www.infoglobe.cz » Slovensko: Bezpečně na hory II. – Vysoké Tatry

Slovensko: Bezpečně na hory II. – Vysoké Tatry

Publikováno: 16.1.2012
Ve druhé části naší série článků o bezpečnosti na horách se budeme věnovat malým velehorám Vysoké Tatry, které jsou svou alpinskou charakteristikou jedinečným pohořím Slovenska. Jejich členitost a strmost patří mezi nejnebezpečnější nástrahy, které musí běžní návštěvníci překonávat nejen v zimním období.

Během zimy jezdíme do Vysokých Tater hlavně kvůli lyžování, ale někteří z nás i na túry. Mráz je jedno z nebezpečí zimní turistiky, které na nás v zimě číhá. V denních podmínkách obvykle dosahuje -10 až -15 °C. Již při těchto minusových teplotách může při nedostatečném chránění dojít k omrzlinám končetin, ale i některých částí obličeje (hlavně pokud je větrno). Ale při extrémních teplotách (kolem -30 °C), které se v dané oblasti vyskytují poměrně často, je potřebná nejen speciální výstroj, ale i aklimatizace.

Bezpečne na hory II.Pokud již máme pocit, že máme strnulé prsty, začneme s nimi intenzivně pohybovat, aby v nich opět začala proudit krev. I obličej je třeba častěji kontrolovat, protože pokud se objeví nepravidelná bílá místa, je to už důsledek počátku omrzlin. Takto postižená místa je nutné okamžitě promasírovat a potřít ochranným krémem.

Sněžení s sebou obvykle přináší oteplení, ale i výrazně mění stabilitu sněhové pokrývky a zároveň snižuje viditelnost a orientaci v terénu. Proto je potřeba co nejdříve ukončit túru a dostat se na nejbližší chatu nebo sejít do údolí. V případě skupinové turistiky je třeba udržovat i akustický kontakt. Pokud se sněžení spojí s intenzivním větrem a nastane vichřice, může to mít fatální následky. V případě, že uvízneme v neutuchající vichřici, je potřeba udělat záhrab, který je třeba zpevnit kvádry sněhu a ze shora přikrýt. Zapomínat nesmíme ani na větrací otvor. V tomto záhrabu pak můžeme v bezpečí přečkat, dokud se povětrnostní podmínky nezlepší.

Nebezpečí na nás číhá i ve formě oblevy, kde na strmějších svazích může dojít k tání, které snadno strhne i člověka a způsobí mu zranění. Proto je nutná vizuální kontrola svahu, aby se včas předešlo zásahu klouzajícího sněhu. Jinak to není ani s jarním sněhem, který je na rozdíl od letního mimořádně měkký, plný vody a nesoudržný. Pokud procházíme sněhové pole, hrozí nám, že se propadneme. Pokud taková situace nastane, je třeba okamžitě roztáhnout ruce, zvrtnout se a předklonit. Snad největším nebezpečím jsou laviny. Prevence začíná ještě před samotnou túrou a to v podobě informování o aktuálním stavu terénu na Horské záchranné službě. Typickou vlastností lavin ve Vysokých Tatrách je menší rozměr proti jiným pohořím. Laviny zpravidla padají v úzkých žlabech, ale i v údolích. Pokud je vyhlášen 4.stupeň lavinového nebezpečí, nedoporučuje se zimní túra. Již při 3.stupni by se méně zdatní turisté a lyžaři neměli vydávat do hor. Pokud se přece jen vydáme na túru, nesmíme zapomenout na povinnou protilavinovou výbavu, jakou je lopata, sonda a vyhledávač. Na podezřelý svah by měla vstupovat vždy jen jedna osoba, která v žádném případě nesmí stoupnout na sněhový převis, protože by to mohlo mít katastrofální následky. Při pádu laviny je potřeba v co nejkratším čase vyhledat a vysvobodit zasypaného. Pokud se nám to nedaří, okamžitě kontaktujeme Horskou záchrannou službu.

