www.infoglobe.cz » SR, Pojďte poznávat Slovensko z výšky

SR, Pojďte poznávat Slovensko z výšky

Publikováno: 1.7.2018
Máte rádi krásné výhledy na krajinu pod Tatrami? Pokud ano, můžete se těšit na knižní novinku z vydavatelství Dajama, která láká na krásné pohledy z rozhleden.

Nová kniha Rozhledny, 2. díl představuje všechny významné rozhledny na Slovensku, které vznikly po roce 2012. Publikace je koncipována tak, aby čtenářům každou rozhlednu blíže představila. Nechybí v ní technická specifikace rozhleden, přístupové trasy či zajímavosti v okolí.

kniha Rozhledny, 2. díl

Nárůst zájmu o rozhledny

Publikace navazuje na 1. díl knihy Rozhledny, který také právě teď vychází v druhém vydání. Zatímco v prvním díle je popsáno 62 lokalit s rozhlednami, ve druhém je popsaných dalších 66 lokalit s rozhlednami postavenými po roce 2012. Již tento početný údaj poukazuje na prudký nárůst zájmu o rozhledny na Slovensku.

kniha Rozhledny, 2. díl - věž Krahulský vrch   kniha Rozhledny, 2. díl – výhled z věže na Živčákové

Dřevěné, zděné a kovové

V knize najdeme různé typy rozhleden. Věže ze dřeva, jako jsou například rozhledny na Krahulském vrchu či na Krupové, mají nejpočetnější zastoupení. Mnohem méně je zděných a kovových. V publikaci najdeme i architektonicky zajímavé skvosty, například věž v Kravanech nad Dunajem, která má betonovou spodní část, na kterou navazuje originální dřevěná konstrukce a uvnitř věže kovové schodiště.

kniha Rozhledny, 2. díl – rozhledna Kravany nad Dunajem

Panoramatické výhledy

Součástí popisu každé rozhledny je i charakteristika výhledů, které nabízí. Například rozhledna na Modlovém vrchu vás překvapí krásným kruhovým výhledem na Horní Oravu. Jednou z nejvyšších na Slovensku je vyhlídková věž Dubeň, která nabízí milovníkům panoramatických výhledů opravdu jedinečný zážitek. Z věže je pěkný pohled na jih (na Žilinu) i na sever (na obce Brodno, Sněžnice či na Kysuckou vrchovinu).

kniha Rozhledny, 2. díl – věž Dubeň

Zajímavosti v okolí

V knize nechybí ani místa, která můžete navštívit v okolí rozhleden. Například když se rozhodnete navštívit věž v originálním tvaru sudu, která stojí uprostřed tokajských vinic, určitě neprohloupíte. Nejenže navštívíte jednu z nejzajímavějších rozhleden na Slovensku, poznat můžete i zříceniny hradu Slanec či málo známé malebné jezero Izra.

kniha Rozhledny, 2. díl – výhled z rozhledny Tokaj   kniha Rozhledny, 2. díl – ukázka knihy

kniha Rozhledny, 2. díl – rozhledna Tokaj

Pojďme tedy společně pozorovat krásy Slovenska z výšky a obdivovat nádhernékniha Rozhledny, 2. díl scenerie, které nám nabízí. Turistické průvodce Rozhledny 1. a 2. díl můžete najít buď v knihkupectvích po celém Slovensku, nebo vyhrát. Stačí, když nám do 8. července 2018 napíšete tip na vámi navštívenou rozhlednu na kniha Rozhledny, 1. díl (2. vydání)4gsyQOQa9~Bq2~6_Tlx. Výherce zveřejníme na našich sociálních sítích.

                                                                          GPS: 49°13'58.6"N 18°45'37.7"E (vyhlídková věž Dubeň)

Zdroj a foto: archiv DAJAMA

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR a SR, Bílé Karpaty – Velký Lopeník a rozhledna na vrcholu  - VIDEO
Publikováno: 16.12.2014
Turistický výlet, na který se dnes společně vydáme, nás zavede na třetí nejvyšší horu Bílých Karpat.

