www.infoglobe.cz » Velká Británie, Manchester – čínská čtvrť i fotbal

Velká Británie, Manchester – čínská čtvrť i fotbal

Publikováno: 18.8.2017
Dnes pokračujeme ve výletě po Manchesteru. Jako první místo navštívíme Heaton Park, který je se svými téměř 250 hektary největším parkem v Manchesteru. V srdci parku se nachází Heaton Hall, klasicistní zámeček postavený z pískovce, který bohužel v současnosti není přístupný veřejnosti. V parku mimo jiné spatříte i mnoho původních staveb, které byly restaurovány, nechybí zde ani golfové hřiště, observatoř nebo muzeum.

Naše kroky nás dále povedou k Platt Hall. Tato georgiánská stavba pochází z 60. let 18. století a dnes je součástí Manchesterské umělecké galerie. Galerie zde vystavuje pánské, dámské i dětské oblečení od 17. století až po současnost. Sbírky nejsou nikterak rozsáhlé, takže za chvíli si vše prohlédnete a můžete pokračovat dále, například do manchesterské čínské čtvrti.

Heaton Hall

Ve městě totiž žije nejpočetnější čínská komunita ve Velké Británii. Vstup uvozuje bohatě zdobená brána, ze které je hned jasné, že plynule přejdete do zcela jiného světa. Číňané se začali stěhovat do Manchesteru, potažmo Anglie, na začátku 20. století a většinou si zakládali prádelny. Ještě v 50. letech nebyla manchesterská čínská komunita nijak početná, pouze okolo 2 000 lidí. V 70. letech začala komunita hospodářsky expandovat a ve velkém byly zakládány restaurace, supermarkety a pouliční krámky, které nabízejí všelijaké kulinářské speciality. Pokud vás atmosféra pohltí natolik, že se budete chtít o Číně okamžitě dozvědět něco více, pak si zajděte do Centra současného čínského umění, vstup je zdarma.

čínská čtvrť

Nesmíme vynechat jednu z hlavních památek ve městě – neogotickou radnici, kterou najdeme na Albertově náměstí. Byla postavena v druhé polovině 19. století a na svou dobu se pyšnila mnohými moderními výdobytky. Například byla vyhřívána horkým vzduchem. Jejím hlavním rysem je 85metrová hodinová věž, uvnitř které je 24 zvonů. Největší z nich, Great Hour Bell, váží 8 tun. Nejlépe uděláte, pokud vystoupáte až nahoru a užijete si výhled na Manchester.

radnice

Mezi významné sakrální památky se řadí manchesterská katedrála neboli katedrála Panny Marie, svatého Denise a Jiří. Její stavba započala v první polovině 15. století akatedrála než byla plně dokončena, uplynulo 400 let. Dalším důležitým Národní fotbalové muzeumkostelem je katolický kostel Panny Marie, který místní nazývají „skrytý drahokam“. Uvnitř uvidíte mnoho krásných viktoriánských dřevořezeb. Povšimněte si také hlavního oltáře, který je vyroben z mramoru, nebo soch světců.

A pokud jste fanoušky fotbalu, máme pro vás na závěr to nejlepší. Manchester je totiž domovem dvou známých fotbalových týmů a určitě jste alespoň jednou slyšeli o Manchester United. Každopádně fotbalu je zde věnováno Národní fotbalové muzeum, v němž naleznete vše důležité, co se tohoto sportu týká. Uvidíte tak třeba vůbec první tištěná pravidla, historické trofeje, dresy atd. Zkrátka Mekka pro všechny, kteří mají ke kopané blízko.

GPS: 53°29'07.2"N 2°14'35.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Mike Peel, Rusholmeruffian, Pete Birkinshaw, Richard Rogerson, Mark Andrew, Hans MusilDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie, Manchester – kolébka průmyslové revoluce
Publikováno: 11.8.2017
Manchester byl kdysi výkladní skříní průmyslové Evropy. Průmysl dnes ustoupil do pozadí a z města se stalo obchodní, kulturní a vzdělanostní centrum.

