www.infoglobe.cz » Vietnam, Phu Quoc – vietnamská perla v Thajském zálivu

Vietnam, Phu Quoc – vietnamská perla v Thajském zálivu

Publikováno: 16.12.2017
Největší vietnamský ostrov se jmenuje Phu Quoc. Leží ve vodách Thajského zálivu, jen pár kilometrů od Kambodži. Thajský záliv nabízí překrásné ostrovy a tenhle není výjimkou. Ostrov je dlouhý (od severu k jihu) necelých 50 km, na severu je široký a směrem k jihu se zužuje do špičky. Většina plochy je stále porostlá zelení, ale v budoucnu tomu tak nebude. Ostrov se pyšní opravdu nádhernými písčitými plážemi s palmami, které má rád snad každý z nás.

Místní pláže tedy jsou a budou velmi žádané, i když před pár lety o půvabu tohoto ostrova nikdo z cestovatelů neměl ani tušení. Na ostrově je mnoho malých ubytování při pobřeží, ale i velikých hotelů. V těchto dnech je tu zahájeno mnoho projektů, jejichž cílem je vybudovat neuvěřitelně velké hotelové komplexy a hotelové vesnice podél jihozápadního pobřeží, kde je asi 20kilometrová písčitá pláž Long Beach. V těchto místech vede ze severu na jih asfaltová silnice, na které jsou připraveny desítky odboček (prozatím do lesa). V mnoha částech ostrova doslova projíždíte stavbou, nikoliv krásnou přírodou ani vesnicemi s místními. Vietnamci jsou velmi pracovití, a tak to tu roste před očima. Příkladem je město Vinpearl, o němž v průvodci z roku 2012 nebyla ani zmínka. Nachází se v něm i zábavní park s vodním parkem a safari. V této severozápadní části ostrova jsou také krásné pláže, ale je docela těžké se na ně dostat, protože vás od nich odděluje buď neprostupný les, nebo pozemek letoviska.

pláže na západě ostrova

turisticky nedotčená pláž Thom Beach na severovýchodě ostrova   zábavní park Vinpearl Land

Jediným velkým městem na ostrově je Duong Dong. Vládne tu typicky asijský dopravní chaos, ale i tak sem na chvilku určitě zajeďte. Doporučuji návštěvu okolí přístavu, kde se nachází chrám Dinh Cau a modrobílý maják na malém útesu. Dále určitě navštivte pro turisty připravený večerní trh v ulici Lý Tu Trong a Bach Dang, ale také se můžete podívat na trh místních na druhém břehu řeky, v ulici Trân Phú, kde vládne naprostý chaos a vůně linoucí se z okolí nejsou úplně vábné. Zajímavé porovnání.

trh pro turisty

Půjčte si skútr a vyrazte objevovat (cca 150 Kč za den). Pokud pojedete na jih, zastavte se na Perlové farmě. Farma je spíše obchod se šperky s perlami, ale milé asistentky vám také ukáží, kde se perly v mušli nacházejí a zodpoví vám vaše otázky. 

Nejjižnějším bodem ostrova je rybářská vesnice An Thoi. Ta se moc nenavštěvuje, ale je bodem, odkud vyplouvají lodě na stejnojmenné souostroví. Můžete si buď pronajmout loďku, nebo jet organizovaně se skupinou za asi 500 Kč. Kamenité ostrůvky jsou porostlé bujnou vegetací, podmořské korály lákají ke šnorchlování a malé písčité pláže mezi balvany zase ke koupání a opalování. Návštěvu vřele doporučuji, ale zvolte si raději nějakou rychlejší loď, jinak strávíte více času na lodi.

rybářská vesnice An Thoi   rybářská vesnice An Thoi

Na východě ostrova pak navštivte Sao Beach, kde se můžete za 500 000 VND (cca 500 Kč) proletět na padáku za lodí nebo si půjčit vodní skútr. Cesta na pláž Thom Beach na východě ostrova se dle načtených informací jevila jako dobrodružná volba výletu, ale opak byl pravdou. Místo prašné cesty na nás čekala nová asfaltka, vedoucí tropickým pralesem doslova nikam, ale projížďka to byla moc pěkná. Na 30 km dlouhé cestě bydlí pár lidí, ale ani vesnici zde nenajdete. Na ostrově budují a přemýšlejí hodně dopředu, až tomu člověk moc nerozumí. Silnice vede napříč ostrovem a ústí na kruhovém objezdu (opět s jednou prázdnou odbočkou) u pláže Thom Beach. Pláž na východě s výhledem na pevninu už osídlila prostá restaurace.

