www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy

Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

advent – (c) Raimo Rumpler

Během následujících víkendů můžete navštívit trhy na zámcích, v klášterech či na hradech. Objevte malé kouzelné náměstí a vánoční domky v přírodě. Všechny kraje Dolního Rakouska připravují tradiční trhy s množstvím místních pochoutek a originálních vánočních dárků.

Adventní trhy v regionu Donau

Nezaměnitelná vůně svařeného vína, čerstvých perníků a výhled na zamrzlé vinice z horké vířivky? Tak může vypadat váš předvánoční romantický výlet do dolnorakouského Wachau. Den můžete strávit procházkou po vinicích, pěkně v teple u krbu v hotelu či v lázních. Večer se rozzáří vánoční světla na adventním trhu kolem zámku Dürnstein. Za návštěvu určitě stojí i adventní vesnička v blízkém Melku.

Dürnstein – (c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer

Region Donau nabízí i další trhy s kulisou romantických hradů a zámků nebo tajemných klášterů. Tisíce světýlek ozáří nádvoří zámku Eckartsau a Schloss Hof, kde se konají také speciální vánoční prohlídky a trhy. V případě, že si jako kulisu dopřejete nádherný klášter v Göttweig, adventní nálada bude dokonalá.

Vánoční trhy v regionu Mostviertel

Waidhofen – (c) Niederösterreich Werbung / schwarz-koenig.at

Předvánoční trhy v Mostviertelu budou ve znamení zářícího světla a žhavého ohně. Kovářské řemeslo má totiž v tomto regionu dlouhou tradici. Svařený mošt a oplatky na šesti vánočních trzích jsou pro návštěvníky zárukou jedinečného adventního zážitku. Trhy připravují například na zámcích Töpperschloss, St. Peter v Au a ve Waidhofen an der Ybbs. Pravé křesťanské Vánoce připravuje klášter Seitenstetten a na náměstí v St. Pöltenu (hlavní město Dolního Rakouska) naleznete největší trhy v regionu.

Adventní trhy v regionu Waldviertel

Zwettl – (c) Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at

Pravděpodobně nejromantičtější vánoční trhy v celém Dolním Rakousku zažijete v jedinečném prostředí zámku Rosenburg. Regionální prodejci, umělci a řemeslníci předvedou waldviertelské speciality, umění a budou vás svádět k ochutnávání tradičních specialit. Vánoční trhy v Garsere už léta patří k nejkrásnějším v regionu. Atmosféru dotváří živá hudba a ohňové show. Krásné trhy připravují i ​​na zámku Weitra či Jaidhof, ve Zwettlu i Graffeneggu.

Vánoční trhy v regionu Weinviertel

Kellergasse, Hadres – (c) Weinviertel Tourismus / Wurnig

V Dolním Rakousku to v prosinci žije i v oblasti Weinviertel, která je přímo na českých hranicích. Sklepní uličky se obléknou do předvánoční výzdoby a nabídnou skvělá vína i atmosféru trochu netradičního adventu. Mezi nejoblíbenější patří uličky ve Wolkersdorf, Velm-Götzendorfe, Kellergasse v Retzu, nejdelší sklepní ulička Evropy v Hadresu nebo uličky v Loamgrui, v Unterstinkenbrunnu a Wunderbergu.

Vánoční trhy ve Vídeňských Alpách

Johannesbachklamm – (c) Wiener Alpen / Franz Zwickl

Hned dva adventní trhy okouzlí návštěvníky romantické části Vídeňského Nového Města. Na náměstí se otevírají trhy pod silnou gotickou věží chrámu a od začátku prosince přivítají hosty i menší a komornější trhy. Předvánoční náladu podpoří výstava jesliček ve sklepě Netterlkeller. Před Vánocemi ožije zámek Reichenau kouzelnou show či koncerty dechové hudby a gospelových sborů. Pokud chcete uniknout vánočnímu shonu, na adventních trzích v Seebenteine ​​si přijdete na své. Na jesličkové cestě si nechají nahlédnout přes rameno řezbáři, kováři a umělečtí soustružníci. Trhy připravují i ​​ve skanzenu v Krumbachu, na zřícenině Kirchschlag, v soutěsce Johannesbachklamm a v Rohre najdete živé jesličky a ledový strom.

Vánoční trhy ve Vídeňském lese

Weinviertel – (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl

Pokud si chcete užít přímo císařský advent, zavítejte na jih od Vídně do města Baden. Okouzlí vás zářící předvánoční oslava a úžasný místní trh – adventní míle. Středověký adventní trh s kupci a řemeslníky na vás čeká v Mödlingu. Kolotoče, obří kolo, Ježíškova pošta a jízdy v kočáru se o víkendech konají v Leobersdorfu. Za návštěvu stojí i trhy v Berndorfu, v Klosterneuburgu, malé a milé trhy na hradě Neuhaus, na zámku Hernstein a Bad Vöslau i v klášteře Heiligenkreuz.

Ještě více tipů na vánoční a adventní trhy v Dolním Rakousku i s přesnými termíny jejich konání najdete zde.

GPS: (Sankt Pölten) 48°12'09.2"N 15°38'07.8"E

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko – region skvělých výstav a festivalů
Publikováno: 2.5.2018
Dolnorakouský region je i letos místem konání skvělých výstav či festivalů, které se opravdu vyplatí navštívit. Vydáte se spolu s námi po stopách nevšedních zážitků. Prostřednictvím zajímavých výstav se podíváme na historii našeho jídelníčku, poznáme krásu zelených uměleckých děl nebo navštívíme světovou výstavu obrovských fotografií.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Opuštěné světy

1. 11. – 31. 12. 2018
1. cena:
Výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
2. cena:
1. cena redakce:
Roční licence českého fotografického programu Zoner Photo Studio X
2. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Naše příroda
3. cena redakce:
Výpravná publikace Černá země? Mýtus a realita 1918–1938 Galerie výtvarného umění v Ostravě

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

13.12.2018
I letos budou k vidění v Kempu Sport v Rožnově pod Radhoštěm výtvory 21. ročníku mezinárodního sochařského sympozia Ledové království. Navštívit ho můžete od 15. prosince do 3. února kromě zavírácích dnů.
12.12.2018
Lesnické a dřevařské muzeum ve Zvolenu vás zve na výstavu Obrázky Vánoc III: Od Vánoc do Ducha, nepouštěj se kožicha. Poznáte zvyky, které se na venkově tradičně spojovaly s tímto obdobím roku.
11.12.2018
Olomoucké výstaviště vás zve ve dnech 14.–19. prosince do kouzelné atmosféry vánoční vesničky. Doprovodný kulturní program s předními umělci, živým betlémem a čerty z Rakouska doplní prodej vánočních stromků, dekorací a dárků. Vstup na akci je zdarma.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ARMÉNIE / GRUZIE:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 13. 12. 2018
svátek:Lucie
dnes:
čtvrtek 13.12.
-1 °C
zítra:
pátek 14.12.
-1 °C