www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko – region skvělých výstav a festivalů

Dolní Rakousko – region skvělých výstav a festivalů

Publikováno: 2.5.2018
Dolnorakouský region je i letos místem konání skvělých výstav či festivalů, které se opravdu vyplatí navštívit. Vydáte se spolu s námi po stopách nevšedních zážitků. Prostřednictvím zajímavých výstav se podíváme na historii našeho jídelníčku, poznáme krásu zelených uměleckých děl nebo navštívíme světovou výstavu obrovských fotografií.

Naším prvním doporučením bude jedinečná výstava na zámcích Schloss Hof a Niederweiden, která nese příznačný název Co svět je?. Jedná se o první část speciální výstavy v rámci tříletého cyklu, který vám osvětlí historii, současnost a budoucnost jídla. Zachytává přechod od lovu a sběru k zemědělství a chovu zvířat, dokumentuje používání umělých hnojiv a nechybí ani oblast genetického inženýrství. Výstava ukazuje, že jedení je více než jen přijímání potravy. Co, kolik, kdy, kde a jak jíme, je výrazem kultury, světonázoru, představy o světě, životním stylu, zvyku, tradicích, bohatství, chudobě, věku a pohlaví.

Co svět je? (c) Schloss Hof / Dieter Nagl

Další zastávkou bude výstava „Byzanc a Západ“, která vás zavede na cestu do doby zapomenutých 1000 let. Dejištěm bude hrad Schallaburg v obci Schollach (okres Melk), kde se představí dva světy, které si navzájem důvěřují, a přesto jsou si cizí. Výstava vás provede Západořímskou a Východořímskou nebo Byzantskou říší. Uvidíte cenné předměty, důmyslné využívání umu a současně si vychutnáte fantastické příběhy.

Byzanc a Západ (c) Helmut Lackinger, Schallaburg   Byzanc a Západ (c) Hohe Domkirche Trier, foto: Rita Heyen

Teplé dny se pomalu blíží, a proto nevynechejte ani návštěvu akce Zahradní léto 2018 ve městě Tulln an der Donau. Až do konce září máte možnost zažít mezinárodní zahradní veletrh s první ekologickou zahradní výstavou v Evropě, která nese název Garten Tulln. Dalším důležitým střediskem bude radnice/klášter minoritů s výstavou „#TullnART – zahrada umělců“. Těšit se můžete na společné jízdy po cyklotrasách, procházky po loukách, zážitkové snídaně v zahradách, prohlídky města s průvodcem (anglicky, německy) nebo zahrádkářské workshopy.

malebné procházky (c) Stadtgemeinde Tulln / Robert Herbst

Určitě nezapomeňte navštívit nádhernou open-air galerii La Gacilly – Svět v obraze v Badenu u Vídně. Obrovská galerie 35 ilustrovaných příběhů na téma „Člověk a jeho životní prostředí“ přemění Baden v období od 8. června do 30. září na jednu velkou otevřenou galerii. Od náměstí Josefsplatz se přes Hlavní náměstí, bádenské staré město až po Brusattiplatz, přes uličku Schlossergasse až po Doblhoffpark, přes oranžerii a rozárium bude táhnout „Festival La Gacilly Baden Photo“ s volným přístupem do nejkrásnější open-air galerie Evropy. Veřejný prostor se přitom přemění na scénu představující umělecké dílo.

La Gacilly – Baden (c) Lois Lammerhuber

Na závěr vás zveme na festival Grafenegg s velkolepou open-air scénou, který se bude konat od 21. června do 9. září ve stejnojmenném městečku. Festival slibuje, že bude jedním z vrcholů hudebního kulturního léta v Dolním Rakousku. Poslechněte si vídeňské valčíky, hudbu z Hollywoodu, kouzelné zvuky baroka nebo Bacha v podání dechové hudby. Tonkünstler-Orchester a jiné špičkové soubory s vynikajícími sólisty představí vzrušující program plný mezinárodní klasiky. Prožijte své letní soboty v jedinečném prostředí zámeckého parku a užijte si hudbu uprostřed přírody.