pláž Sao Beach   pláž jižně od Sao Beach

V budoucnu bude ostrov plný gigantických komplexů, proto kdo můžete, jeďte tam co nejdříve. Pokud ale máte rádi luxusní komplexy, chvíli si počkejte a vyrazte až pak. Určitě nebudete litovat.

GPS: (letiště) 10°09'41.0"N 103°59'35.9"E

 

Text a foto: Martina BrožkováDiskuze u článku (2)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Vietnam – život na deltě Mekongu
Publikováno: 9.12.2017
Při návštěvě jižního Vietnamu určitě podnikněte výlet k deltě mohutné řeky Mekong. Řeka pramení v Číně a teče skrz pět států, právě zde však ústí do moře. Tato oblast láká turisty především na plavby lodí, plovoucí market, ale také na svérázný život na březích řeky. Její hnědá voda nevypadá úplně vábně, ale místní ji i tak využívají k běžným činnostem – k mytí, praní atd. V řece nejsou nebezpečná zvířata, proto se v ní dá i koupat.

Vietnam – Proč právě sem?
Publikováno: 2.6.2018
Přemýšlíte, která destinace je pro vás tou pravou? Kde vás čeká něco zajímavého a nevšedního? Kde je krásná krajina, výborná kuchyně, příjemní obyvatelé? Pro mě je volba jasná. Mým favoritem je Vietnam a já se pokusím v několika následujících článcích vás přesvědčit, že i pro vás je to správná volba.

Vietnam, okolí Hue – výlet do národního parku Bach Ma
Publikováno: 19.1.2019
Jednodenní výlet do národního parku Bach Ma vzdáleného přibližně 40 kilometrů od Hue byl jeden z našich nejlepších dní strávených ve Vietnamu. Park byl založen roku 1991 a jeho jméno znamená bílý kůň. Rozkládá se na ploše 220 kilometrů čtverečních.

Vietnam, Cat Ba – lezení v panenské přírodě
Publikováno: 2.12.2017
Vietnam určitě není destinace, kam by se jezdilo vyloženě za lezením, ale pokud už ve Vietnamu budete, určitě lezecké oblasti vyhledejte. My jsme se vypravili na ostrov Cat Ba a mohu ho lezcům jedině doporučit.

Vietnam: Cat Ba – ostrov plný možností
Publikováno: 25.11.2017
Cat Ba je panenský ostrov na severovýchodě Vietnamu. Cesta sem byla ještě nedávno poměrně složitá, ale od září tohoto roku otevřeli novou silnici s mostem a dopravu na ostrov to výrazně zjednodušilo. Cat Ba je oblíbeným cílem turistů, proto je možné si v hotelech v Hanoji či Ninh Binhu zakoupit lístek přímo do města Cat Ba. Cesta z Ninh Binhu trvá 4 hodiny a z Hanoje 3 hodiny.

Vietnam, Da Nang –  město a trip do hor – VIDEO
Publikováno: 17.5.2016
Da Nang (město téměř přesně uprostřed Vietnamu) bohužel skoro nikdo nezná. Běžný turista jím maximálně projede taxíkem z letiště do oblíbeného Hoi Anu... Strávil jsem v Da Nangu tři týdny a zařadil se k mým nejoblíbenějším místům v JV Asii (hned po Chiang Mai). A starou silnici ve směru na Hue označil dokonce i Jeremy Clarkson v pořadu Top Gear za „opuštěný střípek dokonalosti”. Nelze než s ním souhlasit.

Vietnam: na návštěvě u asijských tygrů – VIDEO
Publikováno: 19.4.2016
Někdo ho miluje, někdo se zaříká, že se už nikdy nevrátí. Nic mezi tím neexistuje. Já rozhodně patřím do první skupiny – už od prvního dne, co jsem přiletěl do hektického Saigonu a odbočil do jedné z postranních uliček. V následujících několika týdnech nás proto čeká seriál, kde si představíme jednotlivá zajímavá místa. Na začátek si ale pojďme trochu přiblížit důležitá fakta o zemi.

