www.infoglobe.cz » USA, Florida – národní park Everglades – domov krokodýlů

USA, Florida – národní park Everglades – domov krokodýlů

Publikováno: 8.2.2018
Na jihu Floridy se rozprostírá národní park Everglades, kam míří mnoho turistů. My nejsme výjimkou. Celá oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jeden z parků s nejnižší nadmořskou výškou. Pro Everglades jsou typické rozlehlé mokřady, které pokrývají většinu plochy, dále především aligátoři a krokodýli, kterým mokřady poskytují přirozený domov.

V parku najdeme i jiná unikátní zvířata a rostliny. Jezdí se sem za pozorováním ptactva a chytáním ryb. V letních měsících je na Floridě velká vlhkost vzduchu a četné srážky, proto hlavní turistickou sezonou v Everglades je listopad až květen, kdy vás nebudou obtěžovat komáři.

chodníček v Royal Palm   krokodýl u cesty

Vstupné do parku stojí 25 USD na jedno osobní auto a je platné po dobu jednoho týdne. Můžete se sem libovolně vracet či sem přijet z jiné strany. Je možné v něm také přenocovat v kempech, některé jsou však přístupné pouze z lodi. Vedou sem dvě cesty. Ta ze severozápadu vede přes město Everglades City (silnice č. 29). Park je však nejlepší prozkoumat přímo z vody, protože z auta toho většinou moc neuvidíte (i když i k cestě se občas nějaký ten aligátor přiblíží). V této oblasti je možné být součástí divočiny formou výletu na kánoi. Nabízí se Halfway Creek Canoe Trail a Turner River Canoe Trail. O něco jižněji můžete navštívit návštěvnické centrum Gulf Coast a poptat se třeba po proslulé plavbě zátokami Wilderness Waterway.

Anhinga Trail

Další vstup do parku je od Homesteadu na jihovýchodě. V prvním návštěvnickém centru Ernest F. Coe vám doporučí procházku v oblasti zvané Royal Palm, která je nedaleko. Pro turisty je připraven chodníček nad mokřady. Krokodýli se pohybují ve stínu, hledejte je tedy schované pod stromy.

deska u návštěvnického centra Ernest F. Coe   návštěvnické centrum Ernest F. Coe

Pokud na krokodýly nebudete mít štěstí, nezoufejte. Podnikatelé je využili jako atrakci v jejich parcích a na farmách. Za hranicemi národního parku najdete více farem, které nabízejí představení v podobě krmení krokodýlů a jiných kousků s vytrénovanými krokodýly. Představení s hady je určitě také součástí programu každé farmy, stačí si jen vybrat. Farmy se podobají zoo, takže si určitě projděte i terária s plazy, klece s ptáky atd. Na jihovýchodě je pouze jedna farma Alligator Farm, zatímco na severu jich je hned několik.

Alligator Farm

K národnímu parku Everglades neodlučitelně patří také speciální vznášedla. Vznášedlo (airboat) je oblíbený dopravní prostředek, který vás proveze po vodní hladině mezi trávami a jinými rostlinami. Jezdí pomalu, ale také to umí pořádně rozjet. Při velké rychlosti dělají vrtule veliký hluk, proto si při nasednutí musíte půjčit pořádná sluchátka. 

volně žijící krokodýl

Jízda na vznášedlu se nedala zaplatit samotná, ale byla součástí vstupu na farmu (27 USD). Naše plavba trvala zhruba 25 minut. V prostornějších tůňkách na cestě dělal řidič vznášedla otočky, takže byla celá první řada mokrá. Je tedy důležité brát v úvahu, že jde doslova o vodní atrakci. Tento unikátní dopravní prostředek určitě doporučuji navštívit. Byla to zábava a u krokodýlů jste velmi blízko, ale v bezpečí.

vznášedlo   volně žijící krokodýl přímo vedle vznášedla

GPS: 25°17'13.3"N 80°53'45.9"W

Text a foto: Martina BrožkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Miami – velkoměsto na břehu Floridy
Publikováno: 15.1.2018
Miami je velkoměsto se vším všudy. Rozlehlé letiště, zácpy na širokých silnicích, mrakodrapy v Downtownu, městské parky, mořem omývané pobřeží nejen na krásných plážích, muzea, restaurace atd.