ČR, Praha: Petřínská rozhledna – malá Eiffelovka - VIDEO
Publikováno: 19.6.2012
Petřínská rozhledna. Pražskou kopii pařížské Eiffelovy věže zná každý pořádný Čech. Francouzi z ní mají srandu, pro mnohé Pražáky je Petřínská věž čistokrevnou stavbou se svým vlastním příběhem, žádnou napodobeninou.

ČR: Divišov – Lbosín: rozhledna Špulka a naučná Ptačí stezka
Publikováno: 17.6.2014
Do Středočeského kraje na Benešovsku letos přibyla nová rozhledna v podobě dřevěné špulky na nitě, podle níž dostala i svůj název. Špulka je také synonymem pro vzájemné propojení 21 obcí sdružených v mikroregion CHOPOS, který se stal hlavním aktérem výstavby. Cestou k rozhledně se pomocí informačních panelů dozvíte něco málo o ptačí říši.

SR, Bardějov – rozhledna Kamenná hora
Publikováno: 4.3.2018
V turisticky oblíbeném regionu Šariš přibyla nová atrakce – obnovená rozhledna na Kamenné hoře, kterou dnes navštívíme. Vychutnáme si nádherný výhled především na město Bardějov, řekneme si něco o jejím vzniku a inspirujeme vás dalšími tipy na výlety v jejím okolí.

SR, Haluzice: kostel, soutěska i rozhledna - VIDEO
Publikováno: 17.3.2015
Slovensko je krásná země, o tom jsme se opět mohli přesvědčit na našem jednodenním výletě, který jsme začali v malé obci Haluzice, která se nachází nedaleko okresního města Nové Město nad Váhem.

SR, Malé Karpaty - rozhledna Veľká homoľa
Publikováno: 11.7.2013
Už od nepaměti lákala lidi vyvýšená místa, aby se mohli porozhlédnout po širém okolí. Jako houby po dešti vyrůstaly rozhledny ve střední Evropě, zejména v druhé polovině 19. a začátkem 20. století. Na slovenském území jich je také nepočítaně a dá se říci, že každým rokem přibude nějaká další.

SR, Nízké Tatry – turistická rozhledna na Ostredku
Publikováno: 23.1.2014
V Nízkých Tatrách se člověk nikdy nenudí. Od jara do podzimu sem přicházejí především turisté, kteří si vychutnávají kratší či delší túry v lůně krásné tatranské přírody, v zimě zas houfy lyžařů a snowboardistů, kteří nedají na nízkotatranské sjezdovky dopustit. My vás dnes však zavedeme na místo, které stojí za to navštívit v každém ročním období.


Souvisejicí fotogalerie

ČR: Valašské Klobouky a rozhledna na Královci
Jihovýchodně od Zlína se nachází obec Valašské Klobouky, kterou obklopuje pohoří Bílých Karpat a ...

SR, Skalica - Výhled z kostelní věže
S výstavbou Farského kostela sv. Michala Archanděla, který je dominantou centrálního trojúhelníko...

SR: Bratislava-Stará radnice a výhled z její věže
Bratislavská Stará radnice se nachází v historickém jádru města. Z její věže se naskytuje krásný ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.1.2019
Při vstupu do historického centra italských Benátek zaplatí turisté od 2,50 do 10 eur. Nové opatření by se mělo dotknout pouze jednodenních turistů, kteří nebudou ve městě ubytovaní.
18.1.2019
Zveme vás na podmanivý zimní večer v zubereckém Muzeu oravské dědiny v obklopení nádherné přírody. Čekají vás úchvatné zimní kulisy, které slibují jedinečný zážitek.
17.1.2019
Beskydy už také mají svou stezku v oblacích. Nově vzniklá turistická atrakce nese název Stezka Valaška. Její součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený lanový chodník.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 19. 1. 2019
svátek:Doubravka
dnes:
sobota 19.1.
2 °C
zítra:
neděle 20.1.
1 °C