Pokud nás zastihne noc někde na zasněženém hřebeni Tater, jedná se vždy o kritickou situaci, protože noční teploty klesají hluboko pod bod mrazu. Pokud se k tomu přidá vítr, začíná doslova boj o život. Proto je třeba v předstihu se připravit na nouzové přenocování. V ideálním případě si postavíme stan nebo záhrab, případně iglú. Je třeba si na sebe obléct všechno to, co máme v batohu. Pokud máme s sebou svíčku, zapálíme ji. V našem úkrytu nám dokáže zvednout teplotu až o 4 °C. Samozřejmě kontaktovat Horskou záchrannou službu a co nejpřesněji popsat naši polohu. Dalším nebezpečím může být mlha. Ještě dokud přichází, musíme si zapamatovat co nejvíce detailů, jako jsou například stromy, skály, tvary hřebene. Nejlepší je počkat dokud mlha neustoupí. Pokud by měla dlouhotrvající charakter, ideální je neriskovat a vrátit se zpět po původní trase do údolí, respektive k nejbližší vysokohorské chatě.

Tento článek zachycuje jen malé množství nebezpečí, která se vyskytují ve vysokých horách. Odpovědná příprava a spolehlivá výbava eliminují možná rizika.

Text: Oskar Mažgút
Zdroj a foto: hory.sk

Překlad: Stanislava Waniová



Diskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

SR: Vysoké Tatry – zimní turistika v Mengusovské dolině
Publikováno: 5.2.2022
Mengusovskou dolinu ve Vysokých Tatrách už navštívil snad každý milovník vysokohorské turistiky. Její krásu a majestátnost můžeme plně obdivovat hlavně během letní turistické sezony. V tomto článku si blíže představíme možnosti turistiky v této kouzelné tatranské dolině během zimního období.

Vysoké Tatry: nová regionální karta Tatry Card
Publikováno: 7.1.2019
Regionální karta podporující cestovní ruch ve Vysokých Tatrách – Tatry Card, přichází v sezoně 2018/2019 v novém provedení se zachovalými výhodami. Plastovou kartu nahrazuje digitální.

SR: I my jsme Tatry!
Publikováno: 1.3.2019
Portál Infoglobe se připojuje k hromadné připomínce horolezců, turistů a skialpinistů k předloženému návrhu návštěvního řádu TANAPu.

SR, Tatry – turistický průvodce plný zajímavostí
Publikováno: 19.6.2019
I tento týden zavítáme do Tater. Nicméně jejich poznávání již nebude dětskýma očima, ale spíše faktografickým způsobem. Zaměříme se na jejich historii, památky, přírodu či turistiku, a to prostřednictvím nového a bohatě ilustrovaného turistického průvodce – Tatry – z rodinného vydavatelství Dajama.

SR: Skialpinizmus ve slovenských horách
Publikováno: 1.2.2024
Skialpinismus je čím dál tím rozšířenější, a proto nás zaujala relativně nová knížka dokumentující výběr skialpinistických sjezdů a túr v nejznámějších pohořích Slovenska.

SR: Vysoké Tatry – túra na Jehněčí štít
Publikováno: 23.11.2016
Vysoké Tatry jsou bezpochyby jedním z top přírodních klenotů Slovenska. Tyto velehory lákají návštěvníky svou majestátností, mohutností, ale i nepopsatelnou krásou hlubokých dolin a ostrých štítů vypínajících se k oblakům. Jehněčí štít (2 230 m n. m.) je jedním ze zpřístupněných vrchů Vysokých Tater. Výstup je skutečně hodnotným a krásným turistickým zážitkem.

SR: Knižní novinka – Lyžařský a skialpinistický průvodce
Publikováno: 16.4.2017
V těchto dnech vychází v pořadí již třetí vydání lyžařského a skialpinistického průvodce. Ten po patnácti letech od jeho prvního vydání čtenářům přináší výběr skialpinistických sjezdů, túr a vysokohorského lyžování v té nejčistší a nejkrásnější podobě.

SR: Začíná léto v horách i ve vodních parcích I.
Publikováno: 29.6.2023
Horská střediska ve Vysokých Tatrách a v Jasné vstoupili do denního provozu se všemi lanovkami určenými pro letní režim. Tatralandia oslavuje 20.let a spolu s Vodním parkem Bešeňová připravili množství akcí i zábavy.

