www.infoglobe.cz » ČR, Šumava: Cestou na Špičák – VIDEO

ČR, Šumava: Cestou na Špičák – VIDEO

Publikováno: 19.9.2017
Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet na Šumavu? Jestli nechcete jezdit autem, může být skvělou možností hora Špičák a její okolí. Čeká vás krásná příroda, nezapomenutelný výhled i možnost navštívit dvě nedaleká ledovcová jezera.

Samotná hora Špičák patří s výškou 1 205 metrů k nejvyšším vrcholům na české straně Šumavy. Najdete na ní jeden z nejlepších lyžařských areálů, který se v létě mění na dráhu pro sjezdaře na kolech. Sjezdovky na Špičáku dosahují celkové délky 8,4 km, přičemž na nejdelší z nich pojedete zhruba 1 800 metrů s převýšením 337 metrů.

sjezdovka

Pojďme se ale vrátit k pěším výletům. Rozhodně vyrazte k nedalekému Čertovu jezeru, případně i o něco vzdálenějšímu Černému jezeru, které je s rozlohou 18,43 hektarů největší přírodní jezero u nás. Čeká vás cesta skrz krásný smrkový les, kterého se v průběhu uplynulých desetiletí téměř nedotkla lidská ruka.

Černé jezero   Čertovo jezero a Velký javor

Za námahu stojí i výšlap na rozhlednu na vrcholu Špičáku, kterou zde postavili v roce 2014. Otevře se vám totiž krásný výhled do všech světových stran – určitě uvidíte sousední Jezerní horu a nejvyšší horu Šumavy – Velký Javor – na německé straně. Za dobré viditelnosti je ale vidět i daleko do českého Pošumaví ve směru na Klatovy.

rozhledna na vrcholu

skály na vrcholu Špičáku   pohled na vodní nádrž Nýrsko

Na Špičák se velmi snadno dostanete přímým vlakem z Prahy, Plzně či Klatov a už samotná cesta stojí za to. Už chvíli po odjezdu z Klatov totiž začne vlak stoupat malebnou krajinou šumavských strání a postupně se přímo z oken otevírají nezapomenutelné výhledy. Těsně před stanicí Špičák pak vlak projede donedávna nejdelším tunelem u nás. Jednokolejný špičácký tunel na trati Klatovy – Železná Ruda totiž dosahuje délky 1 747 metrů a své prvenství si držel od otevření v roce 1877 až do roku 2007, kdy ho jen o kousek „předběhly” tunely pražského Nového spojení.

železniční stanice Špičák   horní stanice lanovky

Na závěr pro vás máme malý tip – v restauraci přímo na nádraží ve Špičáku vaří skvělé domácí borůvkové knedlíky přímo ze zdejších obrovských horských borůvek. Ochutnejte, nebudete litovat.

GPS: 49°09'49.9"N 13°13'19.4"E

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Hudba: Yusuke TsutsumiDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Šumava: Antýgl – Turnerova chata - Čeňkova Pila
Publikováno: 29.12.2013
Mezi oblasti, které nás přitahují svou krásou, patří i šumavské Povydří, kterým kdysi procházela Zlatá stezka – významná obchodní cesta spojující Podunají a české země. Jedním z míst, kde po celodenním pochodu karavana nocovala, a soumaři nabírali nové síly, byla Turnerova chata (Turnerhütte).

Šumava: NPR Boubín je v zimě uzavřena
Publikováno: 25.11.2017
Špatná zpráva pro všechny nadšence zimní turistiky. Oblíbená část Šumavy národní rezervace Boubín je uzavřena a zůstane až do 10. února 2018.

ČR, Šumava: Černé a Čertovo jezero – pozůstatky doby ledové – VIDEO
Publikováno: 26.9.2017
Nedaleko města Železná Ruda můžete na Šumavě během jednoho výletu navštívit hned dvě krásná ledovcová jezera. To větší z nich – Černé – je navíc největší jezero v České republice, které vzniklo bez přispění člověka.

