www.infoglobe.cz » Indonésie III.: Expedice2011 – Botanická zahrada a safari cestou do města Bandung

Indonésie III.: Expedice2011 – Botanická zahrada a safari cestou do města Bandung

Publikováno: 30.7.2012
Den třetí - nekonečný přesun do města Bandung. Po cestě zastávka v nádherné botanické zahradě a návštěva pro našince exotického safari.

Rozloučili jsme se s hotelem Santika i s úžasnou 12 miliónovou Jakartou, sedli do mikrobusu a vydali se na nekonečnou cestu do města Bandung.

Nikdy nekončící pruh obchůdkůvýborné jídlo v místní restauraci

Myslet si, že vyjedeme z Jakarty, projedeme krajinou a vjdeme do dalšího města, odpovídalo našim představám. V Indonésii to tak ale není. "Lidé žijí u řek a u silnic, silnice přináší peníze," řekl nám Idong. A tak nekonečný pruh obchůdků, restaurací a hotelů u silnice nikdy nekončí. V jedné takové restauraci jsme se zastavili, dali jsme si výborné jídlo a jako dárek jsme od majitele na památku dostali balíček místního čaje.

výborné jídlo, na které jsme narazili cestou

botanická zahradaTropický déšť a květy všech barev

Opět jsme nasedli do mikrobusu a pokračovali v naší nekonečné cestě do Bandungu. Naší další zastávkou byla úžasná botanická zahrada. Bylo to opravdu příjemné zpestření cesty, doplněné zcela teplým tropickým deštěm. Zahrada pocházela z období holandské kolonizace, byla perfektně upravená, a její návštěva byla pro nás jedním z nejpříjemnějších zážitků. Obrovské stromy, jezírka, květiny všech možných barev, bylo to skvělé.


botanická zahrada

Exotické safari

Pak jsme po další šňůře vizuální prohlídky obchůdků, restaurací, hotelů, skútrů a řidičského umění jejich řidičů, koupili banány pro opice a došli na místo další atrakce - safari. Viděli jsme zebry, opice, medvědy, slony, nosorožce, lvy, tygry, buvoly a mnoho dalších zvířat. Bylo to samozřejmě zajímavé a zvířata byla vděčným objektem na focení.
    safarisafarisafari

safari

 safarisafarisafari

Bandung - hlavní město provincie Západní Jáva

Po příjezdu do Bandungu jsme se ubytovali v hotelu Star. Město bylo proti Jakartě výrazně menší - samotné město nemělo ani 3 miliony obyvatel, ale v jeho metropolitní oblasti žije přes 7 milionů lidí. Jelikož se nachází na náhorní plošině, teploty tam byly méně vražedné. Večer jsme vyrazili na procházku, hotel byl kousek od místa, kde před staletími zatloukl Holanďan do země sloup a řekl: "Tady bude město." Podařilo se, město tam je. Tak jsme se na to místo šli podívat, našli jsme mešitu, pod jejíž ochranou odpočívaly desítky chudých. "Nocležiště" jsme našli i na přechodu přes hlavní ulici, paní domácí nám ochotně ukázala kudy máme jít. Doprava byla samozřejmě stále šílená, neměli jsme píšťalku ani terčík, a tak přejít přes ulici byl vskutku problém. Nakonec se to podařilo. To byl pro změnu jeden z méně příjemných zážitků.
                        Bandungcestou do Bandungu - pohled z mostu
Další den jsme měli naplánovaný výlet ke kráteru Domaša, na čajovou plantáž a také jsme se chystali vykoupat v termální vodě, ale o tom všem se dočtete zase za týden.

Text a foto: Stanislav Lupták

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indonésie I.: Expedice 2011 - cesta do krajiny ostrovů
Publikováno: 16.7.2012
Expedice byla v zemi, kde se voda točí obráceně, na nebi chybí velký vůz, jezdí se ohleduplně, šíleně a vlevo, občas se zatřese zem nebo vybuchne sopka a při odchodu od bankomatu je člověk vždy milionář. Na chvíli. Ale největší zázrak byli Indonésané, jejich úsměvy, spokojenost, ochota a dobrá nálada.

