www.infoglobe.cz » Velká Británie, Nottingham – vzhůru za Robinem Hoodem!

Velká Británie, Nottingham – vzhůru za Robinem Hoodem!

Publikováno: 13.10.2017
Určitě jste viděli film s Robinem Hoodem nebo jste o něm alespoň slyšeli. Tato legenda se dodnes těší velké popularitě a neustále se objevují nová díla populární kultury, která zájem o tuto postavu oživují. Koneckonců postava, která bohatým bere a chudým dává, se asi jen tak brzy neomrzí. Známá je také nemesis Robina Hooda v podobě obávaného a krutého šerifa z Nottinghamu. A právě město Nottingham bude naší dnešní zastávkou.

Město je tradičním centrem obchodu a výroby a v současnosti je na vzestupu v oblíbenosti mezi turisty. Nacházejí se zde totiž divadla i umělecké galerie. Město také hostí několik zajímavých festivalů, např. každoroční Nottingham Goose Fair.

Srdcem Nottinghamu je Staré Město, konkrétně Old Market Square, největší náměstí svého druhu v Anglii. Tam mimo jiné naleznete i informační centrum. Má otevřeno každý den kromě neděle od 9.30 do 17.30. Během července, srpna a v období před Vánoci je otevřeno i o nedělích. Na náměstí ještě věnujte pozornost místní radnici v neoklasicistním slohu, kterou korunuje impozantní kopule.

Muzeum spravedlnosti 

Nedaleko Old Market Square najdete čtvrť Lace Market, což v minulosti byla oblast, která byla srdcem krajkářského průmyslu ve Velké Británii. Dlážděné ulice jsou lemovány domy z typicky červených cihel, které kdysi bývaly sklady. Dnes však jsou domovem nejrůznějších restaurací nebo obchodů. Mezi hlavní památky v této čtvrti se řadí Muzeum spravedlnosti, které je známé také jako Shire Hall, dříve budova sloužila jako soud a vězení. Uvnitř se nachází přes 40 tisíc předmětů, které se pojí k právu, spravedlnosti, zločinu a trestu ve Velké Británii. K exponátům, které jsou hodny zvýšené pozornosti, patří dveře z cely, kde byl vězněn spisovatel Oscar Wilde, nebo nástroje pro násilné podávání stravy, které byly používány na sufražetky nebo muže, kteří odmítli vojenskou službu. Nechybí ani výstava o Robinu Hoodovi. Až budete s prohlídkou v Muzeu spravedlnosti hotovi, můžete ještě zajít do galerie moderního umění Nottingham Contemporary, která se nachází nedaleko.

Old Market Square

Ujít byste si neměli nechat ani Nottinghamský hrad. Původní hrad byl zničen v roce Robin Hood1651 během občanské války v Anglii a byl nahrazen hradem v italském stylu. V současnosti zde sídlí dvě muzea, z nichž doporučujeme navštívit Nottingham Castle Museum and Art Gallery, které vystavuje historické předměty – anglosaské brože z 6. století, středověkou keramiku a další předměty spjaté s dějinami regionu. U hradu se nachází i bronzové sochy Robina Hooda a jeho kumpánů známých jako Merry Men.

A pokud byste se chtěli vydat po stopách legendárního lukostřelce, máme pro vás skvělý tip. U Nottinghamského hradu totiž začíná stezka, která se táhne až k Sherwoodskému lesu. Je dlouhá přibližně 150 kilometrů a prochází kolem celé řady míst, která jsou s Robinem Hoodem spojena.

Nottinghamský hrad

GPS: 52°56'58.0"N 1°09'10.4"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Mike Peel, Cosmicutencil, Williamenicholls, Million Moments, Superhasn, Alan Murray-RustDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie, Birmingham – průmyslové město v srdci Anglie
Publikováno: 4.8.2017
Birmingham je známý především fanouškům sportu, protože údajně zde se zrodil koncept celoevropské fotbalové ligy a tenis, který přímo v tomto městě na konci 50. a začátku 60. let 19. století vznikl. Město bylo založeno v období příchodu Anglosasů, ale teprve v polovině 12. století začalo stát za řeč jako centrum obchodu.

