www.infoglobe.cz » Cestování

Cestování

Víza, poplatky, specifické podmínky cestování do teritoria

V případě cest do SAE za jakýmkoliv účelem stále platí vízová povinnost pro občany ČR (Česká republika není na seznamu 35 států, jejichž občané mohou získat vízum při příletu do SAE). O vstupní víza do země je třeba žádat předem na velvyslanectví SAE ve Vídni na adrese:

cestovní kanceláře svým zákazníkům víza zajišťují v předstihu

 

Peter Jordanstrasse 66
A-1190 Wien
Tel.: +43-1-3681455
Fax: +43-1-3684485
Úřední hodiny: 9 - 14,30

 

Žádost o vízum u ZÚ SAE ve Vídni musí obsahovat cestovní pas, pro turistické vízum platný ještě minimálně 3 měsíce od data vstupu do SAE a pro návštěvní vízum ještě 6 měsíců, dále 3 fotografie, vyplněné formuláře žádosti o vízum, dopis zaměstnavatele ve trojím vyhotovení a doklad od sponzora (tj. místní organizace, firmy nebo občana, který dává za návštěvníka finanční záruku na dobu pobytu v SAE).

Vyřizování vstupních víz na velvyslanectví SAE ve Vídni je ale poměrně zdlouhavé a nespolehlivé. Proto doporučujeme občanům ČR zajištění víz v SAE prostřednictvím tzv. sponzorů, (tj. místních cestovních kanceláří, státních či soukromých firem, hotelů atd). Víza mohou být vyžádaná těmito subjekty u Ministerstva vnitra SAE - Immigration Department v každém emirátu. K žádosti, kterou podává místní sponzor, je vyžadována minimálně faxová kopie stránky cestovního pasu s fotografií. Víza jsou pak deponována u vízové přepážky na letišti nebo hraničním přechodu, přes který cestující do SAE vstupuje, a předána nebo vepsána do pasu při příletu/příjezdu do SAE. Vízum (obvykle oranžový formulář) si ponechává návštěvník u sebe, protože jej bude odevzdávat při odletu. Na dubajském mezinárodním letišti již funguje zjednodušený systém, kdy místní sponzor může fotokopii víza odfaxovat či poslat e-mailem a návštěvník se po příletu prokazuje touto kopií víza. Doporučuje se, aby cestující před odletem měl kopii svého vstupního víza stále u po ruce, protože letecká společnost jej bez něho nemusí ani přijmout na palubu letadla.

Je nutné dodržet vstupní hraniční přechod, který je zároveň i výstupním a který je ve vízu uveden. Dodržením místa vstupu/výstupu se předejde zbytečným komplikacím, které při jeho nedodržení mohou nastat; v lepším případě se návštěvník vyhne několikahodinovému zdržení na hranicích, v horším případě jej do země nevpustí vůbec.

V případě zájezdů nebo cest zajišťovaných cestovními kancelářemi (CK) vyřizuje veškeré formality spojené se vstupem do země česká CK přes místní CK.

Typy nejobvyklejších víz

Tourist visa - zajišťují cestovní kanceláře, vybrané hotely nebo letecké společnosti. Turistické vízum je platné pouze 30 dní a není je možné prodloužit. Poplatek činí 110,- AED, ale cestovní kanceláře si běžně účtují poplatky až do výše 5.000 CZK za vízum celkem. V případě propadnutí nebo pozdní žádosti o prodloužení víza jsou uplatňovány imigračními úřady pokuty ve výši 100,- až 500,- AED za každý den pobytu bez povolení.

Visit visa - udělovány jen se záštitou místního sponzora, kterým může být místní občan, místní firma nebo rezident s dostatečným finančním příjmem. Příjezd do země je možný do 2 měsíců od data vystavení víza. Udělené návštěvní vízum umožňuje pobyt v rozsahu 60 dnů s možností prodloužení na celkových 90 dnů. Poplatek činí 110,- AED + 500,- AED za případné prodloužení. Vstupní víza jsou jednorázová (single entry). Pouze zavedeným obchodním partnerům místních firem je udělováno obchodní vízum s více vstupy a to až po příjezdu do země na běžné návštěvní vízum. Poplatek činí 1.000,- AED, vízum platí 6 měsíců a každá jednotlivá návštěva nesmí překročit 30 dnů.

Transit visa - vyřizuje pro cestující v návaznosti na jeho další navazující nejbližší letecký spoj na letišti ta letecká společnost, která cestujícího přepravila do SAE. Je to ale třeba u aerolinek domluvit ještě před odletem. Platnost víza je max. 96 hodin, cena 35,- AED.

Investor visa - pro zahraniční investory, jejichž podíl v místní společnosti činí alespoň 70 000,- AED. Platí 3 roky od vystavení.

 

zpět

Lokace:

Spojené arabské emiráty
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.2.2019
Zemědělská usedlost v Dolánkách u Turnova ožije únorovou sobotu 23. všemi obyčeji, které skýtá masopustní tradice.
20.2.2019
V malebné obci Terchová se budou konat tradiční závody selských koní, které návštěvníkům předvedou jejich sílu, obratnost a šikovnost. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program.
19.2.2019
Výstaviště Holešovice hostí ve dnech 21.–24. února 28. ročník evropského veletrhu cestovního ruchu. Pro veřejnost je otevřen v pátek od 14 do 18 hodin. Páteční program veletrhu se ponese v duchu tradičního jihočeského masopustu, kdy výstavní halou projde veselý průvod masek. O víkendu můžete veletrh navštívit od 9.30 hodin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – JAPONSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 21. 2. 2019
svátek:
dnes:
čtvrtek 21.2.
22 °C
zítra:
pátek 22.2.
22 °C