ZOO Olomouc - Česká republika

Zoologické a botanické zahrady

Do této sekce pro vás portál InfoGlobe zařadil Zoologické a botanické zahrady. V této rozsáhlé databázi naleznete Zoologické a botanické zahrady z celé ČR. Věříme ,že právě zde naleznete vhodná místa kam vzít děti na výlet. Jsou zde krásná místa díky kterým se ocitnete na pár minut třeba v Africe nebo v deštném pralese, ale budete přitom v bezpečí. Katalog je pestrý například. Botanická zahrada Liberec, Botanická zahrada Teplice, Zoologická zahrada Liberec, Zoologická zahrada Ostrava.
ZOO Olomouc
Typ lokality: Zoologické a botanické zahrady
Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Lokace: Olomouc

U řeky: Morava

Zoologická zahrada Olomouc byla otevřena pro veřejnostt v roce 1956. V areálu zahrady se nalézá moderní kovová rozhledna. V roce 2007 byla Zoologická zahrada Olomouc z hlediska počtu návštěvníků nejnavštěvovanějším místem v Olomouckém kraji.

                             

Historie

Na počátku 50. let 20. století ve Smetanových sadech ve středu Olomouce vznikl provizorní zookoutek, v němž se nalézali jeleni, pávi, srnci, andulky a bažanti. Pro velký zájem rozhodl krajský národní výbor o rozšíření zookoutku. Bylo vypracováno několik projektů o možnosti vybudovat zoologickou zahradu v Olomouci. V roce 1952 Biologická společnost Olomouc vybrala společně s přípravným výborem lokalitu na Svatém Kopečku. Od května 1952 už probíhaly přípravné práce v areálu.

Zoologická zahrada byla slavnostně otevřena 3. června 1956. Roku 1958 sem byla umístěna exotická zvířata jako opice a kočkovité šelmy. Během období Ing. Jaroslava Rychlého byly zřízeny dílny, garáže, sklady a také byla postavena rozhledna a obří voliéra dravců. Dále také výběhy opic a jelenů. V 80. letech byla zrekonstruovaná většina starších pavilonů a dále byla zoo rozšířena o pavilon hyen, výběhy a expozice. V 90 letech byl dokončen výběh žiraf, byl modernizován pavilon šelem a vybudováno akvárium pro žraloky o objemu 17 000 litrů.

V roce 2000 byl postaven pavilon netopýrů a zvěčeno akvárium pro žraloky o objemu 42 000 litrů. Zoologickou zahradu přes 50 let existence navštívilo vice než 10 617 000 osob.

                          

Provozní doba

denně

leden, únor             8.00 – 16.00

březen                    8.00 – 16.30

duben – srpen        8.00 – 18.00

žáří                         8.00 – 16.30

říjen – prosinec       8.00 – 16.00

                

Text: Václav Zamba

Foto: Google

 

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

 

Lokality:

Kraj
Hory
Řeka

UPOZORNĚNÍ:

Vážení čtenáři, v rámci stále probíhajících úprav na webu se může stát, že některé aplikace nebudou pracovat tak, jak by správně měly. Tyto skutečnosti však budou během několika následujících dnů úplně odstraněny.

Prosíme o shovívavost a trpělivost

POMOZTE NÁM TVOŘIT VÁŠ WEB!

Své náměty a připomínky posílejte na: info@infoglobe.cz 

 

Děkujeme

Tým Infoglobe.cz

Fotosoutěž:

Dopravní prostředky

1. 9. – 31. 10. 2010
1. cena:
Dárkový poukaz na splutí řeky Jizery od Malé Skály do Dolánek věnovala Žlutá plovárna
2. cena:
DVD Aleš Brychta 50 live + CD Miloš Dodo Doležal - Despekt
3. cena:
CD Verona - The Best Of + CD Miloš Dodo Doležal - Despekt

Aktuality:

4.9.2010
Během tohoto víkendu se poprvé historicky zpřístupní produkční zahrady Pražského hradu.
V Královské zahradě a Míčovně se koná již 5.ročník tradičního vinobraní.

3.9.2010
V noci ze soboty na neděli proběhne „Hradozámecká noc“. Do projektu Národního památkového ústavu se zapojilo celkem 38 českých hradů a zámků.
2.9.2010
Ve čtvrtek začíná na třebíčském zámku rozsáhlá rekonstrukce. Potrvá tři roky.
Archiv aktualit
dnes:sobota 4. 9. 2010
svátek:Jindřiška
dnes:
sobota 4.9.
22 °C
zítra:
neděle 5.9.
21 °C