ČR, Šumava - Kvilda
Publikováno: 30.3.2013
Malá horská obec s dávnou historií rýžování zlata, kterou procházela obchodní Zlatá stezka. Dnes celoročně navštěvované rušné turistické centrum. Území slatí, smíšených lesů a okolních obcí vytváří oblast zvanou Kvildsko, kde v krajině chladného podnebí, s polohou více jak 1000 metrů nad mořem, přesto najdete mnoho vzácných druhů vegetace.

ČR, Kašperské Hory: městečko střežené Kašperkem - VIDEO
Publikováno: 30.9.2014
Městečko ležící nejblíž k hradu Kašperk, respektive v jeho podhradí, Kašperské Hory, je ozdobou Šumavy. Hned na první pohled si ho řada turistů nejspíš zamiluje. Je ideálním základním táborem pro výlety po okolí ať už na kole, či pěšky.

ČR, hrad Kašperk: nedobytné sídlo – VIDEO
Publikováno: 23.9.2014
Krasavec zdobící šumavské vrchy a nejvýše položený královský hrad v Čechách. Hrad Kašperk se mnohým turistům může zdát nedobytný i dnes, v době, kdy už se nemusí bránit žádným válečným nájezdům.

ČR, Sušice: královské město na Otavě – VIDEO
Publikováno: 7.10.2014
Sušice se mezi lidmi proslavila svou legendární továrnou na výrobu sirek a mezi vodáky svým kempem, odkud většina z nich začíná svou pouť po řece Otavě. Stojí na samé hranici s Národním parkem Šumava a CHKO Šumava, což poslední dobou přidává Sušici na turistickém významu.


Souvisejicí fotogalerie

ČR: Podzimní Šumava ll.
Ze šumavské Kvildy k pramenům Vltavy, z Čeňkovy pily k soutoku Vydry a Křemelné, nebo cesta ...

ČR: Podzimní Šumava l.
Součástí Kvildy je bývalá osada Bučina, dnes místo spojované se „železnou oponou“, kde býval hran...

ČR: Zimní Šumava II.
Šumava drží krok s dobou. Svůj region představuje v podobě nových průvodců, publikací a map s inf...

ČR: Zimní Šumava I.
Zasněžená lesní příroda, mrazivý vzduch, vysoustružená stopa, padající vločky a všude kolem ticho...


Souvisejicí videa

ČR, Šumava: Černé a Čertovo jezero – pozůstatky doby ledové
Víte, kde v ČR najdete dvě krásná ledovcová jezera? No přece na Šumavě. Budete si teda muset asi ...

ČR, Šumava: Cestou na Špičák
Hora Špičák patří k oblíbeným místům Šumavy, čekají vás totiž nezapomenutelné výhledy, krásná pří...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Chrámy a kostely

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium
2. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z internetového knihkupectví bux.cz
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 2 noci se snídaní a vstupem do saunového světa a zážitkového bazénu v hotelu Panorama**** Trenčianské Teplice
2. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X v krabicovém balení s 8GB flash diskem a aktualizovanou praktickou příručkou
3. cena redakce:
Roční elektronické předplatné časopisu National Geographic

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.12.2017
O adventní neděli 17. 12. můžete strávit příjemné odpoledne na Zámeckém návrší v andělské společnosti. K té správné pohodě přispěje vánoční hudba v podání známých interpretů na pódiu před chrámem Nalezení sv. Kříže, výstava betlémů, dobré jídlo a pití, vánoční trhy a doprovodný kulturní program.
15.12.2017
Blíží se nám nejkrásnější rodinné svátky v roce. Také město Nitra se zahalí do vánočního pláště a nabídne jedinečnou předvánoční atmosféru plnou zpěvu a tanců.
14.12.2017
Většina lyžařských středisek v Česku plánuje den slavnostního zahájení zimní sezony na sobotu 16. prosince. Mezi areály, kde bude od rána probíhat doprovodný program, patří například Lipno nad Vltavou, Dolní Morava nebo Harrachov. Úplně první lyžovačka byla letos ale na Monínci!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – PERU:

Nejčtenější články:

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 16. 12. 2017
svátek:Albína
dnes:
sobota 16.12.
3 °C
zítra:
neděle 17.12.
3 °C