www.infoglobe.cz » Archiv aktualit » Unesco zařadilo do seznamu další čtyři místa

Unesco zařadilo do seznamu další čtyři místa

Unesco zařadilo do seznamu další čtyři místa
Publikováno: 29.6.2009
Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu dne 26.6. zařadila do seznamu kulturního a přírodního dědictví další čtyři místa.

Patří mezi ně Dolomity v severní Itálii, severomořské mělčiny mezi nizozemským a německým pobřežím a Frískými ostrovy, kapverdské město Cidade Velha a čínská hora Wu-Tchaj.

Dolomity jsou jednou z nejkrásnějších horských krajin na světě, oblast severoitalských Alp zahrnuje 18 vrcholů.

Severomořské mělčiny, které jsou přírodním parkem, kde se shromažďují tažní ptáci. Každým rokem se tam slétává až dvacet milionů ptáků. Dostala se do seznamu až poté co grémium Unesco vyškrtlo kulturněhistorickou scenérii labského údolí v Drážďanech, kvůli stavbě nového mostu.

Cidade Velha je nejstarším městem na Kapverdách, bylo založeno v 15.století. Stalo se prvním evropským sídlem v tropech, zde bylo centrum portugalského obchodu s otroky.Dodnes připomínají historické uličky, dva kostely a pevnost portugalské kolonizátory.

Hora Wu-Tchaj v Číně je se svými pěti vrcholky jednou ze svatých hor buddhismu. Nachází se na ní 53 klášterů a svatyní s cennými uměleckými poklady.

Italské DolomityPtatstvo na mělčináchMěsto Cidade Velha

Text: Lenka Fortinová

Foto google

 



Diskuze u článku


Lokace:

Česká republika

Partneři:

Rezervace letenek:

kralovna.cz

 

Průvodce:



Fotosoutěž:

Krásy a odpudivá zákoutí České republiky

1.3. - 30.4.
1. cena: brzy se dozvíte...
2. cena: brzy se dozvíte...
3. cena: brzy se dozvíte...

Aktuality:

12.3.2010 Centrum turismu
V Prešovském samosprávném kraji začne od léta fungovat centrum rozvoje turismu, zaměřené zejména na oblast Vysokých Tater.

11.3.2010 Motosalon v Brně
Od 10. března se na brněnském výstavišti koná pětidenní největší motocyklový veletrh ve střední Evropě.

10.3.2010 V Bratislavě se uskuteční třetí ročník Anime Show
Po velkém loňském úspěchu festivalu Anime Show 2009, jenž navštívilo přes 3 a půl tisíce návštěvníků, se v Bratislavě ve dnech 12. a 13. března 2010 uskuteční už třetí ročník mezinárodního festivalu anime, komiksu, japonské kultury, sci-fi a fantasy.

Archiv aktualit


Dnešní akce pátek 12.3.2010:

Archeologická expozice Národní galerie
22.11.2009 - 31.12.2010
Praha

Výstava – Významné osobnosti českého olympismu
3.12.2009 - 4.4.2010
Praha 1

Čarodějné zimní pohádkové prohlídky
9.1.2010 - 28.3.2010
Staré Hrady

Ledový bar 2010
15.1.2010 - 15.3.2010
Příchovice

Ptačí budky a krmítka
23.1.2010 - 31.3.2010
Praha botanická zahrada

Zobrazit dnešní akce
Všechny akce
dnes:pátek 12. 3. 2010
svátek:Řehoř
dnes:
pátek 12.3.
4 °C
zítra:
sobota 13.3.
2 °C