www.infoglobe.cz » Infofest 2018 – hledej cestu, najdi cíl

Infofest 2018 – hledej cestu, najdi cíl

Publikováno: 3.6.2018
Portál Infoglobe ve spolupráci s městem Liptovský Mikuláš organizuje první ročník mezinárodního cestovatelského festivalu Infofest, který se uskuteční v pátek 13. a v sobotu 14. července na náměstí Osvoboditelů a ve vybraných sálech Domu kultury Liptovský Mikuláš.

Festival Infofest 2018 přinese přednášky profesionálních cestovatelů o známých i neznámých místech ze všech koutů světa. Návštěvníky akce zavede do Vietnamu, Tibetu, Thajska, Indie, na Nový Zéland, Aljašku i za polární kruh či na Sibiř. Neméně atraktivní budou i fascinující zážitky z cestování po Norsku, Albánii, Kubě, Chile i Kolumbii. Chybět nebude ani Slovensko. Poznáte nejen zajímavé tipy na tatranské procházky, ale také spišské jedinečnosti.

Liptov – ilustrační foto

Výše zmíněná prezentace o Spiši bude spojena se křtem nového turistického průvodce z vydavatelství Dajama. Výjimečným zážitkem pro návštěvníky festivalu budou jedinečné 3D prezentace, na kterých si nasadí speciální brýle a budou cestovat v prostoru. Ty soutěživější jistě zaujme kvíz Znáš Evropu?, do kterého se zapojí i publikum, ti nejlepší si odnesou krásné ceny v podobě společenské hry a knížek. Na festivalu se dozvíte i o poznávací soutěži pro každého cyklistu – Všichni na bajk, jakož i o festivalu Mental Power, který se věnuje umělecké seberealizaci lidí s postižením.

Liptov – ilustrační foto

Kromě přednášek vás čeká i bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na projekce krátkých cestovatelských videí z domova i ze zahraničí, komentované prohlídky města Liptovský Mikuláš, infostánky s výletními inspiracemi, jakož i na fotografickou výstavu Karla Kobelly, který odhalí krásu krajinářské fotografie. Pro všechny návštěvníky festivalu organizátoři připravili i hodnotící anketu. Ti, kteří se do ní zapojí, budou zařazeni po oba festivalové dny do slosování o atraktivní ceny (švýcarské hodinky, tablet, turistické knihy, poukázky a jiné). Dětské návštěvníky jistě zaujme malování na obličej nebo skákací hrad, na kterém se mohou pořádně vyřádit.

ilustrační foto

Třešničkou na dortu budou hudební vystoupení v podání folklorní skupiny Majerán, zpěvačky Claary, hudebního seskupení ABBA Stars a skupiny Verona. O závěrečnou tečku festivalu se postará Peter Nagy se skupinou Indigo. Infofestem vás bude provázet moderátor Marián Galajda.

hudební vystoupení

Vstup na festival je volný, ale počet míst v sálech Kulturního domu Liptovský Mikuláš je limitován do naplnění kapacity. Kompletní program a festivalové zajímavosti najdete na oficiálních stránkách akce: www.infofest.sk.

Infofest

Festival infofest podpořilo:

NEJ město roku Slovenska 2017: Liptovský Mikuláš

 

Generální partner: 

Luděk Kozler autotransport s.r.o.

 

Hlavní partneři:

Špedservis spol. s.r.o.

CR-DAT

Bety s.r.o.

 

Partneři:

Dajama, Bohemia cosmetics, Bosson, Vizus, Conpath, Marc spol. s.r.o., MD Maso, Europrotect, Wenger, Mitrans – HK, Atros, pivovar u Fleku a kaviarne Pinium a Karma coffee

 

Mediální partneři:

rádio Liptov, TV Liptov, Kamdomesta.sk, RegionPress, Vega TV, Severka TV, Hory.sk a RF Hobbi

 

GPS: 49°05'01.2"N 19°36'45.8"E

Text: PR, redakce

Foto: redakce, pixabay.com

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Liptovský Hrádok – malé, ale krásné městečko
Publikováno: 8.10.2015
Po návštěvě obce Kalameny ještě v regionu Liptov zůstaneme. Přesuneme se o pár kilometrů níže do městečka Liptovský Hrádok, které je bohaté na přírodní, kulturní i historické zajímavosti.

SR, Liptovský Mikuláš – město nejen olympijských vítězů I.
Publikováno: 15.10.2015
Pár kilometrů od Liptovského Hrádku, který jsme navštívili minulý týden, se nachází okresní město Liptovský Mikuláš – historické, společenské i kulturním centrum Liptova. Dnes se vydáme na jeho návštěvu.

SR, Liptovský Ján – výjimečná liptovská obec
Publikováno: 5.11.2015
Dnes navštívíme jednu z nejzajímavějších obcí Liptova – ať už z historického, uměleckého, architektonického, nebo přírodního hlediska. Tou obcí je Liptovský Ján, který se nachází v ústí Jánské doliny pod výběžkem Nízkých Tater.

