www.infoglobe.cz » Tchaj-wan: Tak trochu jiná Čína

Tchaj-wan: Tak trochu jiná Čína

Publikováno: 4.2.2019
Tchaj-wan je poměrně malý ostrov u jihovýchodního pobřeží Číny. Přes svoje neklidné dějiny, kdy o ostrov bojovalo Japonsko a Čína, není dodnes status Tchaj-wanu úplně jasný. Čínská lidová republika (ČLR) jej považuje za svou odpadlou provincii. Sám Tchaj-wan se nazývá Čínskou republikou a udržuje si odstup od komunistické ČLR, která jej ale prohlašuje za svou součást, přestože území tohoto ostrova nikdy nezískala.

Tchaj-wan je oproti České republice zhruba poloviční, ale žije zde dvojnásobný počet obyvatel. A to většinou pouze na západní straně ostrova. Východní strana je totiž tvořena nádhernými horami a národními parky, do kterých se také podíváme. Teď ale pojďme nahlédnout do hlavního města Tchaj-wanu, Tchaj-peje.

Tchaj-pej je rušné město

Tchaj-pej je rušné a pulzující velkoměsto, kde se rozhodně nebudete nudit. K dominantě města, mrakodrapu Tchaj-pej 101 (Taipei 101), vás zaveze metro. Připravte se však na to, že se tu budete tlačit s dalšími turisty. Pokud si chcete udělat pěknou fotku s tímto mrakodrapem, jeďte o jednu zastávku dál, na stanici Xiangshan (žlutá linka).

Krátkou procházkou dojdete na vyhlídkové místo – Elephant Mountain. Výstup je náročnější, čeká vás mnoho schodů. Buď si můžete udělat pouze krásnou fotku s Tchaj-pej 101 jako na dlani, nebo se můžete vydat dál po turistických trasách. Toto místo určitě navštivte i večer, kdy je zde nádherný výhled na nasvícené město.

výhled z Elephant Mountain na město

Mrakodrap Tchaj-pej 101 je nejbezpečnější budovou na ostrově. Byl speciálně navrhnutý, aby vydržel častá zemětřesení a tajfuny. Z vrcholu mrakodrapu je možné podívat se na město a okolí, ale protože krajina kolem není moc zajímavá, raději peníze utraťte u stánků, které nabízejí nekonečné množství různých druhů místních dobrot. Tchaj-pej je totiž vyhlášená svými nočními trhy.

noční Tchaj-pej ze Elephant Mountain

Po červené lince metra se dostanete na zastávku CKS Memorial Hall. Jedná se o památník, který byl postaven jako upomínka na generála Chiang Kai-sheka. Ten stál u zrodu Čínské republiky. V areálu najdete náměstí Svobody, kde stojí již zmíněný památník, ve kterém můžete každou hodinu sledovat výměnu stráže. Dále zde najdete Národní divadlo, Národní koncertní halu a odpočinout si můžete v přilehlém parku.

vstupní brána k památníku   CKS Memorial Hall

čestná stráž u památníku   budova Národního divadla

Je zde spousta chrámů, které jsou většinou v betonové zástavbě moderního velkoměsta. Přesto se na okraji města můžete ponořit do úplně jiného světa, a to v mangrovové rezervaci, která je útočištěm spousty druhů zvířat a rostlin.

v létě ani v mangrovové rezervaci není moc vody

Tchaj-pej je moderní město se vším všudy. Vyhlášený noční život, spousta obchodů, kapslové hotely a přátelští obyvatelé, to jsou hlavní důvody, proč je město tak oblíbené. A pokud chcete do přírody, stačí sednout na autobus a za několik desítek minut už se procházíte třeba v národním parku Yangmingshan. Proto neváhejte a vydejte se do země, kde je zeleň zelenější a moře modřejší a kde ještě není masový turismus.

noční trhy jsou zde vyhlášenou zábavou   ochutnat můžete spoustu zajímavých delikates

na kapslové hotely zde narazíte na každém kroku

GPS: 25°01'59.6"N 121°34'12.9"E

Text a foto: Jana HejlováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Tchaj-wan – národní park Yangmingshan
Publikováno: 11.2.2019
V těsné blízkosti hlavního města Tchaj-wanu, Tchaj-pej, se rozprostírá národní park Yangmingshan. Tato oblast je vulkanického původu a pod zemí se nachází magmatická ložiska, díky kterým zde naleznete velké množství horkých pramenů. Nejvyšší horou je Qixingshan (1 120 m n. m.), a pokud máte dobrou fyzičku, můžete se na ni vydat.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.2.2019
Portál Infoglobe vás zve na tři zajímavé akce, které vám představí život, krásu ledu či prehistorický svět pohledem vědců a milovníků přírody.
16.2.2019
Další z čokoládových festivalů, které jsou pořádány ve větších městech České republiky, se koná na českobudějovickém výstavišti o víkendu 22.–24. února. Na akci s vůní čokolády si pochutnáte, pobavíte se a možná i přiučíte.
15.2.2019
Se zajímavým nápadem přišla paní Marcela Kotrčová, majitelka apartmánů v Nových Hradech.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – JAPONSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 2. 2019
svátek:Miloslava
dnes:
neděle 17.2.
12 °C
zítra:
pondělí 18.2.
9 °C