Velká Británie, Lincoln – rodiště George Booleho
Publikováno: 29.9.2017
Hrabství Lincolnshire, kam se dnes společně vydáme, naleznete na východě Anglie. Centrem hrabství je Lincoln, který se po boku Windsoru, Warwicku, Canterbury, Londýna, Yorku a dalších míst řadí k významným historickým městům Anglie. Stotřicetitisícový Lincoln je situován na řece Witham a jednoznačně mu dominuje katedrála. V centru najdete historické domy, nechybí ani opevnění, které zde po dobytí Anglie postavili Normané, a dokonce je k vidění i římská architektura.

Velká Británie, Manchester – kolébka průmyslové revoluce
Publikováno: 11.8.2017
Manchester byl kdysi výkladní skříní průmyslové Evropy. Průmysl dnes ustoupil do pozadí a z města se stalo obchodní, kulturní a vzdělanostní centrum.

Velká Británie, Manchester – čínská čtvrť i fotbal
Publikováno: 18.8.2017
Dnes pokračujeme ve výletě po Manchesteru. Jako první místo navštívíme Heaton Park, který je se svými téměř 250 hektary největším parkem v Manchesteru. V srdci parku se nachází Heaton Hall, klasicistní zámeček postavený z pískovce, který bohužel v současnosti není přístupný veřejnosti. V parku mimo jiné spatříte i mnoho původních staveb, které byly restaurovány, nechybí zde ani golfové hřiště, observatoř nebo muzeum.

Velká Británie, Warwick – městečko v hrabství Warwickshire
Publikováno: 15.9.2017
Když jsme spolu minule zavítali do Windsoru, psali jsme, že místní hrad patří k těm vůbec nejhezčím, které můžete vidět. Jakmile uvidíte Warwick, uznáte, že Windsor v něm má velkou konkurenci. Tento mohutný středověký hrad leží u řeky Avony a jeho kořeny sahají hluboko do raného středověku. V roce 915 jej nechala postavit dcera Alfréda Velikého, krále Wessexu. Tento hrad se stal tak významným mocenským centrem, že se hrabatům z Warwicku přisuzovala rozhodovací moc nad tím, kdo byl anglickým králem.

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži – VIDEO
Publikováno: 11.7.2017
Londýn kdysi býval největší město na světě. Vládli odsud obrovskému britskému impériu, lodě sem přivážely drahocenné zboží z celého světa, vyplouvaly za novým dobrodružstvím a zase se vracely. Dnes se sem stále sjíždějí lidé z celého světa – ať už za obchodem, za prací, obdivovat honosné památky, nasát trochu zdejší unikátní atmosféry, nebo ochutnat jídla z celého světa v jediném městě.


Souvisejicí fotogalerie

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...


Souvisejicí videa

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži
Každý, kdo byl v Londýně, zná klasické památky jako Big Ben, Trafalgar Square, Tower Bridge nebo ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Báječná dovolená

1. 7. – 31. 8. 2018
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Průvodce po tajemných místech z internetového knihkupectví bux.cz Nejkrásnější výlety na tajemná místa + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v Ubytování na jedničku (penzion Daniela) na Lipně + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena redakce:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lanovkou + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.7.2018
Již v sobotu 21. července ožije krásné prostředí prievidzského lesoparku hudbou, divadlem a zábavou. Místní amfiteátr bude hostit akci Všichni máme zelenou, kterou chce připomenout myšlenku ochrany životního prostředí a snižování ekologické stopy společným cestováním.
17.7.2018
Metropole má novou veřejně přístupnou rozhlednu. Jmenuje se Doubravka a vyrostla na Černém Mostě. Jedinečná stavba od světoznámého architekta je vyplétaná z akátového dřeva a doplněná prvky modřínu a oceli.
16.7.2018
V roce 2018 si připomínáme 25. výročí vzniku Národní banky Slovenska. Při této příležitosti se příznivci Muzea mincí a medailí v Kremnici, které je součástí NBS od roku 1994, mohou těšit na sérii volných vstupů do vybraných expozic muzea – přesně 25krát v průběhu letošního roku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - MALAJSIE:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 18. 7. 2018
svátek:Drahomíra
dnes:
středa 18.7.
26 °C
zítra:
čtvrtek 19.7.
27 °C