www.infoglobe.cz » Švýcarsko – výlet do Schwyzských Alp

Švýcarsko – výlet do Schwyzských Alp

Publikováno: 14.1.2018
Dnes se vydáme na krásný rodinný výlet, kde zažijeme fantastickou pěší turistiku. Navštívíme totiž úžasné horské středisko Stoos, které se vypíná nad Lucernským jezerem.

Náš výlet začíná v Curychu, odkud se veřejnou dopravou přes železniční stanice Leimbach, Arth-Goldau atd. dostaneme do obce Schwyz. Odsud můžeme jet buď autobusem přes Schwyz (Centrum) do Schwyz (Stoosbahn, Schlattli) a lanovkou do horské vesnice Stoos, nebo vlakem do Brunnenu, následně autobusem do obce Morschach (údolní stanice), odkud se kabinkovou lanovkou přesuneme do zmíněné vesničky Stoos. Výběr trasy necháváme na vás, ale počítejte s tím, že cesta plná mostů, tunelů a viaduktů vám zabere přibližně 75 minut.

Švýcarsko

Fronalpstock   Stoos

Zajímavostí je, že do vesnice Stoos se dostanete pouze veřejnou dopravou, protože auta sem nesmějí. Samotná horská obec se nachází v nadmořské výšce cca 1 300 metrů, žije tu něco přes sto obyvatel a je turisticky velmi vyhledávaným letním i zimním sportovním centrem. Ještě než se vydáme sedačkovou lanovkou na horský vrchol Fronalpstock (1 921 m n. m.), vrátíme se k lanovce Stoosbahn, která je charakteristická otáčejícími se kabinami, které udržují podlahu v rovině, a tak umožňují pohodlnou a bezpečnou přepravu i při extrémním stoupání. Tato lanovka je celosvětovým unikátem.

Fronalpstock (lanovka)

Švýcarsko   okolí vesničky Stoos (lanovky)

Z malebné vesničky Stoos se vydáváme na vrchol Fronalpstock, kde se nachází horská chata Furggeli i s pozorovací plošinou. Po vstupu na plošinu se vám naskytne neuvěřitelný pohled na horské masivy Glärnisch, Todi, Uri Rotstock, Pilatus, Weissentsein, Vosgen, horskou louku Rütli či údolí Reuss a Lucerne. Rovněž budete pozorovat Lucernské jezero, kterému se také říká jezero čtyř zalesněných osad. Jedná se o čtvrté největší jezero v zemi, které má komplikovaný tvar a pokrývá plochu 114 kilometrů čtverečních. Většina jeho pobřeží stoupá prudce do hor, a proto to vypadá, že leží ve čtyřech údolích. Zajímavostí vrcholu Fronalpstock je i umístění nejvyššího amatérského rádiového zesilovače na světě.

Lucernské jezero

Švýcarské Alpy   pohledy na krajinu

Tady můžete buď výlet ukončit, nebo se vydejte na náročnější vycházku na vrchol Klingenstock, která vám zabere 2 a půl hodiny, přičemž překonáte výškový rozdíl 400 metrů. Odměnou vám bude trochu adrenalinová horská cesta, která je místy zajištěná řetězy a která vám poskytne unikátní panoramatické pohledy na Schwyzské Alpy (součást severovýchodních Švýcarských Alp). Napojit se můžete i na turistickou magistrálu, tzv. Cestu Švýcarska, která křižuje zemi helvétského kříže.

horské chaty   horské chaty

Celodenní výlet doporučujeme završit návštěvou některé z mnoha restaurací, kde si určitě pochutnáte na tradičních místních specialitách. Navzdory poměrně vysokým cenám je výlet do střediska Stoos správnou volbou, protože zažijete dobrodružství, na která budete ještě dlouho vzpomínat.

GPS: 46°58'05.7"N 8°38'14.5"E

Text: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová

Foto: Mário LipovskýDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Švýcarsko, Curych – návštěva vědeckého muzea
Publikováno: 3.12.2017
Dnes vás opět zavedeme do Curychu. Tentokrát navštívíme Spolkovou vysokou technickou školu (ETH Curych), která patří mezi přední světové univerzity zabývající se novými technologiemi a přírodními vědami.

Švýcarsko, Curych – panoramatická stezka nad městem
Publikováno: 10.12.2017
Dnes se na Curych podíváme z výšky. Absolvujeme totiž výlet k vrchu Üetliberg, který je součástí pohoří Albis. Výchozím bodem bude hlavní nádraží, odkud se vydáme vlakem až ke zmiňovanému vrcholu.

Švýcarsko: Na vodě u Curychu - VIDEO
Publikováno: 24.5.2011
Když se řekne romantika, málokdo si představí něco, co nemá nic společného s vodou. Romantické je šumění mořských vln i svítání nad řekou. Pohled skrze hladinu nás dojímá skoro stejně jako pohled do očí našeho protějšku. Koupání ve vaně při svíčkách je považováno za samotný vrchol romantiky.

