www.infoglobe.cz » Španělsko, Marbella – město jako obrázek I

Španělsko, Marbella – město jako obrázek I

Publikováno: 12.10.2018
Marbella je krásné a čisté město. Najdete jej na slavném pruhu pobřeží na jihu Španělska, které je známé jako Costa del Sol. Promenády Marbelly jsou lemovány palmami, luxusními plážovými kluby nebo golfovými hřišti.

Marbella však není pouze o luxusu. Turisté si sem kromě pláží jezdí užít také Casco Antiguo neboli historické centrum, které se nese v atmosféře starých maurských staveb, dlážděných ulic a stromů.

Začneme na náměstí Plaza de los Naranjos. To bylo postaveno během doby, kdy byli Mauři vytlačeni z Pyrenejského poloostrova. Útulné náměstí lemují typicky bílé andaluské domy, mezi nimiž vyčnívají Casa Consistorial, Casa del Corregidor a Ermita de Santiago.

Marbella

Ermita de Santiago je nejstarší dochovanou religiózní budovou na území města. Kostel je postaven v jednoduchém duchu a patří k němu také zajímavá socha svatého Jakuba. Casa del Corregidor pak pochází z poloviny 16. století a je kombinací prvků renesančního a gotického slohu. Nejvýraznější částí tohoto domu je balkon rámovaný třemi oblouky. Poslední ze tří jmenovaných budov, Casa Consistorial, je v současnosti městskou radnicí. Dům vznikl v druhé polovině 16. století a v 17. století se dočkal výraznějších stavebních úprav. Fasáda radnice, kterou tvoří dlouhé balkony, je typickým příkladem architektury španělského stylu. Na domě můžete také vidět staré pamětní desky oslavující dobytí města.

Casa Consistorial   Casa del Corregidor

Kdyby vás po prohlídce náměstí přepadl hlad, možná budete nakloněni nějakému gurmánskému zážitku. Pokud by tomu tak bylo, pak vám musíme doporučit nedalekouMuzeum současného španělského rytectví restauraci Skina, která se chlubí tím, že jí byla udělena prestižní michelinská hvězda. Tříchodové menu vás vyjde na 110 eur, ale s tím se v takto luxusní restauraci prostě počítá.

Na závěr dnešního prvního dílu o Marbelle vás zavedeme do jednoho z nejzajímavějších míst ve starém městě. Je jím Muzeum současného španělského rytectví. Instituce sídlí ve staré renesančně gotické budově ze 16. století, která původně sloužila jako nemocnice. Rozsáhlá kolekce muzea schraňuje na čtyři tisíce uměleckých rytin a grafik z 20. a 21. století, mezi nimiž jsou díla z rukou takových slavných jmen jako Goya, Picasso, Miró nebo Dalí.

GPS: 36°30'38.6"N 4°53'06.0"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Tjeerd, Steve-h, Mark Gilbert, Bernard bill5, Té i kriptonitaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Španělsko, Malaga – La Cala de Mijas a Marbella
Publikováno: 26.8.2018
I když se léto pomalu chýlí ke konci, stále je vhodná doba pro dovolené. Dnes se vydáme do sluncem zalitého Španělska, přesněji do Andalusie. Zakotvíme v provincii Malaga, abychom si vychutnali Slunečné pobřeží – Costa del Sol.

Španělsko, Marbella – město jako obrázek II
Publikováno: 19.10.2018
Marbellu, domov pro 140 tisíc lidí, jsme již letmo poznali v minulém díle. Dnes budeme v našem výletě pokračovat a prozkoumáme některá z dalších zákoutí tohoto jihošpanělského města.

Španělsko, Malaga – město, které žije
Publikováno: 18.7.2016
Malaga (španělsky psáno Málaga) je druhým největším městem ve španělské oblasti Andalusie. Rozkládá se na pobřeží středozemního moře a je centrem známého letoviska Costa del Sol neboli Pobřeží slunce.

Španělsko, Ronda – město na okraji útesu
Publikováno: 17.8.2018
Město Ronda najdete ve španělské Andalusii. Leží na rovině, která je uvozena strmým útesem, což městu propůjčuje vskutku jedinečný vzhled. Krom toho se vám určitě zalíbí místní kultura, jejíž hlavní součást tvoří býčí zápasy. Pokud jste četli slavný román amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye „Komu zvoní hrana“, který se odehrává za španělské občanské války, pak si možná na Rondu vzpomenete, část děje se totiž odehrává právě zde.

Španělsko, Andalusie - výlet za romantikou I.
Publikováno: 17.5.2015
Ať už vás zlákají rušné ulice Sevilly, rytmy flamenca a sevillany, tajemnost Córdoby, půvab přímořského Cádizu nebo nádhera Granady se zasněženým pozadím Sierry Nevady, tohle si prostě nemůžete nechat ujít...

Španělsko, Andalusie - výlet za romantikou II.
Publikováno: 24.5.2015
Moje výprava za slunečnou Andalusií, za rytmy nespoutaného a divokého kytaristy Paca de Lucíi, tanečnicemi flamenca a sevillany pokračuje dále - v pohádkové Granadě.

Španělsko, Andalusie - výlet za romantikou IV.
Publikováno: 7.6.2015
Córdoba byla v 10. a 11. stol. nejbohatším městem Západu a střediskem islámské kultury. První emírové sídlili v Seville, ale už v šestém roce arabské okupace (roku 716) přeložil emír Alhor svůj dvůr do Córdoby. Prvních 40 let vládli jako zástupci damašského chalífy. Byli to vojenští náčelníci podřízení moci rodu Umajjovců.

Španělsko, Andalusie - výlet za romantikou III.
Publikováno: 31.5.2015
Věřím, že se do Granady ještě někdy podívám. Teď ale vyrážím směr Málaga a Córdoba.

Španělsko, Andalusie - výlet za romantikou V.
Publikováno: 14.6.2015
Už je čas vydat se dál. To znamená směr Cádiz. Každý mi doporučoval, ať se na něj zajedu podívat. Tak proč ne.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.11.2018
Přijďte zažít zimní festival zvyků a obyčejů Gemeru od 19. do 24. listopadu v Rožňavě. V pořadí 24. ročník se bude konat v Domě tradiční kultury Gemeru a vyvrcholí programem v divadelním sále OKC.
17.11.2018
Projekt „Česko-polská Hřebenovka – východní část“ je zaměřen na obnovení historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí. Trasa z velké části kopíruje hranici a v několika místech přechází do druhého státu. Na nejvyšším vrcholu Wlodzické vrchoviny (Vladzická hora, 758 m n. m.) v Polsku byla koncem října otevřena nová rozhledna, jako první z jedenácti plánovaných.
16.11.2018
Nenechte si ujít možnost přiblížit si různé jazyky světa, naučit se slovíčka, setkat se s rodilými mluvčími z různých jazykových škol, ochutnat tradiční jídla a dozvědět se mnoho o zvycích typických pro země, jejichž jazyky se budou prezentovat na jedinečném Vánočním festivalu jazyků.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – URUGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 18. 11. 2018
svátek:Romana
dnes:
neděle 18.11.
4 °C
zítra:
pondělí 19.11.
3 °C