USA, Florida – výlet na Key West
Publikováno: 15.2.2018
Miami a národní park Everglades jsou první dva body, kam se turisté na jihu Floridy vydají. Dalším lákadlem je pak souostroví Florida Keys (název nikoliv anglického, ale španělského původu – Cayo = malý ostrov). Pod tímto názvem se skrývá přes tisíc ostrovů, které se táhnou od jihovýchodního cípu floridského poloostrova v mírném levotočivém oblouku až ke Key West.

USA, Bahia Honda Key – ostrov Floridy s historií a malebným okolím
Publikováno: 1.3.2018
Na cestě mezi Key West (nejjižnější ostrov souostroví Keys na jihu Floridy) a floridským poloostrovem se určitě zastavte také v parku Bahia Honda State Park. Park se nachází na ostrově Bahia Honda Key, který je od ostrova Marathon vzdálen 7 mil. Mezi těmito ostrovy je proslulý 7 mil dlouhý most. Vstupní brána do parku je mezi značkami 36. a 37. míle oceánské dálnice č. 1., za vstup zaplatíte 4,5 USD na osobu (něco málo přes 100 Kč). Otevřeno je každý den od 8.00 do západu slunce.

USA: NP Yellowstone – krajina ohně, sirné páry a neporušené přírody
Publikováno: 27.5.2018
První věc, která se vám vybaví, když se řekne Yellowstone, budou určitě fascinující gejzíry a barevná jezírka. Těch je v parku opravdu nespočet. Hned za vstupní branou vidíme v dáli stoupat oblaka dýmu z horké země. Zdejší vzduch je prosycen sírou, na což si chvilku musíme zvykat.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy I
Publikováno: 6.5.2016
V posledních týdnech jsme se věnovali zábavním parkům v Kalifornii. Dnes se ale přesuneme tisíce kilometrů na východ – do slunné Floridy, která je další Mekkou zábavního průmyslu.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy III
Publikováno: 20.5.2016
Marvelovští superhrdinové, Jurský park... Zatím se zdá, že zábavní park Islands of Adventure je zhmotněním převážně klučičích snů. I když mnozí často vystřízliví (a to rychle) během hodin ve frontách pro dvou nebo tříminutovou srandu.

USA, Florida – Ráj kostiček
Publikováno: 27.5.2016
Opustili jsme Dobrodružné ostrovy (Islands of Adventure), abychom se vydali do dalšího z mnoha zábavních parků, které obklopují floridské Orlando. Výběr je vskutku velký, ale my se podíváme do místa, které je nám svým způsobem bližší.

USA, Florida – Ráj kostiček II
Publikováno: 3.6.2016
Vracíme se do floridského Legolandu, abychom se podívali na některé z jeho nejzajímavějších atrakcí.

USA, Florida: Dobrodružné ostrovy II
Publikováno: 13.5.2016
Jak jsme zmínili minule, jedna z částí velkého zábavního parku Islands of Adventure je zasvěcena superhrdinům marvelovského univerza. Pomyslně jsme se svezli na horské dráze Neuvěřitelný Hulk (The Incredible Hulk), která je podobně jako samotný Hulk zelená a na které můžete na chvíli zažít i pocit beztíže.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Malé světy

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na kole z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v Academic Congress Hotel **** Roztoky
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Příroda z vydavatelství Extra Publishing

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.3.2019
Portmoneum v Litomyšli na Svitavsku letos zkrátí kvůli rekonstrukci výstavní sezonu. Potrvá pouze od konce března do začátku června. Proto neváhejte s návštěvou unikátní evropské památky – domu Josefa Portmana s originální výmalbou a interiérovým nábytkem malovaným Josefem Váchalem.
25.3.2019
Nenechte si ujít 72. ročník nejstarší atletické akce na Slovensku: Národní běh Děvín–Bratislava, který se uskuteční v neděli 14. dubna.
24.3.2019
Milujete moře a sluncem zalité pláže? Celosvětově známý cestovatelský portál sestavil žebříček těch nejoblíbenějších pláží na světě a my vám přinášíme jejich přehled.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LICHTENŠTEJNSKO a LUCEMBURSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 26. 3. 2019
svátek:Emanuel