SR: Liptovský Mikuláš – město nejen olympijských vítězů II.
Publikováno: 22.10.2015
Minulý týden jsme začali procházkou po historickém centru města Liptovský Mikuláš, který je považován za vstupní bránu do regionu Liptov. Navzdory nepřízni počasí jsme navštívili mnohé památky a poznali několik zajímavých míst, o kterých vám dnes povíme.

SR, Liptovský Mikuláš – procházka po památkách
Publikováno: 22.11.2017
V srdci Liptova jsme naposledy poznávali krásy náměstí Žádostí slovenského národa. A už tehdy jsme si všimli zrekonstruované budovy Slovenského muzea ochrany přírody a jeskyňářství.

SR, Liptovský Mikuláš – město nejen olympijských vítězů III.
Publikováno: 29.10.2015
Po procházce Liptovským Mikulášem jsme se vrátili k našem autu. Ještě než jsme vyrazili dál za našimi výletními cíli, nahlédli jsme do mapy, kde jsme našli ještě dvě zajímavá místa, která by se vyplatilo navštívit.

SR, region Liptov: Liptovský Ján – Podzemí pod věžemi
Publikováno: 10.7.2014
Po týdnu se opět vracíme na Liptov. Tentokrát vás nebudu lákat na žádné bláznivé adrenalinové hrátky, spíše naopak, zvu vás do muzea. Nikoliv však do ledajakého! Podzemí pod věžemi, jak se toto maličké muzeum v Liptovském Jánu jmenuje, v sobě ukrývá poutavou expozici, která vám přiblíží život mince od jejího úplného zrodu v pozemských hlubinách až po její narození v mincovně.

SR, Liptovský Mikuláš – náměstí Žádostí slovenského národa
Publikováno: 15.11.2017
Dnes navštívíme sice trošku skryté, zato velmi významné náměstí Žádostí slovenského národa v Liptovském Mikuláši. Na tomto malém kousku země, v těsné blízkosti historického centra, se odehrály důležité dějinné události.

SR, vodní nádrž Liptovská Mara - ráj pro milovníky vodních sportů a koupání
Publikováno: 24.7.2014
Pokud i vy patříte k těm, kteří si léto bez koupání a dovádění u vody nedovedou představit, a místo přeplněných koupališť nebo aquaparků upřednostňujete raději koupání v jezerech, rybnících či vodních nádržích, tak vám Liptovskou Maru určitě není potřeba vůbec představovat.

SR, Výlet po liptovských obcích
Publikováno: 17.1.2018
Svérázný region Liptova nabízí mnoho nádherných míst. My dnes navštívíme obce Vavrišovo a Pribylina, kde vám představíme zajímavé turistické atrakce a řekneme si i něco o jejich historii.

SR: Liptovská Kokava – přírodní rezervace Machy
Publikováno: 24.1.2018
Liptovská Kokava je malebná obec rozprostírající se pod majestátními vrcholy Západních Tater. My tu dnes navštívíme vzácnou lokalitu rašelinných společenství – Machy.

SR: Pribylina – Muzeum liptovské dědiny v přírodě
Publikováno: 31.3.2011
Budete-li někdy cestovat severní magistrálou ze západu na východ Slovenska nebo opačně a nebudete spěchat, a naopak budete uvažovat o tom, co byste cestou mohli navštívit nebo kde byste si v příjemném prostředí mohli udělat přestávku na oddech, potom mám pro vás jeden tip. Stačí odbočit z dálnice u Liptovského Hrádku směrem na Pribylinu.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Liptov – oblíbený turistický region
Svérázný region Liptova nabízí nádherné planiny, vodní plochy i majestátní hory. Na jeho území na...

SR, Liptovský Ján – spojení historie a relaxu
V ústí Jánské doliny pod výběžkem Nízkých Tater se rozprostírá malebná liptovská obec – Lipt...

SR, Liptovský Mikuláš – centrum Liptova
Okresní město Liptovský Mikuláš se nachází u vodního díla Liptovská Mara v obklopení Západních a ...

SR: Pribylina – Muzeum liptovské dědiny
Muzeum liptovské dědiny v Pribylině je nejnavštěvovanější expozicí Liptovského muzea v Ružomberku...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Svět zvířat

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Nejkrásnější výlety lanovkou, kniha tipů na výlety pro rodiny s dětmi z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu
1. cena redakce:
Pobyt pro dvě osoby na dvě noci se snídaní v hotelu Agnes Bohdaneč a prohlídka palírny.
2. cena redakce:
Roční předplatné tištěné verze časopisu Koktejl

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.10.2018
23. ročník závodů psích spřežení se koná o víkendu 20.–21. října. Startuje se od autokempu Brodský u Červeného Kostelce v sobotu ve 12 a v neděli v 10 hodin.
15.10.2018
První ročník festivalu magických dýní se uskuteční v sobotu 20. října na Hurbanově náměstí v Bojnicích.
14.10.2018
Nenechte si ujít Tradiční levický jarmark, který se uskuteční od 18. do 21. října na náměstí Hrdinů a přinese bohatý kulturní program.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – Myanmar:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 16. 10. 2018
svátek:Havel
dnes:
úterý 16.10.
22 °C
zítra:
středa 17.10.
21 °C