www.infoglobe.cz » Jihoafrická republika – krajina všeho

Jihoafrická republika – krajina všeho

Publikováno: 1.5.2013
Jihoafrická republika je nejjižnějším státem Afriky. Nachází se mezi Atlantským a Indickým oceánem. Hlavním městem je Pretoria. V dnešním článku si povíme o tematických cestovatelských místech této přenádherné země a přidáme i nějakou tu zajímavost.

Jihoafrická republika se za poslední roky velmi změnila. Je bezpečnější, otevřenější a přátelštější. Proto, pokud uvažujete o návštěvě Afriky jako takové, neměli byste si nechat ujít ani návštěvu Jihoafrické republiky. Tato 50 milionová země patří nejen svou historií a přírodou k jedněm z nejkrásnějších koutů světa. Najdete zde poušť, rozsáhlé plošiny, majestátné Dračí hory, moderní velkoměsta, přírodní rezervace, nebo pro našince zajímavou kulturu a tradice. Z historie víme, že Jihoafrickou republiku kolonizovali Evropané, kteří se zde usadili. Díky tomu se tady budete cítit jako doma. V létě průměrná teplota dosahuje 28 °C a v zimě 18 °C. V Jihoafrické republice se mluví 11 jazyky, ale jedním z nejpoužívanějších je angličtina, takže s domluvením se nebudete mít problém. Vybudovaná infrastruktura nabízí jízdu autem na kvalitních silnicích či dálnicích, pro příznivce železniční dopravy zde jezdí rychlovlaky a velká letiště se starají o dostupnost Jihoafrické republiky z celého světa. Jihoafrická republika nabízí tzv. velkou pětku zážitků, a to vysoké hory, čistou vodu, výborná vína, národní parky a golf s tichou účastí krokodýlů.
Letiště v Kapském městě
Pro návštěvníky Jihoafrické republiky je po vstupu do "země všeho" připravena tzv. mapa zážitků, která vás provede tímto nevšedním a okouzlujícím státem. "Poznejte tmavě modrou", tak zní první okruh turistických tipů na výlet. Návštěvníci, či spíše dobrodružní cestovatelé, mají možnost obdivovat a pozorovat velryby, delfíny, tučňáky, ostrov tuleňů, houfy sardinek, dvě oceánská akvária, Ushakov (žraločí) mořský svět a pro ty opravdu nejodvážnější je připraveno potápění v klecích za žraloky. Druhý okruh tvoří "malebnost", který je ideální pro turisty. Obsahuje tipy na návštěvu Cape Pointu (nejjihovýchodnější bod Afriky), Stolových hor, vodopádů Augrabies, legendárních Dračích hor, jihoafrických chatrčí Rondavel, jeskyní Cango, Božích oken (panoramatické hory) a turistického klenotu Clarens. Třetí okruh vás zavede do historie a seznámí s původem a kulturou místních obyvatel. Cílem výletů je "kolébka lidstva" v provincii Gauteng, naleziště a muzeum v Národním parku Mapungubwe, tropické království deště v Modjadji, bojiště ze slavné Boer-Zulu-Britské války, zábavný tématický park Gold Reef City, výlety do jihoafrického Soweto (chudé sídliště), Robbenového ostrovního muzea, či do města diamantů Kimberley.
Kapské město
Čtvrtý okruh je "dobrodružný". Určený je pro adrenalinové nadšence, kteří rádi jezdí na koních, na raftech, nebo mají rádi paragliding, bungee jumping, či surfing. Jižní Afrika nezapomíná ani na lezce a vyznavače zip wire-u (pozn. red. lanová dráha). Pokud nepatříte ani do jedné z těchto skupin návštěvníků a dáváte spíše přednost pohodlí, pro vás je určen pátý a šestý zážitkový okruh. Tyto dva tematické okruhy vás zavedou do luxusu hotelových resortů, jachet, místních vináren a nočních klubů. Dají vám i tipy na koncerty a festivaly. Poslední z okruhů vás zavede do divoké a nespoutané africké přírody, kde budete moci vidět všechna zvířata tzv. velké africké pětky, jakož i mnohé jiné. Národními parky vás budou provázet zkušení průvodci.
Pláže a příroda JAR
Jihoafrická republika nabízí množství zážitků, poznání a krás, které na vás nedočkavě čekají. Na závěr ještě malá zajímavost o jednom typickém místním šperku zvaném Zulu a nápoji, který opíjí slony. Zulu je vlastně milostný dopis přetavený do podoby šperku. Tvoří ho korálky různých barev, které symbolizují různá přání. Zulu šperk je projevem lásky a náklonnosti, takže při návštěvě Jihoafrické republiky si dávejte pozor od koho takový pěkný šperk dostanete. A co se týká nápoje, který opíjí slony, ten se nazývá Amarula. Vyrábí se z exotického ovoce stromu Marula, nazývaného sloní strom. Pojmenování je trefné, vzhledem k tomu, že se pod těmito stromy shromažďují velká množství slonů. Ti konzumují světle žluté plody, které obsahují alkoholické složky, a tak není překvapením, když při svých toulkách Jižní Afrikou potkáte houpajícího se slona.
obyvatelé JAR
Pokud je vám přece jen Afrika vzdálená, zkuste se zapojit do naší fotosoutěže, ve které můžete vyhrát DVD film představující tuto krásnou zemi, jakož i Zulu šperk, mapu zajímavostí, pěkné tričko a mnoho dalších věcí.
Fotbaloví fanoušci JAR

