www.infoglobe.cz » Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – atraktivní treky v národním parku Kinabalu

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – atraktivní treky v národním parku Kinabalu

Publikováno: 5.5.2018
Hlavní atrakcí v parku je majestátní Mount Kinabalu, jedna z nejvyšších hor v jihovýchodní Asii, která měří 4 095,2 metrů. Kromě tradičního horolezectví můžete také navštívit horský vrch Torq, nejvyšší a první asijskou ferratu ve výšce 3 200 až 3 800 metrů nad mořem. Pro větší dobrodruhy existují další horské aktivity, jako je alpské horolezectví, paragliding a horská expedice.

Nyní vedou na vrchol 2 trasy, trasa Ranau Trail a Kota Belud. V okolí parku Kinabalu je spousta přírodních atrakcí a dalších aktivit, jako je jízda na horském kole, golf, pozorování ptáků, výlety na farmu, treky a samozřejmě fotografování! V rámci parku a jeho okolí se nabízí řada ubytování – od základních ubytoven až po luxusní chaty. Kinabalu Park se nachází v horské oblasti, takže pozor na prochladnutí.

blátivá, ale krásná cesta

Místní lidé podnikají ve svých malých stáncích. Nabízí se zde řada jedinečných lahůdek, jako je bambangán (kyselé ovoce mango podobné kompotům ve sklenicích) a rýžové víno – tapai nebo lihing. Prodává se tu snad vše – od oblečení až po hospodářská zvířata.

Poring Hot Springs

Tato malá přírodní rezervace je ideální ochutnávkou džungle. Prohlédnete si 100 milionů let starý deštný prales a uvidíte tu i orangutany. Vedle různých přírodních stezek, které vás provedou pralesem, je v parku také krásně upravená zahrada.

upravené cestičky v botanické zahradě   zeleň

Traily, které v parku můžete objevit

Pro ty, kteří si neumí představit lezení na náročných svazích Mount Kinabalu, nabízí národní park vynikající alternativu. Existuje devět stezek kolem hlavního vstupu do parku a mnoho z nich je propojeno. Vyzkoušení této sítě stezek před výstupem na vrchol umožní návštěvníkům prověřit fyzickou zdatnost a pozvolna se přizpůsobit nadmořské výšce. Žádná ze stezek kolem sídla parku není obzvlášť obtížná, i když některé vyžadují větší opatrnost než jiné.

uklidňující barvy přírody

Bundu Tuhan View Trail (465 metrů, 30 minut) – tato trasa je krátká a dobře dostupná. V krátkém čase tu můžete zažít tropický deštný prales. Nabízí výhled na nedalekou vesnici Kadazan-dusun. Turisté mají možnost se připojit k Ligawu Trail nebo se vrátit k recepci.

cedule s rozpisem trailů

Bukit Tupai a Bukit Burung Trails (1 425 metrů, 90 minut dohromady). Obě tyto stezky jsou poměrně krátké a jsou nejlépe upravené. Bukit znamená kopce, z obou těchto stezek je krátké stoupání až na vrchol, můžete tu sledovat ptáky v přirozeném prostředí. Turisté mají možnost se připojit k stezce Mempening nebo Silau Silau.

Liwagu Trail (5 620 metrů, 120–150 minut) – nejdelší stezka kolem parku. Liwagu je název řeky Dusun a tato cesta vede podél řeky, která vede parkem. Turisté jdou po úzkém hřebeni, který se dívá dolů na řeku, a občas se ocitnou blízko koryta. Stezka je místy nebezpečná.

národní park Kinabalu a jeho zajímavé cestičky

Mountain View Trail (150 metrů, 15 minut). Při dobrém počasí vám poskytne nádherný výhled na hory a okolní lesy i na Kandamský vodopád.

Silau Trail (3 057 metrů, 60–80 minut). Tato stezka je jednou z nejjednodušších stezek v parku a je také jednou z nejnavštěvovanějších. Vede parkem a vlhké prostředí podél stezky povzbuzuje bujný růst mechů, kapradin a orchidejí. Silau znamená žlutý a odkazuje na hlinitou půdu, na níž byla vytvořena tzv. žlutá cesta. Při treku je spousta kluzkých míst, protože země je často podmáčená, proto je třeba dávat pozor.

GPS: 6°04'27.9"N 116°33'47.1"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Malajsie, ostrov Kapas – skrytý poklad
Publikováno: 15.4.2019
Klidný ostrov s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a nedotčeným podmořským světem je sen každého z nás. Už jste někdy slyšeli o tomto malém ráji? Díky bílým plážím dostal tento ostrov jméno Pulau Kapas neboli „Bavlněný ostrov“. (Kapas znamená v malajštině „bavlna“, Pulau „ostrov“).