SR, Vysoké Tatry – rodinný hotel Solisko
Publikováno: 5.1.2020
Přímo na břehu Štrbského plesa najdete jedinečné místo pro odpočinek – rodinný hotel Solisko. Jeho poloha vám umožní podnikat každodenní turistické vycházky, vyjížďky na kole, ale také vyrazit na lyže i běžky.

SR: Léto na Slovensku s výhledem na hory
Publikováno: 19.7.2020
Letos vás pravděpodobně nečeká apartmán s výhledem na moře, ale na hory. To ale přece vůbec nevadí! Spolu s létem nadešla vhodná chvíle na výběr ideálního místa pro dovolenou. Nastalo období, během kterého si dobijete energii, pobavíte se a prožijete množství nevšedních zážitků. Aby ale opravdu splnila plánovaná dovolená vaše očekávání a účel, musíte si na její výběr najít čas, vše dobře promyslet a dopředu naplánovat.

Nová mobilní aplikace Horské záchranné služby
Publikováno: 7.8.2020
V těchto dnech byla veřejnosti představena nová bezplatná mobilní aplikace Horské záchranné služby (dále jen HZS), která kromě přivolání pomoci prostřednictvím jednoho tlačítka přináší hned několik dalších novinek.

SR, Štrba – výlet k Jezírkům lásky
Publikováno: 10.4.2014
Dnes se spolu vydáme na romantickou procházku do místní části Štrbské Pleso v obci Štrba. Konkrétně na místo, které bylo vyhledávané rybáři, ale v současnosti je místem setkávání párů či rodin uprostřed krásné tatranské přírody.

SR, Vysoké Tatry – Chata u Zeleného plesa I.
Publikováno: 7.2.2013
Ve východní části Vysokých Tater, na konci doliny Zeleného plesa, se nachází turisty oblíbená Chata u Zeleného plesa, lidově nazývaná také "Brnčalka". Chata leží u smaragdově průzračného plesa a je obklopena mohutnými tatranskými štíty. Osud chaty se začal psát již na sklonku 19. století. Vydejte se spolu s námi na túru k poznání této chaty uprostřed hor.

SR: Belianská jeskyně – jediná zpřístupněná jeskyně v Tatranském národním parku
Publikováno: 31.10.2013
Tatranský národní park nabízí mnoho krás. Vysoké a strmé štíty, hluboká údolí, majestátné vodopády, průzračná plesa, nepopsatelně krásnou a bohatou faunu i flóru, ale také krásy ukryté v hlubinách země v podobě různých jeskyní, z nichž je pouze jedna jediná zpřístupněná pro veřejnost -Belianská jeskyně.

SR: Vysoké Tatry – Procházka po lázeňském chodníku
Publikováno: 23.11.2023
Podzim je jako stvořený na procházky v přírodě. Dnes se vydáme po veřejnosti méně známém, naučném lázeňském chodníku, který jsme náhodně objevili ve Vysokých Tatrách, konkrétně v osadě Starý Smokovec.

SR: Tatranská Lomnica – unikátní lyžařské muzeum
Publikováno: 12.12.2013
Dnes naše kroky namíříme do tatranské osady, která se nachází pod druhým nejvyšším vrcholem Slovenska - pod Lomnickým štítem. Tatranská Lomnica je jedno z nejkrásnějších katastrálních území města Vysoké Tatry. Ukrývá v sobě nejen bohatou nádhernou architektonickou historii, nebo největší lyžařské středisko v Tatrách, ale i relativně nově otevřené Ski muzeum.

SR: Vysoké Tatry - zapomenuté Bystré sedlo
Publikováno: 9.2.2014
Jako málokteré místo ve Vysokých Tatrách stojí Bystré sedlo (2314 m n. m.) stranou pozornosti běžného návštěvníka hor. Snad proto, že přímo na trase není žádná chata, která by nabízela jakékoliv osvěžení během celodenní túry, nebo proto, že cesta nedobývá jediný vrchol, potkáme tu jen minimum lidí. O to více si však pobyt v srdci nedotčené tatranské přírody vychutnáme.

