www.infoglobe.cz » ČR, Adršpašsko-teplické skály – překrásné pískovcové město – VIDEO

ČR, Adršpašsko-teplické skály – překrásné pískovcové město – VIDEO

Publikováno: 28.8.2018
Mezi Adršpachem a Teplicemi nad Metují ve východních Čechách najdete jedno z nejkrásnějších míst u nás. Díky působení vody, větru a mrazu zde za miliony let vzniklo úchvatné skalní pískovcové město, kterým vás teď krátce provedeme.

Jako nejoblíbenější základna pro výlety slouží malebná obec Adršpach, kam se snadno dostanete jak autem, tak i vlakem. Doporučujeme ale vyrazit ráno nebo mimo sezonu, jinak vás čeká nepříjemná tlačenice. Pokud do skalního města vstoupíte od Teplic nad Metují, pravděpodobně nachodíte mnohem více kilometrů, ale potkáte také mnohem méně lidí. I do Teplic jezdí vlak.

Celá oblast Adršpašsko-teplických skal se ve skutečnosti dělí na dvě skalní města, oddělená hlubokým, 7 kilometrů dlouhým, kaňonem Vlčí rokle. Turistické stezky jsou ale propojené.

Adršpašsko-teplické skály

Nejoblíbenější je relativně nenáročný okruh skrz Adršpašské skály, jeho první část zvládnete dokonce i s dětským kočárkem. Cesta začíná u zatopené pískovny a pokračuje kolem nejznámějších pískovcových věží jako Homole cukru, Džbán a Eliščina věž až ke dvěma vodopádům.

Odtud můžete buď pokračovat na Adršpašské jezírko, přes které vás převezou lodičky k Vlčí rokli, nebo se postupně vrátíte do Adršpachu. I zde vás čekají známé útvary jako Milenci či Starosta a Starostová.

     Milenci   Adršpašsko-teplické skály   pískovna   Velký Adršpašský vodopád

Teplickým skalním městem pak vede o něco víc tras, u většiny z nich ale počítejte s tím, že už se trochu zapotíte. Doporučujeme zde vyšlápnout na některou z vyhlídek, například ke zřícenině hradu Střmen.

výhled na Broumov

Pokud vám zbyde čas, zastavte se i u romantického Černého jezírka a odsud dojděte na nedalekou zříceninu hradu Skály. Otevře se vám krásný výhled do krajiny směrem k Broumovu a Polici nad Metují. Stejně tak můžete dojít na vyhlídku u zříceniny hradu Adršpach úplně na druhém konci Adršpašsko-teplických skal.

Černé jezírko   osada Skály

zřícenina hradu Skály

Výlet můžete spojit i s návštěvou dalších částí CHKO Broumovsko, doporučujeme například výstup na Božanovský Špičák. Krásný je i národní park Stolové hory (Park Narodowy Gór Stołowych), který na CHKO Broumovsko navazuje na polské straně.

GPS: 50°36'37.7"N 16°07'00.5"E

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Hudba: Dexter BritainDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Broumov – kostely od Dientzenhoferů
Publikováno: 26.7.2018
Broumovsko nepatří mezi lokality, kam by se jezdilo za krásnými památkami. Turisticky velmi oblíbené jsou nedaleké Adršpašské skály, kde to ve dnech volna a za hezkého počasí praská ve švech, ale samotný Broumov má tak trochu pověst města na konci světa, kde dávají lišky dobrou noc. Již v darovací listině z roku 1213 je území charakterizováno jako „krajina děsná v širé pustině“ a věřím tomu, že leckdo by jej podobně popsal i dnes.

ČR: Špindlerův Mlýn – městečko v samém srdci Krkonoš – VIDEO
Publikováno: 31.7.2018
Chystáte-li se na výlet do našich nejvyšších hor, jako jedna z nejlepších základen poslouží v jakoukoliv roční dobu městečko Špindlerův Mlýn. Leží na samém konci silnice, která z Vrchlabí vede údolím proti proudu řeky Labe až k úpatí Krkonoš.

Polsko, Wrocław – bývalé sídlo knížete Vratislava I
Publikováno: 18.2.2016
Věže kostelů nad hlavou, trpaslíci u nohou, klidný dech historie i zrychlený tep rušného evropského města a k tomu veverky všude kolem. To je Wrocław (Vratislav).

ČR, Harrachov – kolébka českého lyžování – VIDEO
Publikováno: 7.8.2018
Pod Čertovou horou v Krkonoších se na říčce Mumlavě rozkládá horské letovisko Harrachov. Právě majitel zdejšího panství – hrabě Jan Harrach – přivezl v 19. století do Čech první lyže a brzy se zde začaly provozovat první zimní sporty.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Nejhezčí vzpomínka

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa z Knižního klubu + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS
Cena redakce:
Voucher pro 2 až 4 osoby na pobyt v Apartmánu MK v Novohradských horách + bonus: 2 vstupenky na veletrh FOR CARAVAN a FOR BOATS

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.2.2019
Metropole severozápadního Slovenska – Žilina – ožije 1. března mezinárodním festivalem masopustních masek – Carneval Slovakia Žilina, který je považován za jednu z největších akcí ve městě a zároveň za největší masopustní festival na Slovensku.
17.2.2019
Portál Infoglobe vás zve na tři zajímavé akce, které vám představí život, krásu ledu či prehistorický svět pohledem vědců a milovníků přírody.
16.2.2019
Další z čokoládových festivalů, které jsou pořádány ve větších městech České republiky, se koná na českobudějovickém výstavišti o víkendu 22.–24. února. Na akci s vůní čokolády si pochutnáte, pobavíte se a možná i přiučíte.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – JAPONSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 2. 2019
svátek:Gizela
dnes:
pondělí 18.2.
9 °C
zítra:
úterý 19.2.
11 °C