www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy

Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Žádná jiná země ve střední Evropě nenabízí cyklistům větší výběr než Dolní Rakousko. Díky tomu můžete objevovat svět na kole opravdu různorodým způsobem. Mnohé trasy zavedou nadšené cyklisty daleko od civilizace a jakéhokoli jiného provozu. Bohaté zastoupení mají i horské cyklostezky, které jsou přehledně označené, propojené na více místech a se strategickým umístěním servisních míst. Rady a přehled pestrých možností najdete i na cyklomapách nebo v plánovači tras na oficiálních stránkách spolkové země zde.

Dolní Rakousko, (c) mountainbikeguides.com

Letos sezona přináší nové trasy, nové služby i nové cílové skupiny. Mnohé zrealizované projekty dávají cykloturistice v Dolním Rakousku zcela nové rozměry. Na trasách Ybbstalradweg a Thayarunde mají návštěvníci aktuálně k dispozici tři nové atraktivní úseky. Velmi oblíbené trasy, které vedou podél toku řeky nebo někdejších železnic, jsou zárukou kvalitních cyklozážitků. Žádné stoupání, mnoho příležitostí k zastavení nebo ke koupání a na konci etapy čeká Lunzské jezero, kde si můžete odpočinout.

Ybbstalradweg, (c) Niederösterreich-Werbung/schwarz-koenig.at

 Ybbstalradweg, (c) Niederösterreich-Werbung/schwarz-koenig.at   Ybbstalradweg, (c) Niederösterreich-Werbung/schwarz-koenig.at

Na trase Ybbstalradweg cyklisty čeká zcela nový úsek mezi městem Waidhofen an der Ybbs a obcí Lunz am See (na bývalé železniční trase Ybbstalbahn). Tento nový úsek patří mezi bezpečné a dobře značené trasy Rakouska. První cyklotest mezi obcí Lunz a St. Georgen am Reith můžete absolvovat už nyní, ale celá trasa mezi obcemi Lunz a Waidhofen, s délkou 55 km, bude přístupná až v polovině června 2017.

Donauradweg, (c) ARGE Donau Österreich/Weissenbrunner

Po jejím dokončení budete na kole projíždět po romantických obloukových mostech a přes krátký tunel nebo budete brázdit divokou roklinu. Také si můžete na klidných písečných plážích užívat sluneční paprsky a křišťálově čistou vodu, přitom narazíte na historické kovářské umění a znovu a znovu můžete relaxovat na všech zastávkách.

Kamptal Radwek, (c) Niederösterreich-Werbung/ Robert Herbst

Krátce před dokončením jsou také poslední části 111kilometrové trasy Thayarunde, která se z velké části táhne podél bývalých železničních tratí Waidhofen-Slavonice a Göpfritz-Raabs. Železniční trasy jsou propojovány málo frekventovanými cestami a stezkami, ke kterým částečně vedou i dvě top trasy. EuroVelo 13 (Iron Curtain Trail) a cyklotrasa Kamp–Dyje–Morava. Trasa prošla v uplynulých letech rozsáhlou modernizací a díky novému asfaltovému povrchu, odstranění nebezpečných míst a optimalizaci značení, je dnes ještě lépe přizpůsobena cykloturistům.

Dürnstein, Wachau, (c) Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Zatoužíte-li po dobrodružství, vydejte se po nezvyklé tunelové cyklotrase Türnitzer Bahnradweg s délkou 9 km (18 km tam a zpět). Zavede vás do tunelů Prinztaltunnel (133 m), Moosbach Tunnel (32 m) a Dickenauer Tunnel (155 m). Po příjezdu do cíle v obci Türniz na vás čeká velké dětské hřiště, bobová dráha Eibl-Jet a přírodní koupaliště se třemi bazény, pískovištěm a hřištěm na plážový volejbal.

Ybbstalradweg, (c) Niederösterreich-Werbung/schwarz-koenig.at

Rodinám s dětmi doporučujeme Traisentalskou cyklotrasu, která nabízí až 111 příjemných kilometrů rozdělených do 4 etap. Snad nejkrásnější je etapa Dunaj–St. Aegyd, především při jízdě po proudu řeky. Cestou se určitě zastavte v opatství Stift Herzogenburg nebo v prvním velbloudím divadle a zoo s bílými tygry (Kameltheater Kernhof mit weißem Zoo).

Wienerwald, (c) Roman Seidl

Určitě nevynechejte ani nejoblíbenější cyklostezku – Dunajskou cyklotrasu či tzv. hvězdicové cyklostezky, při kterých se vždy z centrálního bodu s lehkými zavazadly vyráží na několik celodenních výletů do okolí. Centrální místa přitom zajišťují tematickou a traťovou pestrost, například v obci Marbach vedou trasy podél Dunaje, kolem obce Retz mohou návštěvníci putovat po stopách vína, v okolí obce Gmünd jsou rašeliniště a lesy, směrem z města Baden je možné poznávat kulturní poklady Vídeňského lesa a v regionu Bucklige Welt můžete na kole překonávat pahorky a vrchy.