Vysoké Tatry: Výstup na Veĺkou Svišťovku
Publikováno: 17.2.2014
Ačkoli je zima v plném proudu a přívaly sněhu lákají spíše k obutí lyžáků než pohorek, je pomalu na čase naplánovat výlety na letní sezónu. Kdo se chystá do Vysokých Tater, může vystoupat například na jeden z nejvýchodnějších štítů pohoří, Veľkou Svišťovku (2037 m n. m.). A jelikož lze přilehlou Dolinu Kežmarskej Bielej vody projít také v době, kdy se na nás z nebe budou zvolna snášet sněhové vločky, následující tip na túru ocení v tomto čase i mnozí zimní horalové.

SR, Vysoké Tatry: zimní výstupy ve Velké Studené dolině
Publikováno: 5.5.2014
Ten, kdo má rád dobrodružství a je tomu přiměřeně fyzicky zdatný, bezesporu nepohrdne několika málo tipy na snadné zimní výstupy ve Velké Studené dolině, nacházející se ve slovenské části Vysokých Tater. Celoročně otevřená Zbojnická chata (1960 m n. m.), která na nás v této dolině čeká, nabízí kromě vlídného prostředí pro odpočinek a občerstvení také útulné ubytování. Můžeme tu proto strávit hned několik dní, aniž bychom se vymanili ze sevření tatranských štítů. Pamatujme ale, že pohyb v zimních Tatrách mimo značené cesty je omezen návštěvním řádem TANAPu!

SR, Tatranské chaty - od minulosti k současnosti I.
Publikováno: 24.1.2013
Snad každý z nás už navštívil Vysoké Tatry. Krásná a podmaňující příroda, vznešené ostré vrcholky štítů či průzračně čistá plesa dávají tomuto místu jedinečnou tvář, jakou nikde jinde nenajdete. V současnosti k tomuto koloritu již neodmyslitelně patří i vysokohorské chaty. O jejich vzniku a historii si povíme v následujících řádcích.

Slovensko: Bezpečně na hory I. – Základní výbava
Publikováno: 9.1.2012
Mnohokrát jsme z televizních novin poslouchali ne právě šťastné zprávy o turistech, kteří se vydali do hor a přecenili své síly nebo podcenili sílu hor a nevyzpytatelnost počasí. Touto sérií článků chceme přispět k tomu, abyste se ve zprávách neocitli i vy. V první části si povíme o bezpečném nocování a o nezbytné výbavě při výletu do hor.

Slovensko: Bezpečně na hory III. – Vysoké Tatry
Publikováno: 23.1.2012
Třetí část naší série článků o bezpečnosti na horách bude opět věnována malým velehorám Vysoké Tatry, ale tentokrát zimní období vystřídá letní. Zdánlivě se můžeme domnívat, že úrazovost v letním období je nižší, protože na nás nečíhá tolik přírodních rizik jako v zimě, ale opak je pravdou.

Slovensko: Bezpečně na hory IV. – Západní a Nízke Tatry
Publikováno: 30.1.2012
Ve čtvrté části našeho seriálu o bezpečnosti na horách se zaměříme na morfologicky příbuzné pohoří, a proto se budeme věnovat Západním i Nízkým Tatrám souběžně. Jejich podloží tvoří převážně hlinitý povrch, výjimkou jsou pouze části tzv. Roháčů a úsek Ďumbier - Chopok. A tak tu na nás číhají trochu odlišná nebezpečí, než ty, o kterých jsme si psali v souvislosti s Vysokými Tatrami.

Slovensko: Bezpečně na hory V. – Západní a Nízke Tatry
Publikováno: 6.2.2012
V páté části seriálu o bezpečnosti na horách si povíme něco o základních pravidlech pohybu v terénu a chování na území Západních a Nízkých Tater v letním období. Letní turistika je na našem území velmi oblíbenou a vyhledávanou činností. Právě proto, z pohledu úrazovosti, patří mezi nejvytíženější období záchranářů.

