www.infoglobe.cz » ČR, Hůrka u Lipna – místo pro dovolenou se vším všudy

ČR, Hůrka u Lipna – místo pro dovolenou se vším všudy

Publikováno: 3.9.2018
Pokud se chystáte na zimní nebo letní dovolenou k Lipnu, vaší pozornosti nesmí uniknout malebná vesnička Hůrka. Je to lokalita usazená na břehu nejširšího místa přehrady, kde najdete klid s celou rodinou a přitom máte veškerou zábavu na dosah.

Ještě jste o vesničce Hůrka, která leží mezi Černou v Pošumaví a Horní Planou, neslyšeli? Ne nadarmo se říká, že Hůrka je obec, kde je Lipno nejširší, nejteplejší a nejmokřejší. Je tomu skutečně tak. U Hůrky se lipenská přehrada otevírá a při koupání si tady připadáte jako na moři. Obzvláště, když si vítr pohrává s vlnkami.

Hůrka, letecký pohled

Lipensko je turisticky vyhlášené a lidé se sem na dovolené sjíždějí prakticky celoročně. V létě kvůli rybaření, koupání, turistice, cyklistice, in-line bruslení a rozmanitosti aktivit pro děti i dospělé. I v zimě, protože české ski areály Frymburk a Lipno nad Vltavou jsou blízko a prvotřídní rakouský ski areál Hochficht je „za humny“.

Za zmínku stojí také blízká netradiční zábava, kterou v žádném jiném regionu nenajdete. Například Stezka korunami stromů, dětské Království lesa, bobová dráha a další aktivity rozeseté podél celého břehu Lipna.

hluboké šumavské lesy kolem Lipna

V sezoně tak na Lipensku panuje čilý ruch, který nemusí každému vonět. A Hůrka je právě takový malý rajský ostrůvek klidu, který je od všeho hemžení bokem a zároveň kousek.

Nabízí perfektní ubytování u Lipna a veškerý komfort v podobě několika restaurací, možnosti zachytat si v soukromém Pstruhařství Hůrka, vykoupat se a třeba si půjčit motorový člun a poznat Lipno z vodní hladiny.

západ slunce v Hůrce

Když se vám zachce výletovat a opustit božský klid, není nic jednoduššího než vyrazit do vonících šumavských lesů hned za Hůrkou. Můžete se buď jenom tak toulat krajinou, nebo využít značené turistické trasy, které plynule navazují na zajímavou naučnou stezku Adlaberta Stiftera. Pro milovníky chůze tím však možnosti teprve začínají. Snadno dostupné je také blízké Plešné jezero a majestátní vrchol Plechý.

Poloha Hůrky je také více než příznivá pro cyklisty. Vine se tudy houpavá cyklostezka, která vás zavede jedním směrem přes Horní Planou a Novou Pec, třeba až k technické zajímavosti, ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu. Na druhou stranu vás cyklotrasa zavede přes Frymburk do Lipna nad Vltavou.

cyklostezka kolem Lipna

V létě si však nejvíce užijete koupání ve vodě, která je tak akorát. Krásné písčité pláže v Horní Plané a v Černé v Pošumaví jsou ideální díky mírně klesajícím břehům pro celé rodiny. Jedinečným zážitkem je možnost půjčit si motorový člun, objevit si své místečko na koupačku nebo si dát lahodný koktejl ve stylovém koktejlovém baru Windy Point u Černé.

svezte se na motorovém člunu

Ať už jste příznivci aktivního odpočinku, nebo dáváte přednost lenošení, Hůrka je bezvadné a pokojné místo pro vaši dovolenou.

 

GPS: 48°44'58.6"N 14°04'32.7"E

Text a foto: Ubytování na jedničkuDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Lipenská přehrada na in-line bruslích
Publikováno: 18.9.2017
Venku už sice trochu fouká, ale to pro sportovní nadšence není žádnou překážkou. Pobřežní osvětlená in-line stezka s lehkým charakterem vytvořila sportovní infrastrukturu mezi dvěma jihočeskými městy: Frymburkem a Lipnem nad Vltavou.

Černá v Pošumaví: nová cyklostezka příští rok
Publikováno: 18.9.2018
V roce 2019 by měla být dokončena cesta pro cyklisty vedoucí vedle hráze mezi velkým a malým Lipnem. Hráz zde roztíná hladinu lipenského jezera na dvě části a cyklostezka povede asi půl metru nad hladinou. Tento propojovací úsek celého Lipencka přinese úlevu cyklistům, turistům, rybářům i zdejším kempům.

Lipno - české moře plné draků - VIDEO
Publikováno: 18.2.2010
Kdo by si pro lipenskou přehradu plánoval dovolenou výhradně na léto, přišel by o hodně radovánek. Když totiž mrzne jako letos, její hladina se promění v prostor skrývající nebývalé možnosti.

ČR: Novohradské hory – hrad Nové Hrady, Terčino údolí a panenská příroda
Publikováno: 28.4.2016
Příroda Novohradských hor měla štěstí, lidé ji v minulém století neměli moc šancí ovlivnit. Odlehlé pohoří s nadmořskou výškou kolem 1 000 m bylo osídleno německým obyvatelstvem, po válce vystěhovaným, a celé území v pohraničním pásmu se stalo nepřístupným. Odmyslíme-li si křivdu na původním obyvatelstvu, efekt je pozitivní – hluboké lesy, čistý vzduch, nedotčená příroda a kupodivu ani 25 let po zpřístupnění tu neproudí davy turistů jako nedalekou Šumavou.

ČR, Třeboň: Historické město obklopené rybníky
Publikováno: 10.8.2017
Malebné město se zachovalým historickým jádrem leží v jihočeské krajině plné rybníků, nejen ty však stojí za jeho slávou.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.9.2018
I letos se můžete těšit na festival vědy – Evropskou noc vědců. Uskuteční se v poslední zářijový pátek (28. 9.) v Bratislavě, Banské Bystrici, Žilině, Košicích a Popradu.
20.9.2018
Od pátku 28. září do čtvrtka 4. října máte možnost získat nový pohled na moderní, historickou i opomíjenou architekturu, která vás obklopuje. V devadesáti městech po celé České republice a také na Slovensku jsou pro veřejnost připraveny přednášky, projekce, workshopy, procházky vedené architekty, urbanisty či historiky, horské túry nebo se můžete v rámci akce dostat do jinak nepřístupných staveb.
19.9.2018
Přijďte se pobavit na 1. ročník Záhoráckého folklorního festivalu, který bude plný jedinečného slovenského folkloru, jakož i regionálních gurmánských specialit od tradičních pochoutek po kvalitní street food.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BULHARSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 21. 9. 2018
svátek:Matouš
dnes:
pátek 21.9.
30 °C
zítra:
sobota 22.9.
18 °C