www.infoglobe.cz » Aktuality » SVET: Barva roku 2023

SVET: Barva roku 2023

Publikováno: 18.1.2023
Na začátku roku opět přicházejí různé žebříčky popularity nebo trendů. Jedním z nejoblíbenějších je i barva roku. Zatím co minulý rok byl v znamení fialové barvy, tak nynějšímu bude kralovat magenta, tedy červená barva s podílem fialové.

Jako každý rok, tak i v roce 2023 zveřejnila společnost Pantone barvu roku, kterou se stala Viva Magenta (18-1750). Barva má navozovat novou, pulzující a optimistickou energii s rebelským duchem. Podle jedné z největších fotobank světa, společnosti Shutterstock budou nadcházející rok v trendu barvy (odstíny): fialové (C8B3F4), červené E33443), oranžové (CC842E), modré (528CCC) a zelené (016D6D). Tradičně zařazujeme barvu roku i od společnosti Dulux, kterou je Wild Wonder™. Jedná se o světlý, zemitý odstín se zářivým tónem přinášejícím energii a pozitivitu do obytných i pracovních prostor a spojující nás s přírodou.


Zdroj: Shutterstock, Dulux, Pantone

Foto: Pixabay.com

Textová úprava: redakcia  Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

EVROPA: Nejlepší destinace 2023
Publikováno: 23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.

SVET: Nejnavštěvovanější země v roce 2022 podle Visited Travel App
Publikováno: 7.2.2023
Cestovatelská aplikace Visited Travel App zveřejnila hlavní trendy v cestování v roce 2022. V následujících řádcích se dozvíte, které země byly nejnavštěvovanější, a to na základě informací od 1,4 miliónů uživatelů této aplikace.

SVET: Krajiny a města s nejvyšším počtem mrakodrapů
Publikováno: 7.3.2023
V následujících řádcích vám přinášíme přehled zemí a měst s nejvyšším počtem mrakodrapů na základě databáze neziskové organizace Council on Tall Buildings and Urban Habitat. Samozřejmě hlavním parametrem je výška, která musí přesahovat 150 metrů.

SVET: Nejoblíbenější destinace roku 2023
Publikováno: 29.3.2023
Popřední cestovatelský portál Tripadvisor sestavil žebříček nejoblíbenějších letošních destinací, který vám přinášíme v následujících řádcích.

SVET: Cestovatelské destinace roku 2023
Publikováno: 10.5.2023
Popřední cestovatelský portál Tripadvisor sestavil žebříček nejen nejoblíbenějších (trendových) letošních destinací, ale i na základě popularity jednotlivých míst u cestovatelů nebo gastronomických, přírodních a kulturních tipů. Přehled držitelů titulu „Best of the Best“ vám přinášíme v následujících řádcích.

Kalendářní mezinárodní a světové dny I
Publikováno: 27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.

Mezinárodní a světové dny II
Publikováno: 29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).

SVET: Nejčistější a nejznečištěnější místa z pohledu kvality ovzduší
Publikováno: 30.3.2022
Společnost IQAir zveřejnila zprávu o globální kvalitě ovzduší, která byla vypracovaná na základě nových doporučení Světové zdravotnické organizace. Podle této nové směrnice až v 117 zemích světa se překračuje znečištění ovzduší.

SVET: Nejtišší místo na Zemi
Publikováno: 13.9.2022
V současnosti je na světě množství hluku z letadel, silniční dopravy i z celkového hlediska zalidněnosti měst. Odlehlých a izolovaných oblastí je čím dále tím méně, proto najít nejtišší místo na Zemi není vůbec lehké.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.5.2023
Nenechte si ujít tradiční noční výstup na hrad Bezděz v sobotu 27. května od 19-té hodiny. Čeká na vás bohatý doprovodný program, ukončený fantastickou ohňovou šou.
23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.
20.5.2023
Květnově-červnové číslo časopisu Krásy Slovenska přináší zajímavý rozhovor s elitní slovenskou skialpinistkou Mariannou Jagerčíkovou, pozve vás na Nový hrad - castrum Wywar a budete také poznávat poutnická místa a kalvárie v okolí Žiliny.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 29. 5. 2023
svátek:Maxmilián
dnes:
pondělí 29.5.
11 °C
zítra:
úterý 30.5.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X