Slovensko: Bezpečně na hory VI. – Malá a Velká Fatra
Publikováno: 20.2.2012
V dosavadních částech našeho seriálu jsme se věnovali převážně vysokohorským pohořím. Dnes se zaměříme na pohoří téměř o 1000 m níže. Budeme se věnovat Malé a Velké Fatře. Tento výškový rozdíl se projevuje na klimatickém charakteru daných pohoří a tím i na jemně odlišných rizicích pohybu v tomto území.

Slovensko: Bezpečně na hory VII. – Malá a Velká Fatra
Publikováno: 27.2.2012
Více než šest týdnů jsme vám, našim čtenářům, přinášeli seriál o bezpečnosti na horách. Dnes se tato série článků chýlí ke konci. V závěrečné části se budeme věnovat pohořím Malá a Velká Fatra, kde si řekneme, jaká rizika na nás číhají v letním období.

SR, Vysoké Tatry: Historie a současnost Smokovců
Publikováno: 20.9.2012
Město Vysoké Tatry je z hlediska katastrálního území největším městem na Slovensku. Je tvořeno čtrnácti osadami, z nichž snad nejznámější a turisticky nejvyhledávanější jsou Smokovce. Ty tvoří čtyři samostatné osady, a to Starý Smokovec - jedna ze vstupních bran do Tater, Nový Smokovec - známý lázněmi, Horní a Dolní Smokovec - osady penzionů a rekreace.

SR, Štrbské pleso: ledovcová chlouba Slováků - VIDEO
Publikováno: 11.12.2012
Na Štrbském plesu byl snad každý správný Čechoslovák. Tohle přírodou přísně vymezené místečko ve Vysokých Tatrách je opravdovou chloubou. Nežádá po turistech žádnou fyzickou zdatnost. I když chladné, je útulné a otevřené všem, kteří ho přijedou navštívit.

SR, Tatranská Lesná a zajímavosti v okolí
Publikováno: 27.3.2014
Po dvou týdnech se opět vracíme do Tater. Tentokrát navštívíme maličkou osadu Tatranská Lesná, která se nachází přibližně uprostřed mezi Starým Smokovcem a Tatranskou Lomnicí. Z jedné strany ji ohraničuje Cesta svobody a z druhé ústí Studené doliny.

SR: Vysoké Tatry – výstup na Kriváň
Publikováno: 1.5.2014
Již brzy skončí zimní uzávěra tatranských turisticky značených chodníků (15.6.2014), a proto vám již v předstihu přinášíme zajímavý tip na vysokohorskou turistiku. Naším cílem bude vrchol vrcholů, symbol Slovenska - majestátní tatranský Kriváň.

SR, Vysoké Tatry – výstup na Furkotský štít
Publikováno: 27.4.2016
Jednoho pěkného dne jsme se rozhodli zdolat některý z dalších tatranských štítů. Zamířili jsme tedy do Vysokých Tater, konkrétně do obce Štrbské Pleso, odkud jsme vyrazili k lanovce směřující k vrchu Solisko.

SR: Tatranský národní park – strážce štítů
Publikováno: 8.5.2014
Slovensko je bohatá země nejen na historické, ale i na přírodní krásy. Lesy pokrývají přes 40 procent jeho území a žije v nich množství chráněných a výjimečných druhů rostlin a živočichů, pro které byly vytvořeny různo-charakterová chráněná území. Dnes se vydáme na procházku jedním z nich.

SR, Roháče – dobrodružství, na které se nezapomíná
Publikováno: 16.4.2015
Po návštěvě mnoha míst se dnes vydáme do přírody. Naše kroky namíříme do krásných, nespoutaných a jedinečných Západních Tater, konkrétněji do jejich centrální části zvané Roháče.

Zásady bezpečnosti na horách
Je dobré dodržovat pár základních pravidel, aby se vám nic nestalo a vždy jsme se vrátili v pořádku. Asi z nás nikdo dopředu neplánuje žádnou nehodu, ale přeci jenom k nim dochází. Proto je dobré být na vše připraven a veškeré situace zvládnout s co nejmenšími následky.Tady máme pár typů pro pohyb v horách:


Souvisejicí fotogalerie

SR, Houbařský ráj – relax ve stínu lesa
Houbařská sezona je v plném proudu a my vám přinášíme pár foto inspirací z více míst Slovenska. V...

