www.infoglobe.cz » Rakousko: Do Vídně v průběhu adventu I – vánoční trhy v centru města

Rakousko: Do Vídně v průběhu adventu I – vánoční trhy v centru města

Publikováno: 5.12.2018
Vánoční čas v sobě nese nezaměnitelné kouzlo. Je to období roku, kdy nás to láká navštívit vánoční trhy a zažít jejich jedinečnou atmosféru. My vás dnes zavedeme za hranice a pokusíme se vám zprostředkovat zážitek z nejkouzelnějších vánočních trhů na světě, které probíhají v rakouské Vídni.

Zažít vánoční atmosféru ve Vídni se určitě vyplatí, ale důležité je také zvolit správný způsob dopravy. Závisí to na tom, kolik času chcete ve městě strávit a jaké aktivity jste si naplánovali. Pokud se rozhodnete jet autem, musíte se připravit na různé dopravní omezení v centru města, spojené právě s vánočními trhy. Proto je lepší auto nechat mimo město a přesouvat se veřejnou dopravou, případně pěšky. Druhá z alternativ je využít veřejnou dopravu přímo ze Slovenska i ČR, a to zejména pokud chcete ochutnávat vídeňský punč.

Vídeň

Vánoční trhy v metropoli Rakouska začínají již v polovině listopadu a trvají do 26. prosince, kdy se povětšinou mění na novoroční trhy. Stánky s občerstvením a různými výrobky jsou soustředěny na více místech v centru i mimo něj, od rána do večera je celá Vídeň jedním vánočním městem. Atmosféra je na každém trhu jiná a závisí dost na počasí. Nejhezčí samozřejmě je, když je země pokrytá bílou sněhovou přikrývkou. Pokud na trzích chcete strávit celý den, nejen nasát večerní světélkující atmosféru, doporučujeme vytvořit si program, kde zkombinujete historické a kulturní výhody města s návštěvou trhů. Odskočte si na návštěvu některého z muzeí.

Začínáme na Maria-Theresien-Platz. U sochy císařovny Marie Terezie se koná rozsahem menší a prostornější trh. Nachází se zde přibližně 70 stánků a znějí tu gospelové melodie. Toto náměstí je známé všem milovníkům historie umění, kteří jistě navštíví Kunsthistorisches Museum, zamiřte ale i do naproti stojícího přírodovědného muzea Naturhistorisches Museum

Vídeň, Maria-Theresien-Platz

Hned za parkem na Maria-Theresien-Platz se nachází muzejní čtvrť MuseumsQuartier. Zde přítomné množství muzeí slibuje zaručený program a samozřejmě zde nechybí ani proslulé vánoční trhy. Zajímavé jsou tím, že jsou trošku nápaditější a rozdílné od zavedené klasiky. Toto místo je centrem moderně pojatých vánočních trhů s hudbou, tancem a uměleckými projekcemi na fasádách muzeí.

Vídeň, Graben

V těsné blízkosti se nachází část Spittelber s mnoha budovami ve stylu Biedermeier a úzkými uličkami s restauracemi a řemeslnými obchody. Právě díky každoročním vánočním trhům se stala tato „vesnička“ uprostřed centra Vídně známá i za hranicemi města, v tomto období je velmi vyhledávaná.

Je skutečně jednoduché spojit návštěvu vídeňských vánočních trhů s poznáváním města, jeho umění a památek. Trhy se totiž konají nejen na náměstích u muzeí, ale téměř u každé významnější památky.

Vídeň, Am Hof

K Vánocům patří i návštěva kostelů, ve Vídni jich je nepočítaně. Námi doporučeným místem je například Karlsplatz s barokním kostelem Karlskirche (1715–1735). Místní trh kolem sakrální stavby je velmi oblíbený a nabízí biopotraviny, řemeslné výrobky, koncerty a aktivity pro děti. V blízkém Resselparku, který tvoří náměstí před kostelem, jsou k vidění busty známých lidí, jakož i zajímavé kulturní instituce, například Vídeňské muzeum či umělecký dům Künstlerhaus. Za povšimnutí stojí i budova stanice Karlsplatz v secesním stylu Otta Wagnera.

Vídeň, StephansplatzDále jsme se vydali po známé nákupní ulici Kärntner Straße přímo do centra Vídně na Stephansplatz, k velkolepému symbolu města – dómu sv. Štěpána. Kolem této největší vídeňské katedrály z 12. století se rozprostírají stánky nabízející především rakouské výrobky.

Další vánočně naladěnou vídeňskou nákupní ulicí Graben jsme přešli na náměstí Am Hof ​​s bronzovým mariánským sloupem (1667) a kostelem Am Hof, známým také jako kostel Devíti andělských sborů (1386–1403). Zde se konají vánoční trhy, které se specializují na rukodělné výrobky.

Zavítejte však i do budovy Kunstforum Wien Bank Austria, kde můžete objevit díla autorů zvučných jmen – Moneta, Van Gogha, Klimta a mnoha dalších. Stačí jen sledovat program této galerie. Od Kunstfora přijdete přímo na starý vídeňský trh Freyung. Jeho historie sahá až do roku 1772. Ani zde nechybí občerstvení, řemeslné a umělecké výrobky, vánoční hudba a správná adventní atmosféra.

Vídeň, Freyung

Ve vánoční Vídni ještě nekončíme, čeká nás totiž návštěva největšího a nejromantičtějšího vánočního trhu ve městě. Ten ale uvidíme až za týden.