Grafenegg (c) Alexander Haiden

Další informace o výletech, akcích a různých aktivitách v Dolním Rakousku naleznete na oficiálních stránkách.

GPS: (Baden u Vídně) 48°00'32.5"N 16°14'01.6"E

 

Zdroj: Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Alexander Haiden (úvodní), (c) u fotografií

Textová úprava: redakcia

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Pestré podzimní akce na zámku Schloss Hof
Publikováno: 31.8.2018
Malebný zámek Schloss Hof okouzlí návštěvníky v každém ročním období. Pestrost, která je charakteristická pro podzimní období, najdeme i v bohaté programové nabídce, kterou vás v následujících řádcích provedeme.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: Čtyři tipy na letní výlety do přírody
Publikováno: 1.8.2018
Léto je na dovolenou jako stvořené. Strávit ji v příjemném horském prostředí je ideální pro dvojice i rodiny s dětmi. V Dolním Rakousku se nachází přibližně 15 000 turistických tras – horských cestiček i tematických tras, které čekají jen na vás!

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Nejoblíbenější cyklotrasy a nové atrakce
Publikováno: 10.6.2018
Dolní Rakousko patří k nejoblíbenějším cyklistickým destinacím. Jen Dunajskou cyklotrasu, která se nachází nedaleko Bratislavy, každý rok využívá až 400 000 cyklistů. Mnoho z dolnorakouských cyklotras je součástí velkých evropských cyklistických sítí. Populární jsou pro skvělou infrastrukturu, nenáročnost, pravidelné udržování, množství památek podél cyklostezek a zastávek zřízených speciálně pro jejich potřeby.

Cyklovýlet: Troufnete si z Bratislavy do Vídně?
Publikováno: 24.5.2018
Marchfeldkanal – to je název nové cyklostezky, která byla vybudována mezi Bratislavou a Vídní. Trasa má 61 kilometrů a na její rekonstrukci se pracovalo 3 roky.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Podzimní požitky
Publikováno: 9.10.2016
V Dolním Rakousku je již podzim v plném proudu a neodmyslitelně se pojí s vínem. Více než 100 dolnorakouských obcí připravuje pestré slavnosti.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II
Publikováno: 26.6.2016
Poté co jsme minulý týden okusili trochu z krásy dolnorakouských hor a měst, budeme dnes v tipech na výlety pokračovat. První zastávkou bude snad jedna z nejoblíbenějších chat v Dolním Rakousku, přesněji v Göstlingu – ÖTK Schutzhaus Hochkar, ve které na vás po výstupu čeká útulné ubytování a ta nejlepší kuchyně.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: Unikátní místa a divoká letní příroda
Publikováno: 12.8.2015
Léto je jako stvořené na turistiku a s ní spojené výjimečné zážitky. Nedávno jsme byli na návštěvě Dolního Rakouska, kde jsme absolvovali několikadenní túru, ale i vycházky po historických stezkách. Poznávali jsme divokou přírodu a v následujících řádcích vám naše putování přiblížíme a možná vás i inspirujeme.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.10.2018
Plynulé propojení Bardějovských lázní s městem Bardějov přinese nový turistický singletrack HERKULES pro cyklisty i pěší. V těchto dnech ho dokončují místní oblastní organizace cestovního ruchu.
21.10.2018
Nenechte si ujít noční prohlídky hradu Beckov, které budou probíhat v úterý 30. a středu 31. října, vždy od 18.00, 19.00, 20.00 a 21.00.
20.10.2018
V industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic se začala stavět pobočka Národního zemědělského muzea. Rekonstrukce dvou bývalých továrních hal potrvá 15 měsíců. Ostrava tak získá první státní muzeum.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – Myanmar:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 22. 10. 2018
svátek:Sabina
dnes:
pondělí 22.10.
15 °C
zítra:
úterý 23.10.
9 °C