www.infoglobe.cz » Maroko, Casablanca – výlet k africkým břehům Atlantiku II

Maroko, Casablanca – výlet k africkým břehům Atlantiku II

Publikováno: 11.1.2019
Než se spolu vydáme poznávat další casablanské památky, představíme vám ještě městskou kulturu.

Casablanca je totiž díky svému mladickému náboji velmi plodná na umění, se kterým se pojí řada událostí, například festival Casa Music Festival. Ten z města na několik dní v červenci vytvoří mezinárodní dějiště, kde se ukazují přední hvězdy světové hudební scény. Každý rok festival navštíví asi jeden a půl milionu lidí.

Casablanca

Ne méně zajímavý je Boulevard, hudební festival, jenž je zaměřen zejména na mladé hudebníky. Poprvé se konal již před dvaceti lety, v roce 1999. Představují se na něm hlavně mladí maročtí hudebníci, kteří mají jedinečnou možnost, aby se jejich hudba dostala k širokému publiku. Paralelně s festivalem se koná událost známá jako Tremplins, jež sdružuje různé workshopy pro nové skupiny hrající rap a rock.

Někteří návštěvníci Casablanky jistě uvítají možnost zajít si na nákupy. Jako turisté pravděpodobně nebudete zrovna prahnout po známých značkách, ale možná budete chtít dát šanci něčemu, co je lokální výroby. Pokud je tomu skutečně tak, pak se vydejte k Bab El Jedid, staré bráně, která je zahalena do příjemné atmosféry staré arabské čtvrti. Brána se nachází na bulváru Houphouet Boigny a obecně ji doporučujeme jako výchozí bod pro procházky po starém městě.

Casablanca

Nedaleko od Houphouet Boigny je ulice Tahar-El-Alaoui, která je rovněž lemovánakatedrála Sacre Coeur zajímavými obchůdky, kde můžete koupit vše možné – výrobky z mědi a porcelánu, mozaiky, zboží z kůže nebo třeba i koberce. V mnohých obchůdcích zboží přímo vyrábějí.

V minulém díle jsme se podívali do jedné z nejvýznamnějších muslimských náboženských památek v Maroku. Přestože 99 % obyvatel jsou muslimové, jedno procento populace, tedy asi 380 tisíc lidí, jsou křesťané. Ve 30. letech 20. století, tedy v době, kdy Maroko bylo francouzskou kolonií, zde byla postavena nádherná katedrála Sacre Coeur, která v sobě snoubí evropské a marocké architektonické vlivy.

I když byla katedrála v posledních dekádách značně zanedbávaná a v současnosti urgentně potřebuje renovaci, stále zaujme svoji krásou. Zkuste se podívat dovnitř. Čeká vás totiž pastva pro oči a váš fotoaparát, kterým můžete zachytit něco z její zašlé slávy. Mimochodem poblíž katedrály je další kostel, Notre Dame de Lourdes, který se vyznačuje monumentálním vitrážovým stropem, jenž pokrývá plochu 800 metrů čtverečních.

Mohammedia

Jestliže se vám zachce vidět i něco více než jen Casablanku, pak z relativně blízkého okolí můžeme doporučit příjemně ospalé přímořské městečko Mohammedia, vzdálené pouhých 30 kilometrů severně. Můžete se tam vykoupat a za pozornost stojí i prohlídka starého města.

GPS: 33°35'30.1"N 7°37'26.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikimedia Commons: Eric Salard, angelius1979, Patrick Nouhailler, Farid Mernissi, Pawel Ryzsawa, Elisa.rolleDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Maroko, Essaouira – město s francouzským šarmem
Publikováno: 6.5.2019
Pokud si přejete se po hluku a výrazných vůních Marrakéše na chvíli přesunout do klidnější, ale stejně zajímavé oblasti, pobřežní město Essaouira (As-Sawíra) – dříve zvané Mogador – je tou pravou volbou. Toto příjemně situované město se nachází na západním pobřeží Maroka, je tedy omývané Atlantským oceánem a cesta k němu vede skrz nekonečné arganové lány.

Maroko, údolí Ourika – vodopády Setti Fatma
Publikováno: 8.4.2019
Údolí Ourika se nachází asi 30 km od Marrakéše, a to doslova na zápraží Vysokého Atlasu. Protéká jím stejnojmenná řeka, která mezi vysokými horami vytvořila úzkou, na obou březích hojně obydlenou dolinu.

Maroko, Ouarzazate – filmová studia Atlas
Publikováno: 1.4.2019
Cestování za filmovými kulisami je rok od roku oblíbenější, a tak není divu, že je marocké údolí Ouarzazate vyhledávanou a především levnou destinací, do které se právě filmoví nadšenci z celého světa stahují. Všichni touží na vlastní oči spatřit a osahat si kulisy, které hrály hlavní roli v mnoha seriálech a filmech. V údolí je možné spatřit opravdová natáčecí místa, například historický kasbah Ait Ben Haddou. Především se zde ale nacházejí rozlehlá filmová studia Atlas, postavená na prašných pláních východního úpatí pohoří Atlas.