Velká Británie, York – hlavní město severní Anglie
Publikováno: 25.8.2017
Prastaré město York je metropolí severní Anglie. Chlubí se skvěle zachovalými hradbami, které jsou pět kilometrů dlouhé, což je činí nejdelšími zachovalými hradbami ve Velké Británii. Můžete se po nich dokonce projít, takovou procházku jen tak někde nezažijete. Byly postaveny zejména během 14. století a vedou po místech, kde dříve stály římské budovy. Zachovány jsou i čtyři původní brány.

Velká Británie, Warwick – městečko v hrabství Warwickshire
Publikováno: 15.9.2017
Když jsme spolu minule zavítali do Windsoru, psali jsme, že místní hrad patří k těm vůbec nejhezčím, které můžete vidět. Jakmile uvidíte Warwick, uznáte, že Windsor v něm má velkou konkurenci. Tento mohutný středověký hrad leží u řeky Avony a jeho kořeny sahají hluboko do raného středověku. V roce 915 jej nechala postavit dcera Alfréda Velikého, krále Wessexu. Tento hrad se stal tak významným mocenským centrem, že se hrabatům z Warwicku přisuzovala rozhodovací moc nad tím, kdo byl anglickým králem.

Velká Británie, Nottingham – vzhůru za Robinem Hoodem!
Publikováno: 13.10.2017
Určitě jste viděli film s Robinem Hoodem nebo jste o něm alespoň slyšeli. Tato legenda se dodnes těší velké popularitě a neustále se objevují nová díla populární kultury, která zájem o tuto postavu oživují. Koneckonců postava, která bohatým bere a chudým dává, se asi jen tak brzy neomrzí. Známá je také nemesis Robina Hooda v podobě obávaného a krutého šerifa z Nottinghamu. A právě město Nottingham bude naší dnešní zastávkou.

Velká Británie, Birmingham – průmyslové město v srdci Anglie
Publikováno: 4.8.2017
Birmingham je známý především fanouškům sportu, protože údajně zde se zrodil koncept celoevropské fotbalové ligy a tenis, který přímo v tomto městě na konci 50. a začátku 60. let 19. století vznikl. Město bylo založeno v období příchodu Anglosasů, ale teprve v polovině 12. století začalo stát za řeč jako centrum obchodu.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Chrámy a kostely

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium
2. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z internetového knihkupectví bux.cz
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní a vstupem do saunového světa a zážitkového bazénu v hotelu Panorama**** Trenčianské Teplice
2. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X v krabicovém balení s 8GB flash diskem a aktualizovanou praktickou příručkou
3. cena redakce:
Roční elektronické předplatné časopisu National Geographic

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.11.2017
Katalogový či internetový prodej zájezdů? Katalogy jsou prostě potřeba. Lidé jsou na ně zvyklí a pro provizní prodejce jsou nutností. Cestovní kancelář Čedok vydala pro sezonu 2018 hned 8 samostatných katalogů, které přehledně dělí celý svět.
17.11.2017
Bardějovské lázně a severovýchod Slovenska jsou opět atraktivnější i pro rodinnou dovolenou. V lázních a jejich okolí přibyl třetí léčivý singletrack, tentokrát určený pro rodiny s dětmi.
16.11.2017
Navštivte broumovský klášter plný unikátních děl, historických odkazů a poznejte barokní komplex při mimořádné prohlídce zvané Klášterem od sklepa po půdu. V sobotu 18. nahlédnete od 10 a 14 hodin do míst, která jsou jindy nepřístupná.  
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BOSNA A HERCEGOVINA:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 18. 11. 2017
svátek:Romana
dnes:
sobota 18.11.
6 °C
zítra:
neděle 19.11.
6 °C