www.infoglobe.cz » USA, Florida – výlet na Key West

USA, Florida – výlet na Key West

Publikováno: 15.2.2018
Miami a národní park Everglades jsou první dva body, kam se turisté na jihu Floridy vydají. Dalším lákadlem je pak souostroví Florida Keys (název nikoliv anglického, ale španělského původu – Cayo = malý ostrov). Pod tímto názvem se skrývá přes tisíc ostrovů, které se táhnou od jihovýchodního cípu floridského poloostrova v mírném levotočivém oblouku až ke Key West.

Ostrovy vymezují hranici mezi Mexickým zálivem a Atlantským oceánem (místní neříkají na severu a jihu ostrova, ale na zálivové a oceánské straně). Po dlouhou dobu byly ostrovy přístupné pouze po vodě, což na počátku 20. století změnil místní vývojář Henry Flagler, ten byl hlavou zámořské železnice, která přes ostrovy vedla. Pozůstatek této železnice můžete vidět na ostrově Bahia Honda Key. Starý železniční most je nyní pokryt asfaltem, protože železnice byla později předělána na dálnici. Po jeho boku stojí nový most, který je součástí nynější oceánské dálnice č. 1. Většina její délky je dvouproudá v každém směru, ale i tak těch 100 mil (160 km) pojedete přes dvě hodiny, protože můžete jet jen rychlostí 45–55 mil za hodinu (kolem 80km/h). Dálnice protíná mnoho ostrovů různých velikostí a tvarů, proto je krásnou vyhlídkovou jízdou.

dálnice číslo jedna   křižovatka na ulici Simonton Street

Key West je turisticky lákavý, proto se ostatní ostrovy po cestě snaží být konkurencí a nabízejí všemožné atrakce. První ostrov na cestě oceánem je Key Largo. Největším lákadlem se tu zdálo být plavání s delfíny. Ano, zní to velmi krásně, ale není to levná zábava. V místním infocentru jsem dostala nabídku za 180 USD (cca 3 700 Kč), ale dá se vstupenka pořídit i za 140 USD. 

pohled na jeden z domů na Key West

Pokud začínáte mít hlad a blížíte se k ostrovu Islamorada, vyhledejte Whale Harbour Restaurant, tam se určitě dobře najíte. Dřevěná restaurace s výbornými jídly se nachází v útulném přístavu. Mola, lodě, cedule s nejrůznějšími nápisy a umělý žralok, který visí za ocas, místo se vám bude určitě líbit.

originální trhy na severozápadě ostrova Key West   Dollar Bar v ulici Simonton Street

Další z ostrovů, kde se určitě musíte zastavit, je Marathon. Na Marathonu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží na Florida Keys. Jmenuje se Sombrero Beach. Najdete ji na západním cípu. Je to opravdu klidné místo bez obchůdků a barů, pouze moře, písek a v zádech moc pěkné dětské hřiště. Také milovníci volejbalu by sem se svojí partičkou měli vyrazit a zahrát si. Nejzápadnější písčitý cíp pláže střeží tři vysoké palmy, místo je tak nějak záhadně romantické. Ani se nedivím, že jsme tu zastihli svatební obřad.

pláž Sombrero Beach

Další zastávka: Key West. Key West bylo svého času největší město Floridy. Díky své poloze (150 km od Kuby) obchod s Kubou, Bahamami a dalšími zeměmi vzkvétal (přes ostrov vedla významná obchodní trasa). Obchodovalo se hlavně s cennostmi z vraků lodí. Později však už nehod lodí ubývalo, tudíž nebylo s čím obchodovat a sláva Key West šla do pozadí. Do dnešní doby si město uchovalo svého ducha. Vyrazte do ulic, určitě budete obdivovat krásné domy, které lemují hlavní i vedlejší ulice. Po ruchu z ulic se běžte zrelaxovat na jednu z pláží ostrova.

slavný „maják“ Southernmost point   dům, ve kterém žil Ernest Hemingway – nyní muzeum

Key West bylo místo, kde trávil kus života spisovatel Ernest Hemingway. V domě, kde žil (ulice Whitehead street), je nyní jeho muzeum. Po jeho stopách můžete jít i do jeho oblíbeného baru Sloppy Joe's Bar v hlavní noční ulici Duval Street. Živou hudbu a dobré pití tam určitě najdete. Pokud vám nesedí žánr, stačí jít o bar vedle a budete potěšeni. Příjemnou zábavu.