Švýcarsko: Curych - město bankéřů-VIDEO
Publikováno: 26.10.2011
Pro turistu je Curych především město řeky Limmat a nepatrně velkého, o to však krásnějšího historického centra. Pro Švýcary se ale jedná v prvé řadě o finančí metropoli celé země. Kdyby Curych padl, padla by i švýcarská ekonomika, proslulá skoro stejně jako jejich hodinky. A tak není divu, že se Curychu také říká město bankéřů a jeho obyvatelům finančníci moderní doby.

Švýcarsko: Curych s nádechem starých časů-VIDEO
Publikováno: 26.8.2011
Švýcarský Curych je nejen velmi kosmopolitním městem, ve kterém si každý připadá skutečně jako doma, ale je také oblastí, která na člověka přímo dýchne svou historií. To platí i přesto, že většinu památek zvládne každý v poklidu obejít nejen za jeden den, ale dokonce i za pár hodin. Přesto mu na něj zůstanou vzpomínky, které z hlavy jen tak nevymaže.

Švýcarsko, Lucern – čtyři krátké, leč zajímavé zastávky
Publikováno: 9.9.2016
Po Ženevě zavítáme do dalšího zajímavého švýcarského města – Lucernu. Najdete jej ve středu Švýcarska v kantonu stejného jména (v celém kantonu žije podobný počet obyvatel jako v Brně). Jaké jsou jedny z nejzajímavějších míst v tomto malebném městě ležícím na Lucernském jezeře?

Švýcarsko, Winterthur – návštěva Technoramy a zámku Hegi
Publikováno: 26.11.2017
Pár kilometrů jihozápadně od Curychu (cca 30 km) se nachází počtem obyvatel šesté největší město Švýcarska – Winterthur. V současnosti je město považováno za centrum služeb a špičkových technologií. Tento přívlastek nás zaujal natolik, že jsme se tam vydali.

Švýcarsko, Ženeva – hlavní město míru I
Publikováno: 26.8.2016
Při našem cestování po celém světě dnes zůstaneme v Evropě. Naším konkrétním cílem bude Ženeva, jíž se přezdívá hlavní město míru. Ženeva je druhým největším městem Švýcarska (po Curychu). Je známá jako domov mnoha mezinárodních organizací (WHO, CERN, OSN atd.) a mezi její ikonické dominanty patří Palác národů (Palais des Nations), o kterém si povíme ve druhém díle.

Švýcarsko: Basilej a okolí I.
Publikováno: 27.10.2013
Město Basel (Basilej), ležící v severozápadní části Švýcarska při hranicích s Francií a Německem, jsem navštívila již dvakrát.

Švýcarsko: výšlap na Brunni a prohlídka města Gruyéres
Publikováno: 6.10.2016
V centrálním Švýcarsku u městečka Engelberg se rozkládá několik alpských vrcholů a my se rozhodli vydat na horu Brunni. Naším cílem byla chata Brunnihütte, která leží ve výšce 1 860 metrů nad mořem. Celou trasu můžete absolvovat pěší túrou, ale i lanovkou, která vám rozhodně ušetří spoustu sil (nikoliv však peněz). Pokud však zvolíte lehčí tempo a budete mít tak krásné počasí jako my, tahle hora vás prostě donutí vystoupat až do cíle.


Souvisejicí fotogalerie

Švýcarsko – krajina hor, památek a nevšední přírody
Zveme vás na malý výlet po Švýcarsku. Navštívíme zámek Hegi, který je považován za typický příkla...

Švýcarsko: Cestou na horu Jungfrau
Krásná krajina a dech tající vrcholky hor nás provází cestou na nejvýše položenou železniční stan...


Souvisejicí videa

Švýcarsko, Luzern: největší Dům dopravy v Evropě
Pojďte s námi na návštěvu největšího muzea dopravy v Evropě – do luzernského Verkehrshaus. Nabízí...

Švýcarsko, Engelberg: život kolem Andělské hory
Engelberg – městečko zasazené do romantiky švýcarských Alp s dominantou hory Titlis je oblíbenou ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Báječná dovolená

1. 7. – 31. 8. 2018
1. cena:
Kniha Vietnam s vůní koriandru z produkce CA Gaudium + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Průvodce po tajemných místech z internetového knihkupectví bux.cz Nejkrásnější výlety na tajemná místa + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v Ubytování na jedničku (penzion Daniela) na Lipně + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena redakce:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lanovkou + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.8.2018
Nenechte si ujít jedinečnou mezinárodní přehlídku kultivovaného humoru, nezávislé satiry a zábavné recese s dlouholetou tradicí – Kremnické gagy 2018.
21.8.2018
Hrad na stejnojmenném vrchu čeká zásadní rekonstrukce, která zpřístupní dosud zavřená místa. Opravy jsou plánovány po etapách do čtyř let a nezasáhnou do návštěvnických sezon. Kulturní památka tak ukáže části, které ve 20. letech navrhl architekt Dušan Jurkovič.
20.8.2018
Desetitisíce návštěvníků se i letos mohou těšit na Mezinárodní letecké dny SIAF 2018, které se uskuteční ve dnech 1. a 2. září na letecké základně Sliač.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ARGENTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 22. 8. 2018
svátek:Bohuslav
dnes:
středa 22.8.
31 °C
zítra:
čtvrtek 23.8.
32 °C