Indonésie XII.: Expedice 2011 – Poslední odpočinkový den u moře a odlet domů
Publikováno: 1.10.2012
Den třináctý - celodenní relax ve špičkovém přímořském středisku Collection. Den čtrnáctý - poslední snídaně, masáže, zkrášlovací procedury, utrácení posledních statisíců místní měny, balení, loučení se s Bali a odlet domů.

Indonésie XI.: Expedice 2011 – Cyklovýlet od jezera Batur do města Ubud
Publikováno: 24.9.2012
Den dvanáctý - část naší výpravy dnes absolvovala výlet na kolech, jehož součástí byla i návštěva místní hinduistické rodiny přímo v jejich příbytku.

Indonésie X.: Expedice 2011 – Relax u moře a poznávání džungle
Publikováno: 17.9.2012
Den desátý - nesl se ve znamení úplného relaxu. Strávili jsme ho na hotelu a u moře. Den jedenáctý - výlet do džungle. Opět přesun mikrobusem a objevování krás místní přírody.

Indonésie IX.: Expedice 2011 – Neobvyklá obydlí a drevařská zručnost obyvatelů Bali
Publikováno: 10.9.2012
Den devátý - výlet do města Ubud, po cestě návštěva hinduistické rodiny, dřevořezbářské dílny a nakonec šnorchlování a úžasná masáž v Padangu.

Indonésie VIII.: Expedice 2011 – Oddechový den na Bali
Publikováno: 3.9.2012
Den osmý - na Bali jsme přiletěli už včera večer, ale pomaličku poznávat jsme ho začali až dnes. Pomaličku proto, že dnes jsme téměř celý den jen leňošili. Ráno jsme si přivstali na bleskový východ slunce, celý den jsme "vegetili" u moře a večeři jsme si vychutnali přímo na pláži.

Indonésie VII.: Expedice 2011 – návšteva chrámu Prambanan, hinduismus a jeho filozofie
Publikováno: 27.8.2012
Den sedmý - čekal na nás ptačí trh, stříbrná dílna, navštívili jsme Prambanan - největší hinduistický chrámový komplex v Indonésii a současně jeden z největších v jihovýchodní Asii a nakonec jsme odletěli na Bali.

Indonésie VI.: Expedice 2011 - Borobudur, duchovno a realistické divadlo
Publikováno: 20.8.2012
Den šestý - návštěva největšího buddhistického chrámu Borobudur, velmi zajímavý průvodcovský výklad a výborná nálada, návštěva divadla, které umí diváka opravdu překvapit, tak nějak bychom mohli stručně charakterizovat náš šestý den v této okouzlující zemi.

Indonésie V.: Expedice 2011 – přesun vlakem do města Yogyakarta
Publikováno: 13.8.2012
Den pátý - přes rýžová pole a vesnice jsme se vlakem přesunuli do Yogyakarty (Jogjakarty) - bývalého hlavního města Jávy.

Indonésie IV.: Expedice 2011 – Kráter Domas a návšteva čajové plantáže
Publikováno: 6.8.2012
Den čtvrtý - výlet na kráter Domas, návštěva čajové plantáže a resortu s teplou vodou. Při návratu káva s kukuřicí a absolutní dopravní zácpa.

Indonésie II.: Expedice 2011 – Jakarta, město plné života
Publikováno: 23.7.2012
Den druhý - výlet po Jakartě, 12 milionů obyvatel, skoro tolik skútrů, teplota nad 30 ˚ C, téměř 100% vlhkost. Viděli jsme památník osvobození a muzeum. V Jakartě vyrůstají z chatrčí mrakodrapy a obchodní centra.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.10.2018
Plynulé propojení Bardějovských lázní s městem Bardějov přinese nový turistický singletrack HERKULES pro cyklisty i pěší. V těchto dnech ho dokončují místní oblastní organizace cestovního ruchu.
21.10.2018
Nenechte si ujít noční prohlídky hradu Beckov, které budou probíhat v úterý 30. a středu 31. října, vždy od 18.00, 19.00, 20.00 a 21.00.
20.10.2018
V industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic se začala stavět pobočka Národního zemědělského muzea. Rekonstrukce dvou bývalých továrních hal potrvá 15 měsíců. Ostrava tak získá první státní muzeum.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – Myanmar:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 22. 10. 2018
svátek:Sabina
dnes:
pondělí 22.10.
15 °C
zítra:
úterý 23.10.
9 °C