www.infoglobe.cz » Aktuality

Praha: Výstava Před očima: Příběhy Iráku

Publikováno: 10.10.2017
Výstava PŘED OČIMA v Centru současného umění DOX představuje méně známý obraz Iráku. Dokumentární snímky mladé generace iráckých fotografů se snaží přiblížit, jak vypadá život v zemi, kterou známe téměř výhradně prostřednictvím mediálních záběrů válečného konfliktu.

Současný Irák, zemi procházející dlouhodobým válečným konfliktem, jehož důsledky dávno přesáhly její hranice, „známe“ z veřejných médií především prostřednictvím obrazů války, násilí, humanitárních krizí či uprchlických táborů.

Výstava PŘED OČIMA – Příběhy Iráku nabízí jiný pohled. Představuje Irák očima tamních mladých dokumentárních fotografů a fotografek, kteří zachycují málo zobrazované fragmenty a útržky každodenní reality: od hornatých pustin severních hranic země přes všední i nevšední situace z vnitrozemí či ozvěny nedávné historie až po důsledky vleklého válečného konfliktu.

Díky znalosti lokálního prostředí a díky přístupu do míst, oblastí a komunit, které zůstávají často mimo dosah či zájem zahraničních fotožurnalistů, přibližují fotografové Aram Karim, Bnar Sardar, Hawre Khalid, Seivan M. Salim, Rawsht Twana a Ali Arkady svoji zemi, která byla kdysi územím starověké Mezopotámie, její obyvatele, jejich příběhy a život, který plyne válce navzdory.

Autor projektu a kurátor výstavy PŘED OČIMA Stefano Carini odjel v květnu 2014 do Iráku pracovat jako foto editor v jediné nezávislé irácké fotoagentuře. Měsíc po jeho příjezdu, 10. června 2014, obsadili bojovníci tzv. Islámského státu Mosul a během následujících tří dnů dobyli další stovky kilometrů území. Došlo tak k vysídlení půl milionu obyvatel a vypukla jedna z nejhorších humanitárních krizí od druhé světové války. Zakladatel a ředitel agentury, pro níž Carini pracoval, byl 12. června 2014 unesen a do dnešního dne je nezvěstný.

Výstava trvá do 8. 1. 2018.

Otevírací doba: denně mimo úterý.

 

Zdroj a foto: Protext.cz

Úprava textu: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Chrámy a kostely

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium
2. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z internetového knihkupectví bux.cz
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní a vstupem do saunového světa a zážitkového bazénu v hotelu Panorama**** Trenčianské Teplice
2. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X v krabicovém balení s 8GB flash diskem a aktualizovanou praktickou příručkou
3. cena redakce:
Roční elektronické předplatné časopisu National Geographic

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.12.2017
O adventní neděli 17. 12. můžete strávit příjemné odpoledne na Zámeckém návrší v andělské společnosti. K té správné pohodě přispěje vánoční hudba v podání známých interpretů na pódiu před chrámem Nalezení sv. Kříže, výstava betlémů, dobré jídlo a pití, vánoční trhy a doprovodný kulturní program.
15.12.2017
Blíží se nám nejkrásnější rodinné svátky v roce. Také město Nitra se zahalí do vánočního pláště a nabídne jedinečnou předvánoční atmosféru plnou zpěvu a tanců.
14.12.2017
Většina lyžařských středisek v Česku plánuje den slavnostního zahájení zimní sezony na sobotu 16. prosince. Mezi areály, kde bude od rána probíhat doprovodný program, patří například Lipno nad Vltavou, Dolní Morava nebo Harrachov. Úplně první lyžovačka byla letos ale na Monínci!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – PERU:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 16. 12. 2017
svátek:Albína
dnes:
sobota 16.12.
3 °C
zítra:
neděle 17.12.
3 °C