www.infoglobe.cz » USA, Miami – velkoměsto na břehu Floridy

USA, Miami – velkoměsto na břehu Floridy

Publikováno: 15.1.2018
Miami je velkoměsto se vším všudy. Rozlehlé letiště, zácpy na širokých silnicích, mrakodrapy v Downtownu, městské parky, mořem omývané pobřeží nejen na krásných plážích, muzea, restaurace atd.

Než jsem Miami navštívila, představovala jsem si jen písčitou pláž se surfaři. Voda vytváří z plážového písku koryto, proto mělčina rázem přechází v hloubku, plavčíci sídlí v barevných domcích na kůlech, které známe z různých filmů. V každém ročním období však na surfování nejsou dostatečné vlny, proto surfaři nejsou pravidlem. Po většinu roku je tu krásně, zima je ideální pro turistiku, léto zase na relax. Počítejte ale s tím, že počasí je nevyzpytatelné, takže ač je standardně v zimě kolem dvaceti stupňů, může se tu prohnat i sněhová bouře. Podél pláže vede místy dlážděná, místy dřevěná stezka pro pěší, cyklisty, běžce a pro lidi se skateboardy. Okolní zahrady s bazény a restaurace hotelů dotvářejí celkovou atmosféru.

Miami

Pokud se chcete vykoupat s výhledem na část mrakodrapů, vyrazte jižně na ostrov Virginia Key. Hned za mostem se po pravé straně rozprostírá dlouhá písčitá pláž a Hobie Island Beach Park. Voda je tu trochu špinavější než na Miami Beach, ale zase se tu dobře relaxuje, protože je zde mnoho palem, v jejichž stínu vám bude mnohem lépe než na přímém slunci. Lepší místo pro výhled na město je naproti této pláži, kde se nachází velké parkoviště. Tomu na břehu dominuje šedivá stavba, která je celá posprejovaná. Minuli jsme paní v malé budce a zaparkovali těsně u dokonale čistého pobřeží, touha po koupání gradovala. Paní už nám však byla v patách a koupání nám zakázala. Pro ten pohled na město se tam ale určitě zajeďte podívat, to je asi jediné, co zde také můžete (fotografovat objekt jsem také měla zakázáno, proto ho raději nebudu publikovat). Dříve tato budova sloužila jako tribuna pro závody ve vodních sportech, v roce 1992 ji však poničil hurikán a od té doby chátrá a čeká na potřebné finance pro rekonstrukci, aby se mohlo v závodění pokračovat.

pláž Miami Beach   pohled na Miami

ulice Collin Street   hotely v Miami

Na ostrově se nachází i stejnojmenný park Virginia Key Beach Park. Vstup je 5 USD za auto. Tento park je příjemným místem ke strávení rodinného odpoledne – mnoho piknikových prostorů s grily, dětská hřiště atd. Toalety a sprchy však nejsou moc udržované. Když jsem park navštívila, tak ho omývala velmi špinavá voda, protože dva předchozí dny byly velké bouřky. Snad budete mít štěstí na lepší počasí. Pokud neodbočíte vlevo k parku ale vpravo, můžete navštívit proslulé Miami Seaquarium, dále areál univerzity či si zaplavat na Darwin Beach.

Virginia Key Beach Park   Virginia Key Beach Park

chatky k pronajmutí ve Virginia Key Beach Park

Nejen pláže jsou doménou Miami. Po kulturní stránce město rozhodně nezaostává, můžete navštívit různá muzea, divadla, historické budovy a památníky. Můžete si tu ale také koupit něco hezkého na sebe nebo třeba prohýřit celou noc v místních klubech. Velmi populární jsou také zvířata – plavání s delfíny, vodní akvária, krokodýlí farmy, zoo, opičí džungle, to vše tu také najdete. My vyrážíme do nedalekého národního parku Everglades na krokodýly. 

GPS: 25°48'34.9"N 80°07'18.7"W

 

Text: Martina Brožková

Foto: Martina Brožková, Wikimedia Commons: Miamiboyz, UpstateNYerDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy I
Publikováno: 6.5.2016
V posledních týdnech jsme se věnovali zábavním parkům v Kalifornii. Dnes se ale přesuneme tisíce kilometrů na východ – do slunné Floridy, která je další Mekkou zábavního průmyslu.

USA, Florida – národní park Everglades – domov krokodýlů
Publikováno: 8.2.2018
Na jihu Floridy se rozprostírá národní park Everglades, kam míří mnoho turistů. My nejsme výjimkou. Celá oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jeden z parků s nejnižší nadmořskou výškou. Pro Everglades jsou typické rozlehlé mokřady, které pokrývají většinu plochy, dále především aligátoři a krokodýli, kterým mokřady poskytují přirozený domov.

USA, Florida – výlet na Key West
Publikováno: 15.2.2018
Miami a národní park Everglades jsou první dva body, kam se turisté na jihu Floridy vydají. Dalším lákadlem je pak souostroví Florida Keys (název nikoliv anglického, ale španělského původu – Cayo = malý ostrov). Pod tímto názvem se skrývá přes tisíc ostrovů, které se táhnou od jihovýchodního cípu floridského poloostrova v mírném levotočivém oblouku až ke Key West.

USA, Florida: Dobrodružné ostrovy II
Publikováno: 13.5.2016
Jak jsme zmínili minule, jedna z částí velkého zábavního parku Islands of Adventure je zasvěcena superhrdinům marvelovského univerza. Pomyslně jsme se svezli na horské dráze Neuvěřitelný Hulk (The Incredible Hulk), která je podobně jako samotný Hulk zelená a na které můžete na chvíli zažít i pocit beztíže.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy III
Publikováno: 20.5.2016
Marvelovští superhrdinové, Jurský park... Zatím se zdá, že zábavní park Islands of Adventure je zhmotněním převážně klučičích snů. I když mnozí často vystřízliví (a to rychle) během hodin ve frontách pro dvou nebo tříminutovou srandu.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.11.2018
Přijďte zažít zimní festival zvyků a obyčejů Gemeru od 19. do 24. listopadu v Rožňavě. V pořadí 24. ročník se bude konat v Domě tradiční kultury Gemeru a vyvrcholí programem v divadelním sále OKC.
17.11.2018
Projekt „Česko-polská Hřebenovka – východní část“ je zaměřen na obnovení historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí. Trasa z velké části kopíruje hranici a v několika místech přechází do druhého státu. Na nejvyšším vrcholu Wlodzické vrchoviny (Vladzická hora, 758 m n. m.) v Polsku byla koncem října otevřena nová rozhledna, jako první z jedenácti plánovaných.
16.11.2018
Nenechte si ujít možnost přiblížit si různé jazyky světa, naučit se slovíčka, setkat se s rodilými mluvčími z různých jazykových škol, ochutnat tradiční jídla a dozvědět se mnoho o zvycích typických pro země, jejichž jazyky se budou prezentovat na jedinečném Vánočním festivalu jazyků.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – URUGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 18. 11. 2018
svátek:Romana
dnes:
neděle 18.11.
4 °C
zítra:
pondělí 19.11.
3 °C