropské hlavní město kultury
Publikováno: 25.2.2015
V roce 2015 byl udělen titul Evropské hlavní město kultury dvěma městům, a to české Plzni a belgickému Monsu. My dnes navštívíme druhé jmenované město a představíme si ho nejen z hlediska kultury, ale i historie a doporučíme vám pár jeho turistických zajímavostí.


Souvisejicí fotogalerie

Lucembursko – bohaté království
V naší dnešní fotogalerii vás zavedeme do sice malé, zato bohaté evropské země – Lucemburska. Uká...

Belgie – země čokolády, piva a srdce Evropy
Belgie je nepsaným srdcem Evropy, vždyť zde sídlí ty nejdůležitější instituce Evropské unie. Tato...

Belgie, Gent - město s romantickou atmosférou
Pojďte se spolu s námi alespoň na chvíli přenést do druhého největšího vlámského města Gent, ve k...

Belgie: Antverpy – Rubensovo město
Druhé největší město Belgie - přístavní město Antverpy leží na pravém břehu řeky Šeldy (Schelde)....

Belgie, Bruggy - město s úchvatnou architekturou
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím dnešní fotogalerie do překrásného belgického města Brugg...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj kraj

1. 5. – 30. 6. 2018
1. cena:
Kniha Brdy známé i neznámé z knihkupectví bux.cz
2. cena:
Nepostradatelný průvodce na cestách Cestovní deník
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
Kniha tipů na výlety Výlety podél Sázavy
3. cena redakce:
Kost, brožura z řady vlastivědných průvodců nakladatelství Putujme

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.5.2018
V sobotu 26. května na brněnském výstavišti začíná Festival RE:publika. Připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště. Důležitou součástí festivalu bude výstava ALFONS MUCHA: DVA SVĚTY, která zkombinuje dva protipóly tvorby světoznámého secesního malíře Alfonse Muchy – majestátní cyklus Slovanská epopej a sbírku plakátů.
23.5.2018
Během června bude v hlavním městě Slovenska probíhat v pořadí již 11. ročník festivalu Dolce Vitaj, který nabídne výběr současného italského umění ve všech žánrech.
22.5.2018
Jubilejní desátá Noc kostelů se bude konat v pátek 25. května. Návštěvníci tak budou mít příležitost nahlédnout do věží, sakristií, kaplí, křížových chodeb a nechat se provést slovem, hudbou či potěšit setkáním.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ISLAND:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 24. 5. 2018
svátek:Jana
dnes:
čtvrtek 24.5.
24 °C
zítra:
pátek 25.5.
23 °C