Vietnam: Ho Či Minovo Město – hektická vstupní brána do země – VIDEO
Publikováno: 26.4.2016
Po téměř hodinovém čekání na vízum konečně vyrážím z letiště vstříc hlavnímu městu země, na kterou jsem se opravdu hodně těšil. Sice se rovnou nechávám trapně taxikářem obrat o tři stovky, ale co už, to se prostě občas stane. Ruku na srdce, v Praze to dělají také. Už z letadla jsem viděl, jak ulicemi proudí doslova miliony motorek. Tady „dole” mi doprava přijde naprosto šílená. Ale ve srovnání se zhruba stejně velkým Bangkokem tu jsou minimální zácpy, a to zatím nemají ani metro, ani nadzemku. Politika extrémních daní pro auta očividně funguje.

Vietnam: Da Lat – město pro líbánky jako dělané – VIDEO
Publikováno: 3.5.2016
Na to, jak cesty autobusem nemám rád, bych si tu mezi Nha Trangem a Da Latem klidně hned zopakoval. Dvousettisícové město Da Lat – nejoblíbenější místo vietnamských líbánek – totiž leží ve výšce kolem 1 500 m n. m. v Centrální vysočině. Silnice z pobřeží tak nabízí nespočet nádherných výhledů. A ještě mnohem lepší než autobus je cesta na motorce…


Souvisejicí fotogalerie

Vietnam – exotická dovolená
Ve Vietnamu číhá překvapení na každém kroku, ať už jsou to panenské pláže, nedotčená příroda, ukr...

Vietnam II.
V druhé fotogalerii z Vietnamu uvidíte fotky od delty řeky Mekong, Ho Či Minova města a oblasti k...

Vietnam I.
Fotografie rušného hlavního města Hanoje, zalesněné horské krajiny Sapa a známé malebné oblasti D...


Souvisejicí videa

Vietnam, Da Lat Loop: asijský motovýlet
Chcete-li zažít Vietnam naplno, musíte ho projet na motorce. V dnešním videu uvidíte cestu z přím...

Vietnam, Hanoj – nekonečně bláznivé město
Samé motorky, stánky s jídlem, babičky tlačící kola, všemožní prodejci a neustálé troubení – to j...

Vietnam, Da Nang –  město a trip do hor
Da Nang skoro žádný turista nezná, většina jím jen projíždí. To je ale škoda, protože dokonce i J...

Vietnam: Mui Ne – písečné duny
Není to tak úplně poušť, ale písečné duny tu jsou pořádné. Řeč je o vietnamském Mui Ne – úplném r...

Vietnam: Da Lat – jaro po celý rok
Znáte vietnamské město, kterému se přezdívá „město věčného jara“? Je to turisty a vietnamskými no...

Vietnam: Saigon neboli Ho Či Minovo Město
Zavítáte-li do hlavního města Vietnamu – Ho Či Minova Města, budete ten shon jen nevěřícně pozoro...

Vietnam: na návštěvě u asijských tygrů
Do Vietnamu se jezdí kvůli přírodě a horám, panenským plážím, za světově proslulým jídlem, ale i ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.1.2019
4. ročník závodu dvoučlenných týmů na saních rohačkách doplněný o speciální disciplíny spojené s historií Malé Úpy a jejími prvními osadníky se koná v sobotu 26. ledna od 10 hodin na sjezdovce U Kostela.
23.1.2019
Všichni milovníci psů se mohou těšit na jedinečnou akci plnou soutěží, psích vystoupení, lavinových her atd., která se uskuteční během víkendu 9. a 10. února v Tatranské Lomnici.
22.1.2019
Přijďte zažít atmosféru staročeské zabijačky a ochutnat zabijačkové speciality v sobotu 26. ledna do Národního zemědělského muzea v Praze. Prohlídka muzea včetně vstupu na akci bude za snížené vstupné 50 Kč, děti do 140 cm a senioři mají vstup zdarma.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 24. 1. 2019
svátek:Milena
dnes:
čtvrtek 24.1.
-2 °C
zítra:
pátek 25.1.
-2 °C