www.infoglobe.cz » Velká Británie, Manchester – čínská čtvrť i fotbal

Velká Británie, Manchester – čínská čtvrť i fotbal

Publikováno: 18.8.2017
Dnes pokračujeme ve výletě po Manchesteru. Jako první místo navštívíme Heaton Park, který je se svými téměř 250 hektary největším parkem v Manchesteru. V srdci parku se nachází Heaton Hall, klasicistní zámeček postavený z pískovce, který bohužel v současnosti není přístupný veřejnosti. V parku mimo jiné spatříte i mnoho původních staveb, které byly restaurovány, nechybí zde ani golfové hřiště, observatoř nebo muzeum.

Naše kroky nás dále povedou k Platt Hall. Tato georgiánská stavba pochází z 60. let 18. století a dnes je součástí Manchesterské umělecké galerie. Galerie zde vystavuje pánské, dámské i dětské oblečení od 17. století až po současnost. Sbírky nejsou nikterak rozsáhlé, takže za chvíli si vše prohlédnete a můžete pokračovat dále, například do manchesterské čínské čtvrti.

Heaton Hall

Ve městě totiž žije nejpočetnější čínská komunita ve Velké Británii. Vstup uvozuje bohatě zdobená brána, ze které je hned jasné, že plynule přejdete do zcela jiného světa. Číňané se začali stěhovat do Manchesteru, potažmo Anglie, na začátku 20. století a většinou si zakládali prádelny. Ještě v 50. letech nebyla manchesterská čínská komunita nijak početná, pouze okolo 2 000 lidí. V 70. letech začala komunita hospodářsky expandovat a ve velkém byly zakládány restaurace, supermarkety a pouliční krámky, které nabízejí všelijaké kulinářské speciality. Pokud vás atmosféra pohltí natolik, že se budete chtít o Číně okamžitě dozvědět něco více, pak si zajděte do Centra současného čínského umění, vstup je zdarma.

čínská čtvrť

Nesmíme vynechat jednu z hlavních památek ve městě – neogotickou radnici, kterou najdeme na Albertově náměstí. Byla postavena v druhé polovině 19. století a na svou dobu se pyšnila mnohými moderními výdobytky. Například byla vyhřívána horkým vzduchem. Jejím hlavním rysem je 85metrová hodinová věž, uvnitř které je 24 zvonů. Největší z nich, Great Hour Bell, váží 8 tun. Nejlépe uděláte, pokud vystoupáte až nahoru a užijete si výhled na Manchester.

radnice

Mezi významné sakrální památky se řadí manchesterská katedrála neboli katedrála Panny Marie, svatého Denise a Jiří. Její stavba započala v první polovině 15. století akatedrála než byla plně dokončena, uplynulo 400 let. Dalším důležitým Národní fotbalové muzeumkostelem je katolický kostel Panny Marie, který místní nazývají „skrytý drahokam“. Uvnitř uvidíte mnoho krásných viktoriánských dřevořezeb. Povšimněte si také hlavního oltáře, který je vyroben z mramoru, nebo soch světců.

A pokud jste fanoušky fotbalu, máme pro vás na závěr to nejlepší. Manchester je totiž domovem dvou známých fotbalových týmů a určitě jste alespoň jednou slyšeli o Manchester United. Každopádně fotbalu je zde věnováno Národní fotbalové muzeum, v němž naleznete vše důležité, co se tohoto sportu týká. Uvidíte tak třeba vůbec první tištěná pravidla, historické trofeje, dresy atd. Zkrátka Mekka pro všechny, kteří mají ke kopané blízko.

GPS: 53°29'07.2"N 2°14'35.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Mike Peel, Rusholmeruffian, Pete Birkinshaw, Richard Rogerson, Mark Andrew, Hans MusilDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie, Manchester – kolébka průmyslové revoluce
Publikováno: 11.8.2017
Manchester byl kdysi výkladní skříní průmyslové Evropy. Průmysl dnes ustoupil do pozadí a z města se stalo obchodní, kulturní a vzdělanostní centrum.

Velká Británie, York – hlavní město severní Anglie
Publikováno: 25.8.2017
Prastaré město York je metropolí severní Anglie. Chlubí se skvěle zachovalými hradbami, které jsou pět kilometrů dlouhé, což je činí nejdelšími zachovalými hradbami ve Velké Británii. Můžete se po nich dokonce projít, takovou procházku jen tak někde nezažijete. Byly postaveny zejména během 14. století a vedou po místech, kde dříve stály římské budovy. Zachovány jsou i čtyři původní brány.

Velká Británie, Warwick – městečko v hrabství Warwickshire
Publikováno: 15.9.2017
Když jsme spolu minule zavítali do Windsoru, psali jsme, že místní hrad patří k těm vůbec nejhezčím, které můžete vidět. Jakmile uvidíte Warwick, uznáte, že Windsor v něm má velkou konkurenci. Tento mohutný středověký hrad leží u řeky Avony a jeho kořeny sahají hluboko do raného středověku. V roce 915 jej nechala postavit dcera Alfréda Velikého, krále Wessexu. Tento hrad se stal tak významným mocenským centrem, že se hrabatům z Warwicku přisuzovala rozhodovací moc nad tím, kdo byl anglickým králem.

Velká Británie, Birmingham – průmyslové město v srdci Anglie
Publikováno: 4.8.2017
Birmingham je známý především fanouškům sportu, protože údajně zde se zrodil koncept celoevropské fotbalové ligy a tenis, který přímo v tomto městě na konci 50. a začátku 60. let 19. století vznikl. Město bylo založeno v období příchodu Anglosasů, ale teprve v polovině 12. století začalo stát za řeč jako centrum obchodu.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Vepsáno ve tváři

1. 9. – 31. 10. 2017
1. cena:
Nejhezčí túry světa, kniha pro milovníky dobrodružných cest
2. cena:
Nejkrásnější výlety na tajemná místa, praktický průvodce po výletech, na kterých se budete bát
1. cena redakce:
Zájezd na adventní trhy do Vídně s CK Radynacestu.cz
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Dárkový poukaz na masáž ve Studiu Nicole v Praze 4

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.9.2017
Pro všechny, kteří žijí pěší turistikou a krásou slovenské přírody, máme dobrou zprávu! Do knihkupectví přichází nová knižní publikace Králova studna – Velká Fatra.
21.9.2017
Vysílač a horský hotel Ještěd je symbolem Liberce i Libereckého kraje. Každý rok se k výročí jeho otevření pořádají oslavy. Letošní 44. ročník oslav se uskuteční v sobotu 23. září od 10 hodin. Návštěvník tak může nahlédnout do útrob stavby, za jejíž návrh získal architekt Karel Hubáček v roce 1969 ocenění Mezinárodního svazu architektů.
20.9.2017
V pořadí již 53. ročník Bratislavských hudebních slavností se uskuteční od 28. září do 15. října.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – EKVÁDOR:

Ekvádor

TIPY NA VÝLETY V EKVÁDORU:

 

Vilcabamba

Zamora

Saraguro a Loja

Cuenca

Riobamba, El Tambo a Ingapirca

Baños de Agua Santa

Zumbahua a laguna Quilotoa

Otavalo

hlavní město Quito

 

Vše důležité, co byste o Ekvádoru měli vědět, najdete zde.

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 22. 9. 2017
svátek:Darina
dnes:
pátek 22.9.
18 °C
zítra:
sobota 23.9.
18 °C