www.infoglobe.cz » Aktuality » SVET: Nejtišší místo na Zemi

SVET: Nejtišší místo na Zemi

Publikováno: 13.9.2022
V současnosti je na světě množství hluku z letadel, silniční dopravy i z celkového hlediska zalidněnosti měst. Odlehlých a izolovaných oblastí je čím dále tím méně, proto najít nejtišší místo na Zemi není vůbec lehké.

Pokud by jste ho hledali v oceánu, tak ticho zde nenajdete, jelikož ho narušuje masivní lodní doprava v kombinaci s povětrnostními podmínkami. Ale podle portálu IFLScience je jedním z nejtiších míst světa kráter havajské sopky Haleakalā na ostrově Maui. Více než 790 metrů hluboký kráter ve svém vnitřku poskytuje tak nízkou hladinu zvuku, že by jste tu mohli slyšet tlukot svého srdce. Vyjádřené v číslech, hladina zvuku tu dosahuje jen do 10 decibelů. Údajně nejtiššímu místu světa  pomáhá kromě velké hloubky (minimální vliv větru) i vyprahnutá okolní krajina, absence vegetace i hlučnost divokých zvířat. 


Zdroj: iflscience.com
Foto: Pixabay.com
Textová úprava: redakcia Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku I.
Publikováno: 6.12.2022
Havajské ostrovy jsou snad známé po celém světě a slovo havaj se používá často ve významu mít pohodu, nemuset nic dělat, zkrátka lážo plážo.

SVET: Barva roku 2023
Publikováno: 18.1.2023
Na začátku roku opět přicházejí různé žebříčky popularity nebo trendů. Jedním z nejoblíbenějších je i barva roku. Zatím co minulý rok byl v znamení fialové barvy, tak nynějšímu bude kralovat magenta, tedy červená barva s podílem fialové.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VIII.
Publikováno: 24.1.2023
V posledním díle o Havajských ostrovech zavítáme na druhý největší ostrov souostroví – Maui. Jmenuje se po synovi bájného mořeplavce, objevitele ostrovů.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VII.
Publikováno: 17.1.2023
V naší sérii o Havajských ostrovech se dnes naposledy vydáme do Honolulu a jeho okolí. Začneme v místní honolulské zoo. Ta leží v parku Kapiolani, což je největší a nejstarší veřejný park na Havajských ostrovech.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku VI.
Publikováno: 10.1.2023
Honosný palác ʻIolani dnes necháme za sebou. Vracíme se na King Street, odkud budeme pokračovat k dalším turisticky zajímavým místům v Honolulu. Naším prvním cílem bude ulice Kalia Road, která se nachází jižním směrem od paláce. Pokud byste se rozhodli jít pěšky, cesta by vám zabrala asi hodinu. Konkrétně vás zavedeme do Vojenského muzea (US Army Museum).

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku V.
Publikováno: 3.1.2023
Minule jsme si na konci našeho výletu udělali menší kulinářskou zastávku na blízkém trhu na ulici Merchant Street. Trh opustíme a zamíříme k paláci ʻIolani, hlavní zastávce dnešní cesty.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku IV.
Publikováno: 27.12.2022
V minulém díle jsme se stavili v Hilu, městě, které leží na západním pobřeží hlavního ostrova souostroví.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku III.
Publikováno: 20.12.2022
Výšlap na sopku Mauna Kea je strhující zážitek. V dnešním díle vám představíme dalších několik míst na největším ostrově Havaj, kvůli kterým stojí za to se sem vydat.

USA, Havajské ostrovy – uprostřed Pacifiku II.
Publikováno: 13.12.2022
Mauna Kea neboli Bílá hora je v dnešním článku o Havajských ostrovech naší hlavní zastávkou. Možná si pamatujete na to, že Mauna Kea je v podstatě nejvyšší horou naší planety a že se jedná o vulkán. Naposledy vybuchla asi před šesti tisíci lety.

SVET: Žebříček nejhorších jídel a potravin
Publikováno: 15.2.2023
K cestování neodmyslitelně patří také ochutnávání různých lokálních specialit a pochutin. Světový průvodce jídlem tasteatlas.com sestavil žebříček stovky nejhůře hodnocených potravin a jídel z celého světa, mezi kterými nechyběly ani dobroty ze Slovenska i Česka.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.5.2023
Nenechte si ujít tradiční noční výstup na hrad Bezděz v sobotu 27. května od 19-té hodiny. Čeká na vás bohatý doprovodný program, ukončený fantastickou ohňovou šou.
23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.
20.5.2023
Květnově-červnové číslo časopisu Krásy Slovenska přináší zajímavý rozhovor s elitní slovenskou skialpinistkou Mariannou Jagerčíkovou, pozve vás na Nový hrad - castrum Wywar a budete také poznávat poutnická místa a kalvárie v okolí Žiliny.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 29. 5. 2023
svátek:Maxmilián
dnes:
pondělí 29.5.
11 °C
zítra:
úterý 30.5.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X