Text: Oskár Mažgút
Zdroj a foto: southafrica.net

Překlad: Stanislava Waniová

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Víte, že? Jihoafrická republika - Dračí hory
Publikováno: 22.7.2012
Drakensberg – fascinující svět hor, horských průsmyků a přírodních scenérií, které se dle všech předpokladů staly námětem k vytvoření fantastického světa postav z říše J. J. R. Tolkiena, jehož rodištěm je právě Jihoafrická republika.

JAR: bohatý kout Afriky I.
Publikováno: 4.5.2011
Vzdálená Jihoafrická republika je nejbohatší zemí kontinentu, ve které je dodnes silně patrný vliv evropské civilizace, která koneckonců položila základy k jejímu vzniku. V seriálu se o jižním koutu Afriky dozvíte mnohem více.

JAR: bohatý kout Afriky II.
Publikováno: 11.5.2011
Dnes dokončíme povídání o Pretorii a přesuneme se do Kapského Města.

JAR: bohatý kout Afriky III.
Publikováno: 18.5.2011
Čeká na vás pokračování o nejstarším městě Jižní Afriky - Kapském Městě.

JAR: bohatý kout Afriky IV.
Publikováno: 25.5.2011
Z Kapského Města zamíříme do hlavního města Jihoafrické republiky - Johannesburgu.

JAR: bohatý kout Afriky V.
Publikováno: 1.6.2011
Přečtěte si v posledním díle o zajímavém hlavním městě jihoafrické provincie Svobodný stát a přilehlých národních parcích.

Kapské Město
Publikováno: 17.1.2010
Kapské Město je druhé největší město Jihoafrické republiky, hlavní město provincie Western Cape a zároveň tu sídlí jihoafrický parlament a další vládní instituce. Díky svým přírodním scenériím je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst světa.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Městská džungle

1. 1. – 28. 2. 2018
1. cena:
Kniha Procházky po pražských hřbitovech z internetového knihkupectví bux.cz
2. cena:
Dvě vstupenky na veletrhy FOR CARAVAN, FOR BOAT, FOR TRAVEL a HLUBINA
1. cena redakce:
Švýcarské hodinky Sea Force v hodnotě 9 290 Kč od firmy Wenger
2. cena redakce:
Výpravná a výjimečná knižní publikace Mapy měst z Knižního klubu
3. cena redakce:
Dvě vstupenky na veletrhy FOR CARAVAN, FOR BOAT, FOR TRAVEL a HLUBINA

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.2.2018
Staňte se hrdinou lyžařské sezony 2017/2018 v Nízkych a Vysokých Tatrách, ve Špindlerově Mlýně či v polském Szczyrku a získejte titul HERO SEASON TROPHY!
24.2.2018
V roce 2017 navštívilo Národní zemědělské muzeum téměř o 200 tisíc lidí více než v r. 2016 (cca půl milionu návštěvníků). Vděčí za to novým expozicím a řadě doprovodných akcí na pobočkách. Letos chce muzeum navázat vyvrcholením oslav 100 let od založení.
23.2.2018
Přijďte se podívat na nejúspěšnější fotografie přihlášené do soutěže Náš svět je krásný (Our world is beautiful), které najdete ve vybraných bratislavských nákupních centrech a ve Slovenském národním divadle.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KUBA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 25. 2. 2018
svátek:Liliana
dnes:
neděle 25.2.
-4 °C
zítra:
pondělí 26.2.
-5 °C