www.infoglobe.cz » Malajsie, Kuala Lumpur – srdce země

Malajsie, Kuala Lumpur – srdce země

Publikováno: 10.2.2018
Kuala Lumpur mělo své skromné počátky jako důlní město v 50. letech minulého století, než se stalo federálním hlavním městem Malajsie. Dnes je to nejrychleji rostoucí a turisticky nejvyhledávanější město. Potkáte zde tamilské, čínské, malajské a domorodé obyvatele.

Kuala Lumpur je rozloženo na 200 kilometrech čtverečních, v dnešní době se napojuje na sousední předměstí a vytváří tak centrum obchodu a cestovního ruchu, který je zde středobodem zájmu. Nabízí širokou škálu atrakcí pro návštěvníky – od tradičních až po moderní, v závislosti na vašem vkusu. Chrámy a mešity zrcadlí multikulturní rozmanitost města a jeho historii, velkolepé futuristické věže a mrakodrapy odráží modernu 21. století. Atmosféru dokreslují místní trhy a pouliční prodavači jídla. Zkrátka cokoliv si dokážete představit, to vám Kuala Lumpur může nabídnout. Pokud plánujete výlet do Kuala Lumpuru, určitě vám nebude stačit pár dní, abyste toto město prozkoumali křížem krážem. S hustě osídlenými ulicemi a úžasnými architektonickými skvosty v okolí je právem nazýváno srdcem Malajsie.

město

V Kuala Lumpuru se platí malajským ringgitem (MYR), může se pochlubit 66 nákupními centry a je známé jako maloobchodní a módní centrum Malajsie, dle turistických průvodců je 6. nejnavštěvovanějším městem na světě a přitahuje přibližně 10 milionů turistů ročně. 61 % populace praktikuje islámské náboženství, takže na některých místech je třeba dodržovat určitá pravidla, například muži musí při návštěvě mešity mít dlouhé kalhoty, ženy musí být zahalené, do některých chrámů se nesmí chodit v botách… Ale nebojte se, místní obyvatelé jsou tu na turisty zvyklí a na vše vás předem upozorní. Po Kuala Lumpuru je nelepší se pohybovat taxíkem nebo metrem, některé pamětihodnosti jsou od sebe docela daleko. Ještě jedna věc vás zde může překvapit – počasí. Je zde obvykle velké horko. Při balení na cestu je s tím třeba počítat.

místní obydlí   noční život

jídlo na ulici

Jednou z nejlepších věcí v Kuala Lumpuru je nakupování v jednom z mnoha luxusních nákupních center. Na své si zde přijdou shopaholici všech sociálních vrstev. Suria KLCC je pravděpodobně nejznámějším a nejslavnějším nákupním centrem, protože se nachází hned v blízkosti hojně navštěvovaných Petronas Towers. Návštěva klimatizovaného obchodního centra v horkém počasí je také příjemný způsob, jak se zabavit a zchladit mezi výlety.

obchodní centrum Berjaya Times Square – zábavní park

Berjaya Times Square

Obchodní centrum Berjaya Times Square je největší centrum nákupů a zábavy v městské čtvrti Bukit Bintang. Tento obchoďák nabízí atrakce hodné Alenky v říši divů. Od levných až tržnicových výrobků po luxusní značky, kino, spousty restaurací a nabízí překvapivě také horskou dráhu. V horních patrech si můžete nechat vyprat prádlo, skočit si na masáž, kosmetiku, do fitka, solárka nebo se nechat potetovat.

obchodní centrum Berjaya Times Square   obchodní centrum Berjaya Times Square

Příští týden se podíváme na místní mrakodrapy…

GPS: (letiště) 2°44'43.8"N 101°42'35.5"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Malajsie, Kuala Lumpur – v oblacích na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary
Publikováno: 17.2.2018
Nenechte si ujít tento pár do nebe stoupajících mrakodrapů – jsou jistě na seznamu míst, která chce každý návštěvník Kuala Lumpuru vidět. Svou siluetou lákají na kilometry daleko. Tyto věže jsou denně navštěvovány neustálým proudem turistů, každým rokem si je přijíždí prohlédnout miliony lidí. Majestátní ve dne a oslňující v noci, to jsou Petronas Towers. Při pobytu v Kuala Lumpuru je máte při každé procházce neustále na očích, v jakékoliv části města nad vámi tito dva něžní obři drží ochrannou ruku. Působí honosně, takže každého zajímá, jestli i uvnitř jsou tyto věže alespoň z poloviny tak úchvatné jako zvenku. Jaký asi nabízejí výhled?

Malajsie, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple
Publikováno: 24.2.2018
Určitě se během pobytu v Kuala Lumpuru vydejte do čínského města v okolí Petaling Street (stanici Pasar Seni na LRT). Je to červenými lampiony lemovaná ulice, kde téměř polovinu obyvatel tvoří Číňané.

Malajsie, Kuala Lumpur – chrám Sri Maha Mariamman a Batu Caves
Publikováno: 3.3.2018
Nejpozoruhodnějším znakem chrámu Sri Maha Mariamman je struktura podobná tvaru lidského těla s hlavou směrem na západ a nohama směřujícíma na východ. Nohy symbolizuje věž vysoká 75 metrů, je ozdobená 228 hinduistickými bůžky, jejichž design je ve stylu jižní Indie.

Malajsie, Kuala Lumpur – Malá Indie a planetárium
Publikováno: 10.3.2018
Brickfields je oficiální Malá Indie a bývala obyčejnou obytnou čtvrtí nedaleko Kuala Lumpuru, nedávno však byla přeměněna na široký bulvár s indickými obchody a restauracemi provozovanými indickou komunitou.

Malajsie, Kuala Lumpur – národní mešita Malajsie a Bird Park
Publikováno: 17.3.2018
Národní mešita Malajsie se nachází diagonálně naproti nádraží. Má velkou kapacitu – pojme až 15 000 lidí a je obklopena bujnou zelení, která se rozprostírá na ploše 13 hektarů. Mešita byla postavena na místě kostela v roce 1965. Hlavními rysy jsou 73 metrů vysoké minarety. Hlavní konstrukce střechy byla inspirována myšlenkou otevřeného deštníku, zatímco minarety mají evokovat deštník naopak složený.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Jarní výlet

1. 3. – 30. 4. 2018
1. cena:
Kniha Česko v kostce z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Průvodce po Kalábrii - Film o krásách regionu na DVD + podrobná turistická mapa
1. cena redakce:
Voucher v hodnotě 2000 Kč na ubytování ve Wellness hotelu Vyhlídka**** v Náchodě
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing
3. cena redakce:
Kniha Jak si užít cestování z nepřeberné nabídky cestovatelských knih Knižního klubu

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.3.2018
V Trnavě se už tento podzim začne s budováním vůbec první cykloveže na Slovensku, která bude sloužit jako parkovací dům pro kola.

18.3.2018
I letos nás čeká největší celosvětová kampaň zaměřená na zvýšení povědomí veřejnosti v oblasti změny klimatu, která nese název Hodina Země.
17.3.2018
Světovým dnem vody byl vyhlášen 22. březen, 23. březen zase patří Světovému dni meteorologie. K oslavám vody jsou každoročně pořádány akce, při kterých můžete navštívit jinak veřejnosti nepřístupná místa spojená s vodou.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – VIETNAM:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 19. 3. 2018
svátek:Josef
dnes:
pondělí 19.3.
0 °C
zítra:
úterý 20.3.
4 °C