 
Zdroj: Dolní Rakousko (Niederösterreich-Werbung GmbH)

Foto: schwarz-koenig.at (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Netradiční výstava a zážitky v regionu Waldviertel
Publikováno: 24.5.2017
Dolnorakouská zemská výstava se koná každé dva roky – vždy na jiném místě a na jiné téma. V tomto roce hostí výstavu jižní část regionu Waldviertel, konkrétně zámek Pöggstall. My jsme se ji rozhodli navštívit a zároveň prostřednictvím těchto pár řádků vás i inspirovat k její prohlídce.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Předvánoční atmosféra na kouzelných adventních trzích
Publikováno: 19.11.2017
V předvánočním období se Dolní Rakousko přeměňuje na krajinu adventních trhů. Najdete je téměř všude. Za hradními a městskými branami, ve starých zříceninách, ve vinných uličkách, na náměstích i přímo v horách. Přinášíme vám výběr těch, které vás jistě okouzlí a přinesou nevšední zážitky.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Podzimní požitky
Publikováno: 9.10.2016
V Dolním Rakousku je již podzim v plném proudu a neodmyslitelně se pojí s vínem. Více než 100 dolnorakouských obcí připravuje pestré slavnosti.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II
Publikováno: 26.6.2016
Poté co jsme minulý týden okusili trochu z krásy dolnorakouských hor a měst, budeme dnes v tipech na výlety pokračovat. První zastávkou bude snad jedna z nejoblíbenějších chat v Dolním Rakousku, přesněji v Göstlingu – ÖTK Schutzhaus Hochkar, ve které na vás po výstupu čeká útulné ubytování a ta nejlepší kuchyně.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Unikátní místa a divoká letní příroda
Publikováno: 12.8.2015
Léto je jako stvořené na turistiku a s ní spojené výjimečné zážitky. Nedávno jsme byli na návštěvě Dolního Rakouska, kde jsme absolvovali několikadenní túru, ale i vycházky po historických stezkách. Poznávali jsme divokou přírodu a v následujících řádcích vám naše putování přiblížíme a možná vás i inspirujeme.

Dolní Rakousko: Úžasná rodinná lyžovačka
Publikováno: 25.12.2016
Mírné kopce, na kterých se děti nebudou bát a dospělí nudit, lyžařské svahy a vleky bez čekání v řadách – to je Dolní Rakousko. Na většině kopců převažují modré sjezdovky, které doplňují zábavní parky, freeridové terény, večerní lyžování a samozřejmě i strmější sjezdovky pro sportovce. A to vše jen kousek za hranicemi.

Dolní Rakousko: Vinařský podzim
Publikováno: 23.9.2015
Nejkrásnější roční období pro mnoho lidí pomalu, ale jistě nastává, a proto si zajedeme k našim sousedům do Dolního Rakouska. Představíme si okouzlující festival s ukázkami starých zvyků, který je spojený s přehlídkami a lákavými ochutnávkami.

Dolní Rakousko: Vychutnejte si jaro u sousedů
Publikováno: 3.4.2016
Pomalu, ale jistě se začínají zelenat pastviny, rozkvétat ovocné stromy nebo vinice. Jinými slovy začíná jarní sezona a s ní probíhají i všelijaké akce. My jsme si pro vás připravili cestu za různými požitky do dolnorakouského regionu, kde vás provedeme nejen skvělými festivaly, ale i nejkrásnějšími výletními cíli.

Cyklovýlet: Schloss Hof - Bratislava
Publikováno: 14.8.2013
V závěrečné části našeho cyklovýletu se vydáme z největšího barokního zámeckého komplexu v Rakousku - Schloss Hof, přes nově postavený Cyklomost svobody, až do městských částí hlavního města Slovenska - Bratislavy.

Cyklovýlet: Hainburg - Schloss Hof
Publikováno: 6.8.2013
Středověké městečko Hainburg bylo zajímavou zastávkou v našem putování na kolech. Dnes budeme pokračovat přes dlouhý most, dvě rakouské obce, až po největší barokní zámecký komplex v Rakousku - Schloss Hof.

Rakousko: zámek Schloss Hof
Publikováno: 9.5.2011
Jen na dohled od předměstí Bratislavy leží rozsáhlý areál zámku Schloss Hof, jehož historie je spojena s císařskou habsburskou rodinou. Rozsáhlý park, přilehlý velkostatek s chovem zvířat, ale i bohatý kulturní program od jara do podzimu z něho udělaly atraktivní cíl na výlet.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Chrámy a kostely

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium
2. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z internetového knihkupectví bux.cz
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní a vstupem do saunového světa a zážitkového bazénu v hotelu Panorama**** Trenčianské Teplice
2. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X v krabicovém balení s 8GB flash diskem a aktualizovanou praktickou příručkou
3. cena redakce:
Roční elektronické předplatné časopisu National Geographic

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.12.2017
Během prvních tří měsíců příštího roku budou pobyty v Bardějovských lázních o 10 % levnější. Slevy platí na všechny pobyty s výjimkou pobytů Senior speciál a Přechodné ubytování se snídaní.
17.12.2017
Nestihli jste nakoupit dárky? Ještě stále máte možnost navštívit Dny Vánoc na bratislavském výstavišti Incheba, kde na vás čekají tisíce tipů na tradiční i originální vánoční překvapení.
16.12.2017
O adventní neděli 17. 12. můžete strávit příjemné odpoledne na Zámeckém návrší v andělské společnosti. K té správné pohodě přispěje vánoční hudba v podání známých interpretů na pódiu před chrámem Nalezení sv. Kříže, výstava betlémů, dobré jídlo a pití, vánoční trhy a doprovodný kulturní program.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – PERU:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 12. 2017
svátek:Miloslav
dnes:
pondělí 18.12.
1 °C
zítra:
úterý 19.12.
1 °C