Malajsie – to nejlepší z celé Asie
Publikováno: 18.3.2019
Architektonicky ohromující města, čajové plantáže, tropické deštné pralesy, historické památky a bílé pláže. Vítejte v Malajsii, v multikulturní zemi se silnými vlivy z Číny, Indie a zbytku jihovýchodní Asie.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – vyhlídka Kokol Hill a nejlepší výhled na město
Publikováno: 14.4.2018
Chcete spojit pozorování západu slunce spolu s nejlepším výhledem na Mount Kinabalu? Vyrazte na kopec Kokol Hill. Ten se nachází jen necelou hodinu jízdy od města Kota Kinabalu. Cestou můžete vidět roztodivné rostliny, které vypadají jako převislé zelené koberce.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah: Kota Kinabalu – dřevěné hodiny Atkinson Clock Tower a mešita
Publikováno: 26.5.2018
Jedna z nejtrvalejších památek v Kota Kinabalu stojí na prominentním místě podél silnice k Signal Hill. Tato celodřevěná stavba byla postavena na památku Francise George Atkinsona – prvního okresního důstojníka Jesseltonu během britské správy Bornea.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – hora Mt Kinabalu, bohatství deštného pralesa
Publikováno: 28.4.2018
Hora Mt Kinabalu (4 095 m n. m.) je jedním z nejvýznamnějších vrcholů na světě, je nejvyšší horou na třetím největším ostrově světa. Je také nejvyšším bodem mezi Himálajem a Novou Guinejí. Měří téměř dvakrát tolik než sousední Crocker Range a na jejím vrcholu je několik žulových věží, je to pohled pro bohy.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah: Kota Kinabalu – hudební fontána a nedělní trh
Publikováno: 19.5.2018
V Kota Kinabalu můžeme doporučit kavárnu October Coffee House. Je to stylová kavárna s výbornou kávou. Pokud se potřebujete připojit na internet a poslat domů pár fotek či mailů, budete rádi. Sice neběží moc rychle, ale čekání si můžete zkrátit konzumací vynikajících dortíků. Spojení se světem tu tedy není žádný problém…

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – pláž Karambunai u špičkového resortu a západ slunce
Publikováno: 12.5.2018
Nexus Resort Karambunai nabízí 236 luxusních pokojů, které se nacházejí uprostřed zahrady s nádherným výhledem na golfové hřiště nebo pláž, a 243 vkusně zařízených pokojů typu Deluxe Ocean Wing.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – procházka mangrovovým lesem a ochutnávka mořských specialit
Publikováno: 24.3.2018
Ostrov Borneo se dělí na dvě části, ta jižní spadá pod Indonésii a severní část patří Malajsii. Naším cílem byl právě sever, konkrétně stát Sabah, který je plný exotických rostlin a živočichů.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – kouzelné ostrovy nedaleko hlavního města Kota Kinabalu
Publikováno: 31.3.2018
Národní park Tunku Abdul Rahman (nebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) se nachází u pobřeží Kota Kinabalu v Sabahu. Je tvořen pěti ostrovy – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – Menara Tun Mustapha jako ikona města a památník Double Six Monument
Publikováno: 21.4.2018
Náš seriál z Bornea stále pokračuje, pojďte se podívat, kam jsme vyrazili tentokrát.

Malajsie: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologické zahrady a tradiční rybí trh
Publikováno: 7.4.2018
Projíždíme ostrov Borneo křížem krážem a dnes ho poznáme zase o něco víc…


Souvisejicí fotogalerie

Malajsie, ostrov Borneo – městem i přírodou
Borneo je třetím největším ostrovem světa a najdeme ho v jihovýchodní Asii. Celých 73 % ostrova p...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.4.2019
Zveme vás na výstavu bonsají v Botanické zahradě UPJŠ v Košicích, která se uskuteční od 26. dubna do 1. května.
18.4.2019
Ornamentálně zdobená dřevěná chata Libušín na Pustevnách, kterou v březnu 2014 z velké části zlikvidoval požár, už má svou novou podobu. Do konce letošního roku má být její obnova dokončena.
17.4.2019
Zvěropark ožije velikonočními zvyky a radostně přivítá jaro. Těšit se můžete na nové přírůstky, soutěže i bohatý program.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAROKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 19. 4. 2019
svátek:Rostislav