www.infoglobe.cz » Španělsko, Ibiza – hlavní město Eivissa a výlet na ostrov Formentera

Španělsko, Ibiza – hlavní město Eivissa a výlet na ostrov Formentera

Publikováno: 14.7.2018
Ibiza je ostrov v Baleárském souostroví s rozlohou 571 km². Je osmým největším španělským ostrovem a společně s ostrovem Formentera je hlavní součástí skupiny Illes Pitiüses (Borovicové ostrovy). Ibiza je ostrov plný zábavy, nikdy nekončících večírků a bujarého života jak na plážích, tak ve městech.

Cestování po Ibize není žádný problém. Mají tu docela dobrou autobusovou dopravu, ale úplně nejlepší je si vypůjčit auto a projet si ostrov. I když cestování stopem tady také není špatné.

Hlavní město Eivissa by se dalo rozdělit na dvě části – na staré a nové město. Staré město tvoří přístav s přilehlou čtvrtí Sa Penya a La Marina a je obehnáno hradbami Dalt Vila. Na západ od této historické části se rozkládá moderní část města, která se neustále rozrůstá. Eivissa je krásné město, kde to žije. Hudba se line uličkami, všude jsou kavárny, restaurace, malé obchůdky a prostě vše, co k živému městečku patří.

stará část Ibizy   pohled na novou část

O ostrově Formentera jsme slyšeli, že je opravdu nádherný, rozhodli jsme se ho tedy navštívit. Leží 8 km jižně od Ibizy a rozkládá se na 82 km². Jediné možné spojení je loď, a tak jsme si pro jistotu koupili lístek den předem. Báli jsme se náporu turistů. Cena za trajekt je od 20 eur a více, záleží na společnosti, kterou si člověk zvolí. Ráno jsme šli tedy k přístavu, nalodili jsme se a vyrazili směr Formentera.

hradby Dalt Vila    pohled z hradeb na Ibizu

Plavba trvá asi 30 minut. Když jsme se vylodili, naše cesta vedla na nejznámější místo, a to na sever ostrova, kde se nachází národní park Ses Salines. Je to 5 km dlouhý výběžek s písečnými dunami a skalními útvary, lemován je krásnými plážemi s dlouhou mělčinou. Jemný bílý písek a azurová voda připomínají Karibské moře a úplně vám vyrazí dech. Po celém výběžku vede stezka, která se dá projet na kole. To si můžete vypůjčit hned v přístavu za 6 eur na den, ale můžete jít samozřejmě pěšky. Na kole to zabere necelých 30 minut jízdy a pěšky je to necelá hodina. Po celou tu dobu se člověk může kochat krásou okolí.

Formentera a její pláže   domy na Formenteře

Po celém pobřeží jsou zaparkované jachty a dotvářejí tak překrásnou kulisu. Také se cestou nachází snad nejoblíbenější pláž – Platja de Ses Illetes. Z pláže je pěkný výhled na asi 150 metrů vzdálený ostrůvek Espalmador. Náš cíl byl tedy jasný. Došli jsme na konec výběžku a vyrazili jsme do moře. Šli jsme vyzkoušet, jestli se dá přejít na tento malý ostrůvek. Měli jsme kliku. S věcmi nad hlavou jsme krásně prošli. Rozložili jsme si věci na pláži a už jsme si jen užívali krásného počasí a teplého moře.

přechod na malý ostrůvek je možný   moře na Formenteře

Celá stezka je dobře značená. Na cedulích jsou názvy pláží, takže člověk ví, kde se nachází. A kdo nemá rád pláže, může vyrazit na okružní jízdu po ostrově.

na ostrově

výzdoby na plážích    pláž Plaja de Ses Illetes

Formentera je úplným opakem Ibizy. Což znamená, že rušný noční život a diskotéky tu nenajdete, ale ta krása moře a celkového prostředí je nepřekonatelná. 

GPS: 38°41'14.6"N 1°27'40.4"E

 

Text a foto: Kateřina JanovskáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Španělsko, Mallorca: Palma
Publikováno: 21.6.2017
Palma de Mallorca (oficiálně pouze Palma) je hlavní a zároveň největší město Baleárských ostrovů. A jak si tu užijete dovolenou?

Španělsko, Ibiza – cestujeme po ostrově I
Publikováno: 21.7.2018
Ibiza je ostrov plný možností. Ať člověk touží po objevování historických památek, nebo hledá nedotčenou přírodu, malé i velké pláže. My se dnes na pár zajímavých míst vydáme.

Španělsko, Ibiza – cestujeme po ostrově II
Publikováno: 28.7.2018
Naším dalším cílem při projíždění ostrova je místo zvané Atlantis, ale také národní park Ses Salines.


Souvisejicí fotogalerie

Ibiza – noční život i krásné pláže
Španělská Ibiza je známá bujarými večírky, nočním životem a kluby. Je to ale také ideální místo, ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.10.2018
Nenechte si ujít noční prohlídky hradu Beckov, které budou probíhat v úterý 30. a středu 31. října, vždy od 18.00, 19.00, 20.00 a 21.00.
20.10.2018
V industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic se začala stavět pobočka Národního zemědělského muzea. Rekonstrukce dvou bývalých továrních hal potrvá 15 měsíců. Ostrava tak získá první státní muzeum.
19.10.2018
Podzimní nadílka plná výzev, adrenalinu, otlaků a zápachu nekvalitního benzínu. Pro všechny milovníky cestování přichází svátek v podobě podzimního vydání cestovatelského festivalu Cestou necestou v 16 městech na Slovensku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – Myanmar:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 21. 10. 2018
svátek:Brigita
dnes:
neděle 21.10.
12 °C
zítra:
pondělí 22.10.
14 °C