GPS: (Key West) 24°32'50.3"N 81°47'52.1"W

 

Text a foto: Martina BrožkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Florida – národní park Everglades – domov krokodýlů
Publikováno: 8.2.2018
Na jihu Floridy se rozprostírá národní park Everglades, kam míří mnoho turistů. My nejsme výjimkou. Celá oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jeden z parků s nejnižší nadmořskou výškou. Pro Everglades jsou typické rozlehlé mokřady, které pokrývají většinu plochy, dále především aligátoři a krokodýli, kterým mokřady poskytují přirozený domov.

USA, Bahia Honda Key – ostrov Floridy s historií a malebným okolím
Publikováno: 1.3.2018
Na cestě mezi Key West (nejjižnější ostrov souostroví Keys na jihu Floridy) a floridským poloostrovem se určitě zastavte také v parku Bahia Honda State Park. Park se nachází na ostrově Bahia Honda Key, který je od ostrova Marathon vzdálen 7 mil. Mezi těmito ostrovy je proslulý 7 mil dlouhý most. Vstupní brána do parku je mezi značkami 36. a 37. míle oceánské dálnice č. 1., za vstup zaplatíte 4,5 USD na osobu (něco málo přes 100 Kč). Otevřeno je každý den od 8.00 do západu slunce.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy I
Publikováno: 6.5.2016
V posledních týdnech jsme se věnovali zábavním parkům v Kalifornii. Dnes se ale přesuneme tisíce kilometrů na východ – do slunné Floridy, která je další Mekkou zábavního průmyslu.

USA, Florida: Dobrodružné ostrovy II
Publikováno: 13.5.2016
Jak jsme zmínili minule, jedna z částí velkého zábavního parku Islands of Adventure je zasvěcena superhrdinům marvelovského univerza. Pomyslně jsme se svezli na horské dráze Neuvěřitelný Hulk (The Incredible Hulk), která je podobně jako samotný Hulk zelená a na které můžete na chvíli zažít i pocit beztíže.

USA, Florida – Ráj kostiček
Publikováno: 27.5.2016
Opustili jsme Dobrodružné ostrovy (Islands of Adventure), abychom se vydali do dalšího z mnoha zábavních parků, které obklopují floridské Orlando. Výběr je vskutku velký, ale my se podíváme do místa, které je nám svým způsobem bližší.

USA, Miami – velkoměsto na břehu Floridy
Publikováno: 15.1.2018
Miami je velkoměsto se vším všudy. Rozlehlé letiště, zácpy na širokých silnicích, mrakodrapy v Downtownu, městské parky, mořem omývané pobřeží nejen na krásných plážích, muzea, restaurace atd.


Souvisejicí fotogalerie

USA, Florida: Kennedyho vesmírné středisko
Na pobřeží Atlantského oceánu se nachází turistům známé místo s anglickým názvem  ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.9.2018
V národní přírodní rezervaci Soos, kterou spravuje Městské muzeum Františkovy Lázně, vznikne nové návštěvnické centrum s badatelnou, přírodní učebnou a zázemím.
21.9.2018
I letos se můžete těšit na festival vědy – Evropskou noc vědců. Uskuteční se v poslední zářijový pátek (28. 9.) v Bratislavě, Banské Bystrici, Žilině, Košicích a Popradu.
20.9.2018
Od pátku 28. září do čtvrtka 4. října máte možnost získat nový pohled na moderní, historickou i opomíjenou architekturu, která vás obklopuje. V devadesáti městech po celé České republice a také na Slovensku jsou pro veřejnost připraveny přednášky, projekce, workshopy, procházky vedené architekty, urbanisty či historiky, horské túry nebo se můžete v rámci akce dostat do jinak nepřístupných staveb.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BULHARSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 22. 9. 2018
svátek:Darina
dnes:
sobota 22.9.
18 °C
zítra:
neděle 23.9.
17 °C