www.infoglobe.cz » ČR, Hůrka u Lipna – místo pro dovolenou se vším všudy

ČR, Hůrka u Lipna – místo pro dovolenou se vším všudy

Publikováno: 3.9.2018
Pokud se chystáte na zimní nebo letní dovolenou k Lipnu, vaší pozornosti nesmí uniknout malebná vesnička Hůrka. Je to lokalita usazená na břehu nejširšího místa přehrady, kde najdete klid s celou rodinou a přitom máte veškerou zábavu na dosah.

Ještě jste o vesničce Hůrka, která leží mezi Černou v Pošumaví a Horní Planou, neslyšeli? Ne nadarmo se říká, že Hůrka je obec, kde je Lipno nejširší, nejteplejší a nejmokřejší. Je tomu skutečně tak. U Hůrky se lipenská přehrada otevírá a při koupání si tady připadáte jako na moři. Obzvláště, když si vítr pohrává s vlnkami.

Hůrka, letecký pohled

Lipensko je turisticky vyhlášené a lidé se sem na dovolené sjíždějí prakticky celoročně. V létě kvůli rybaření, koupání, turistice, cyklistice, in-line bruslení a rozmanitosti aktivit pro děti i dospělé. I v zimě, protože české ski areály Frymburk a Lipno nad Vltavou jsou blízko a prvotřídní rakouský ski areál Hochficht je „za humny“.

Za zmínku stojí také blízká netradiční zábava, kterou v žádném jiném regionu nenajdete. Například Stezka korunami stromů, dětské Království lesa, bobová dráha a další aktivity rozeseté podél celého břehu Lipna.

hluboké šumavské lesy kolem Lipna

V sezoně tak na Lipensku panuje čilý ruch, který nemusí každému vonět. A Hůrka je právě takový malý rajský ostrůvek klidu, který je od všeho hemžení bokem a zároveň kousek.

Nabízí perfektní ubytování u Lipna a veškerý komfort v podobě několika restaurací, možnosti zachytat si v soukromém Pstruhařství Hůrka, vykoupat se a třeba si půjčit motorový člun a poznat Lipno z vodní hladiny.

západ slunce v Hůrce

Když se vám zachce výletovat a opustit božský klid, není nic jednoduššího než vyrazit do vonících šumavských lesů hned za Hůrkou. Můžete se buď jenom tak toulat krajinou, nebo využít značené turistické trasy, které plynule navazují na zajímavou naučnou stezku Adlaberta Stiftera. Pro milovníky chůze tím však možnosti teprve začínají. Snadno dostupné je také blízké Plešné jezero a majestátní vrchol Plechý.

Poloha Hůrky je také více než příznivá pro cyklisty. Vine se tudy houpavá cyklostezka, která vás zavede jedním směrem přes Horní Planou a Novou Pec, třeba až k technické zajímavosti, ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu. Na druhou stranu vás cyklotrasa zavede přes Frymburk do Lipna nad Vltavou.

cyklostezka kolem Lipna

V létě si však nejvíce užijete koupání ve vodě, která je tak akorát. Krásné písčité pláže v Horní Plané a v Černé v Pošumaví jsou ideální díky mírně klesajícím břehům pro celé rodiny. Jedinečným zážitkem je možnost půjčit si motorový člun, objevit si své místečko na koupačku nebo si dát lahodný koktejl ve stylovém koktejlovém baru Windy Point u Černé.

svezte se na motorovém člunu

Ať už jste příznivci aktivního odpočinku, nebo dáváte přednost lenošení, Hůrka je bezvadné a pokojné místo pro vaši dovolenou.

 

GPS: 48°44'58.6"N 14°04'32.7"E

Text a foto: Ubytování na jedničkuDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Lipenská přehrada na in-line bruslích
Publikováno: 18.9.2017
Venku už sice trochu fouká, ale to pro sportovní nadšence není žádnou překážkou. Pobřežní osvětlená in-line stezka s lehkým charakterem vytvořila sportovní infrastrukturu mezi dvěma jihočeskými městy: Frymburkem a Lipnem nad Vltavou.

Černá v Pošumaví: nová cyklostezka příští rok
Publikováno: 18.9.2018
V roce 2019 by měla být dokončena cesta pro cyklisty vedoucí vedle hráze mezi velkým a malým Lipnem. Hráz zde roztíná hladinu lipenského jezera na dvě části a cyklostezka povede asi půl metru nad hladinou. Tento propojovací úsek celého Lipencka přinese úlevu cyklistům, turistům, rybářům i zdejším kempům.

Lipno - české moře plné draků - VIDEO
Publikováno: 18.2.2010
Kdo by si pro lipenskou přehradu plánoval dovolenou výhradně na léto, přišel by o hodně radovánek. Když totiž mrzne jako letos, její hladina se promění v prostor skrývající nebývalé možnosti.

ČR: Novohradské hory – hrad Nové Hrady, Terčino údolí a panenská příroda
Publikováno: 28.4.2016
Příroda Novohradských hor měla štěstí, lidé ji v minulém století neměli moc šancí ovlivnit. Odlehlé pohoří s nadmořskou výškou kolem 1 000 m bylo osídleno německým obyvatelstvem, po válce vystěhovaným, a celé území v pohraničním pásmu se stalo nepřístupným. Odmyslíme-li si křivdu na původním obyvatelstvu, efekt je pozitivní – hluboké lesy, čistý vzduch, nedotčená příroda a kupodivu ani 25 let po zpřístupnění tu neproudí davy turistů jako nedalekou Šumavou.

ČR, Třeboň: Historické město obklopené rybníky
Publikováno: 10.8.2017
Malebné město se zachovalým historickým jádrem leží v jihočeské krajině plné rybníků, nejen ty však stojí za jeho slávou.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.11.2018
Srdečně vás zveme na tradiční vánoční trhy, které se konají od 23. listopadu do 23. prosince na Mariánském náměstí a náměstí Andreje Hlinky v Žilině.
18.11.2018
Přijďte zažít zimní festival zvyků a obyčejů Gemeru od 19. do 24. listopadu v Rožňavě. V pořadí 24. ročník se bude konat v Domě tradiční kultury Gemeru a vyvrcholí programem v divadelním sále OKC.
17.11.2018
Projekt „Česko-polská Hřebenovka – východní část“ je zaměřen na obnovení historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí. Trasa z velké části kopíruje hranici a v několika místech přechází do druhého státu. Na nejvyšším vrcholu Wlodzické vrchoviny (Vladzická hora, 758 m n. m.) v Polsku byla koncem října otevřena nová rozhledna, jako první z jedenácti plánovaných.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – URUGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 19. 11. 2018
svátek:Alžběta
dnes:
pondělí 19.11.
3 °C
zítra:
úterý 20.11.
3 °C