SR, Vysoké Tatry – Kriváňské zlato a partyzáni
Dnes vás zveme na vysokotatranský výlet k majestátnímu štítu Kriváň, který je již desetiletí symb...

SR: Vysoké Tatry – túra na vrchol Předního Soliska
Přední Solisko je jeden z mála vrchů v Tatranském národním parku, který je pro turisty přístupný ...

SR: Vysoké Tatry – v zimním království Malé Studené doliny
Malá Studená dolina je během zimního období jednou z nejnavštěvovanějších dolin ve Vysokých Tatrá...

SR: Vysoké Tatry – túra přes Mlynickou a Furkotskou dolinu
Díky své kráse i náročnosti jednotlivých túr splňují Vysoké Tatry požadavky a očekávání i těch ne...

SR, Vysoké Tatry – unikátní ledový chrám
Vskutku netradiční stavbu můžete i tuto zimu obdivovat na Hrebienku ve Vysokých Tatrách. Zajímavá...

SR: Milujeme slovenské hory II.
Slovensko je země bohatá na krásnou přírodu, kterou obklopují majestátní hory a malebná údolí. Bě...

SR, Vysoké Tatry – ledová krása
Od prosince 2013 do března 2014 měli návštěvníci Vysokých Tater možnost zhlédnout krásná umělecké...

SR: Ski muzeum v Tatranské Lomnici
Pod druhým nejvyšším vrcholem Slovenska - Lomnickým štítem je malebná tatranská osada Tatranská L...

SR: Tatranský národní park – podzimní šat
Není barevnějšího období, jako je podzim. Představte si barevné listí stromů v kontrastu se štíty...

SR: Vysoké Tatry - výlet na Chatu na Zeleném plese
Jednoho pěkného zimního dne jsme se vydali na výlet do Vysokých Tater. Za cíl jsme si stanovili C...

SR: Vysoké Tatry - zimní imprese II.
Když se Slováka zeptáte, na co je hrdý, jeho odpověď určitě bude znít, že na místní pří...

SR: Vysoké Tatry - zimní imprese I.
Pohoří Vysoké Tatry je jakousi vstupní branou pro slovenský cestovní ruch. Již po staletí sem lák...

SR, Vysoké Tatry: Nový a Starý Smokovec
Zveme vás na procházku Novým a Starým Smokovcem, které katastrálně spadají pod největší město Slo...

SR: Vysoké Tatry - zimní šat
Slovenské malé velehory nabízejí nevšední vizuální zážitek po celý rok, ale snad nejzajímavější p...

SR: Vysoké Tatry - Chudá zima
I letos naše malé velehory čekají na "pravou" zimní nadílku sněhu. Přesto, že bílá pokrývka stále...

SR: Vysoké Tatry – Lomnický štít
Lomnický štít (2634 m n. m.) byl dlouho považován za nejvyšší ze všech tatranských štítů. Dnes vš...

SR: Vysoké Tatry – Ze Štrbského na Popradské pleso
Tatry jsou krásné v každém ročním období. Přestože během naší procházky ze Štrbského na Popr...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

V tuto chvíli není žádná soutěž aktivní. Předchozí soutěže najdete v našem archivu soutěží.

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

27.3.2024
Ať vám Velikonoce přinesou hodně radosti, zdraví, klidu i splněných cestovatelských tužeb. Běžte se ve dnech volna projít do přírody a načerpejte novou energii.
1.3.2024
Klub slovenských turistů, Fakulta informatiky РEVŠ a OZ Karpaty Vás zvou na 38. ročník mezinárodního setkání expedičních turistů a netradičních cestovatelů EXPEDICE 2024.
15.1.2024
Novoroční číslo časopisu Krásy Slovenska přináší zajímavý rozhovor s geografem z Geografického ústavu Slovenské akademie věd  - RNDr. Jánem Hanušinem, CSc., pozve vás napříč Kubínskou holí na Oravské Maguře a představí tajemné Javorníky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 28. 3. 2024
svátek:Soňa
dnes:
čtvrtek 28.3.
6 °C
zítra:
pátek 29.3.
5 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X