GPS: 48°12'30.1"N 16°22'20.4"E

 

Text a foto: Mgr. Anna Nociarová

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko, Vídeň – okouzlující prohlídka muzea
Publikováno: 13.4.2016
Hlavní město Rakouska nabízí mnoho turistických zajímavostí. Jednou z nich je zcela určitě i návštěva Přírodovědného muzea, které sídlí v někdejší rezidenci Habsburků – v zámeckém komplexu Hofburg.

Rakousko, Vídeň – za Marií Terezií
Publikováno: 11.1.2018
Rakouská arcivévodkyně, královna uherská a česká – Marie Terezie. Byla bohatá, nadaná a zřejmě i krásná, měla vše, po čem ostatní toužili a zřejmě i vše, co sama chtěla. Ač jí postavení, ambice a okolnosti stavěly do cesty dnes těžko představitelné překážky a potkaly ji mnohé osudové rány, byl její život naplněný a dlouhý. Jak ale doopravdy žila? Dá se ještě někde zahlédnout něco opravdového z jejího života?

Rakousko: Vídeň – Albertina
Publikováno: 26.3.2009
Vídeň je bezesporu klenotnicí umění – od vznešeného baroka až po secesní budovy či typické vídeňské kavárny z konce 19. století, kdy Vídni vtiskl její součastnou podobu architekt Hoffmann. Centrum města, tedy cíl většiny turistů, má jednu zásadní výhodu.

Rakousko: Vídeň I.
Publikováno: 16.10.2010
Hlavní město Rakouska patří mezi turisticky nejatraktivnější evropská města. Bohatost historických památek, množství architektonicky zajímavých pamětihodností i současných pozoruhodností – to vše spojené se slavnými jmény a jejich příběhy či legendami dělá z Vídně příjemný a stále jiný cíl pro návštěvníka.

Rakousko: Vídeň II. - vše za jediný den
Publikováno: 23.10.2010
V první části našeho putování po Vídni jsme se prošli pěšky centrem města. Dnes nabízíme několik tipů, jak z rakouské metropole uvidět v krátkém čase co nejvíce.

Rakousko: Vídeň III. - startujeme od nádraží
Publikováno: 30.10.2010
V předcházejících dvou částech jsme připomenuli nejvýznamnější pamětihodnosti v centru rakouské metropole a v jeho okolí. Dnešní část věnujeme hlavně těm, kdo do Vídně zavítají po železnici.

Rakousko: Vídeň IV. - Dóm svatého Štěpána
Publikováno: 24.1.2011
K nejnavštěvovanějším památkám Vídně patří jeho dominanta – Dóm svatého Štěpána. V dalším pokračování našeho volného cyklu, věnovanému rakouské metropoli, se dnes zastavíme u této pamětihodnosti, jež kromě jiného nabízí i jedinečný výhled na město.

Rakousko: Vídeň V. - Bahnorama
Publikováno: 10.2.2011
Po návštěvě historické věže Dómu svatého Štěpána dnes pohlédneme na rakouskou metropoli z podobné výšky, avšak z vyhlídky, která se zřejmě nedožije stáří katedrály.

Rakousko: Vídeň – zámek Belvedere
Publikováno: 24.10.2011
Vídeň je jedním z míst, které turisté rádi vyhledávají. Pro jeho atraktivitu i půvab. Nabízí mnoho, nudit se tam určitě nebudete. Kdo však touží cítit se jako v pohádce a oddechnout si v nádherně upraveném parku plném fontán, neměl by obejít barokní zámek Belvedere.

Rakousko: Zámek Schönbrunn – vídeňský Versailles
Publikováno: 13.11.2013
Vídeň, jedna z nejkrásnějších metropolí Evropy nabízí návštěvníkům bohatou historii, překrásnou architekturu i nevšední gastronomické požitky. My se opět vydáme na návštěvu tohoto císařského města a projdeme se po snad nejkrásnějším zámku v celém Rakousku, který je svým nádherným zjevem přirovnáván k francouzskému Versailles.

Vídeň: z Mariahilfer Straße je pěší zóna
Publikováno: 23.8.2015
Ulice Mariahilfer Straße je známým pojmem nejen v samotné Vídni. Za téměř 190 let své existence se stala centrem nákupů a nyní se mění i na místo setkávání a odpočinku v centru města.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Schönbrunn  – císařské sídlo  
Vídeň jako jedna z nejkrásnějších metropolí Evropy nabízí mnoho zajímavých míst, která byste si n...

Rakousko, Klosterneuburg – klenoty městečka
Přibližně 15 kilometrů severozápadně od hlavního města Rakouska - Vídně se nachází útulné městečk...

Rakousko, Klosterneuburg – výstava orchidejí
Přeneste se spolu s námi do světa barev, vůní a krásy. V rakouském městečku Klosterneuburg se kaž...

Rakousko: Vídeň – procházka po městě
Hlavní město Rakouska patří mezi turisticky nejatraktivnější evropská města. Bohatost historickýc...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.4.2019
Nenechte si ujít krásný rodinný víkend na nejveselejším dětském festivalu – FESTÍK, který se uskuteční 25. a 26. května na dostihové dráze v Petržalce.
25.4.2019
Garden Food Festival se spojil s Karnevalem chutí a pod značkou GFF se bude ve dnech 27. a 28. 4. poprvé prezentovat na Slezskoostravském hradě.

24.4.2019
Už 1. května se znovu koná tradiční akce – Zahájení turistické sezony v obci Topoľčianky, kde vás čeká obrovské množství atraktivit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAROKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 26. 4. 2019
svátek:Oto