Maroko, Ait Ben Haddou – ksar v údolí Ounila
Publikováno: 25.3.2019
Maroko je bezpochyby jednou z nejrozmanitějších zemí, a to především díky své velikosti. Ráz krajiny se s ujetými kilometry výrazně mění, a tak se lze v několika dnech v jedné zemi dostat od pobřeží Atlantského oceánu přes pohoří Atlas až do rozsáhlých palmérií, soutěsek a také do pouště.

Maroko, Casablanca – výlet k africkým břehům Atlantiku I
Publikováno: 4.1.2019
Slunce sotva vystoupí nad horizont a Casablanca je již vzhůru. Červené taxíky křižují ulice lemované moderními budovami. Kolem sebe ucítíte neuvěřitelné množství energie, která se samozřejmě přelije i na vás. V Casablance to prostě žije.

Maroko, Rabat – město světel I
Publikováno: 21.12.2018
Již kdysi jste s námi měli možnost do Maroka, konkrétně do Rabatu, nahlédnout. Dnes se však do tohoto zajímavého města ponoříme o něco hlouběji a unikneme tak zimě, která panuje u nás.

Maroko, Rabat – město světel II
Publikováno: 28.12.2018
V minulém díle o Rabatu jsme vám pověděli něco o historii a architektonickém dědictví tohoto města. Dnes se budeme zajímat o místní kulturu.

Maroko, Casablanca – pompézní mešita a art deco
Publikováno: 10.4.2015
Ze Senegalu cestujeme na sever k severozápadní části afrického kontinentu. Naší destinací je Maroko. Země, kde na téměř půl milionu kilometrech čtverečních žije asi 33 milionů lidí.

Maroko: Africké království
Publikováno: 24.7.2016
Na našich toulkách světem tentokrát opustíme Evropu, abychom zavítali do Afriky, kde bude naším cílem Maroko, přesněji Marocké království. Tato severoafrická země, ve které žije bezmála 32 milionů obyvatel, je oblíbeným přímořským letoviskem s množstvím památek.

Maroko: Kouzlo orientu I – Casablanca a Rabat
Publikováno: 14.10.2017
Hned cestou na letiště jsem se podívala na film Casablanca. To úplně zapadalo do scénáře mého výletu. Po čtyřech hodinách letu jsem se setkala se svým průvodcem v Agadiru. Po cestě z letiště mi ukázal osvětlenou pevnost Agadir, po které je město pojmenováno. Postavili ji Portugalci v 15. stol. Pod ní na kopci jsou krásně osvětlené tři nápisy v arabštině a znamenají Alláh, král a národ. Tři nejdůležitější pojmy v životě Maročana.

Maroko: Kouzlo orientu II – uličky ve Fezu
Publikováno: 21.10.2017
Po cestě do Fezu projíždíme přes meknéskou planinu, které se přezdívá zahrada Maroka. Roste tady skoro všechno – melouny, banány, pomeranče, citrony, mandle i obilí.

Maroko: Kouzlo orientu III – Fez, Meknes a Marrákeš
Publikováno: 28.10.2017
Ve druhé části Fezu se jdeme podívat k Modré bráně, která je ale z druhé strany zelená. Zelená je totiž barva islámu a modrá je barva Fezu. Všude se tu prodává spousta zeleniny, ořechů, datlí, ale také slepice.

Maroko: Kouzlo orientu IV – Marrákeš a Essaouira
Publikováno: 4.11.2017
Dnešní den trávíme v Marrákeši, ráno vyjíždíme do zahrad Agdal, které pocházejí ze 12. stol. a založili je berberští Almohadé a postavili tu rozmanité vodní nádrže a kanály. Je to nejdokonalejší nádrž v celém Maghrebu. Díky této nádrži je kolem velký sad olivovníků a citrusů. Přicházíme k velkému rezervoáru naplněnému vodou a v pozadí se rýsuje Vysoký Atlas s vrcholky pokrytými sněhem a dojem umocňují vysoké palmy všude kolem.


Souvisejicí fotogalerie

Maroko – Africká romantika
Chtěli byste zažít romantické dobrodružství? Tak se vydejte na dovolenou do Maroka, kde vás čekaj...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.5.2019
Zahájení sedmého ročníku Landscape festivalu a doprovodného programu se uskuteční v amfiteátru za ostravským domem kultury v sadech Dr. Milady Horákové 29. května v 18 hodin, vystoupení kapel o den později začne v 17 hodin. Štafetu Ostrava převzala po šesti ročnících konaných v Praze, Plzni a Opavě.
24.5.2019
Slovenský rekord za největší vertikální nápis v exteriéru získala obec Kružlová. Místní obyvatelé jej postavili v Údolí smrti, kde se uskutečnila největší tanková bitva v rámci karpatsko-dukelské operace.
23.5.2019
Tato akce se koná každé dva roky a je zaměřena na prezentaci 21. základny taktického letectva Čáslav. Dynamické ukázky vojenské letecké techniky s doprovodným programem uvidíte v sobotu 25. května od 9 do 17 hodin. Vstup je zdarma.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALBÁNIE:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 25. 5. 2019
svátek:Viola