www.infoglobe.cz » Bezpečnost

Bezpečnost

Bezpečnostní situace v Argentině se po ekonomicko-politické a sociální krizi na konci roku 2001 výrazně zhoršila, což souvisí se změnou životní úrovně mnoha Argentinců. Zejména v Buenos Aires a ve velkých městech a aglomeracích s velkou hustotou obyvatelstva se množí ozbrojená přepadení a loupeže. Vyskytly se i přepadení v restauracích nebo i přepadení dálkových autobusů. Vyskytují se také přepadení, kdy delikventi osobu donutí vybrat v bankovním automatu z platební karty veškerou možnou hotovost.
Obecně platí, že si turisté musí hlídat své osobní věci, nevystavovat na obdiv své peněženky, fotoaparáty a jiné cennosti. Nedoporučujeme pohybovat se v noci na odlehlých či opuštěných ulicích, navštěvovat riziková místa, zejména pak chudinské čtvrti.
V Buenos Aires a obecně v celé Argentině je rozvinut dobře fungující systém taxi služeb. Pro zvýšení bezpečnosti, zejména v nočních hodinách, doporučujeme upřednostňovat taxislužbu cestou hotelových služeb nebo využívat tzv. „radiotaxi Remiz“, než využívání náhodných taxi na ulici.

Časté jsou demonstrace na mnoha místech Argentiny, zvláště pak v Buenos Aires, kde jsou téměř na denním pořádku a značně blokují městskou dopravu. Není vyjímkou zablokování jediné příjezdové komunikace na mezinárodní letiště Ezeiza na dobu několika hodin a tím zabránění odletu plánovanou linkou. Doporučujeme vyhýbat se těmto protestním akcím, neboť bývají vyhledávaným prostorem pro kapesní zloděje.

Vzhledem k tomu, že situaci v zemi považujeme stále za nevyzpytatelnou, doporučujeme všem občanům ČR, aby se aktuálně informovali na Velvyslanectví ČR v Buenos Aires (buenosaires@embassy.mzv.cz).

Při cestách automobilem po Argentině je nutno brát v úvahu enormní vzdálenosti mezi jednotlivými městy a obydlenými prostory, které jsou mnohdy více než 500 km. Hlavní tahy, mimo velká města, tvoří převážně dvouproudé silnice s relativně dobrým povrchem a malou hustotou provozu. Vedlejší cesty a případné objížďky jsou většinou velmi prašné a v případě dešťů blátivé. Proto při plánování cestování automobilem po Argentině, doporučujeme plánovat přespání v hotelích a cestovat pouze ve dne. I když síť čerpacích stanic pohonných hmot je relativně dobrá, ne vždy dostanete koupit požadovaný druh pohonných hmot a tak doporučujeme řídit se zásadou „čerpat pohonné hmoty kdy mohu a ne kdy musím“.

Prodejní doba ve většině obchodů je od pondělí do soboty od 9:00 do 20:30 hodin. V neděli bývají menší obchody zavřené. Ve vnitrozemí je zvykem polední siesta mezi 13:00 a 16:00 hodinou. Velká nákupní střediska (shopping center Carefour, Jumbo, Dicso, Easy) mají otevřeno celý týden od 9.00 do 22.00 hodin.

Argentinská veřejnost je velmi citlivá na nadměrné požívání alkoholu, pití nadmíru je nepřijatelné.

V Argentině se lze setkat téměř se všemi klimatickými pásmy (od subtropického podnebí na severu až po subantarktické na jihu) a tomu je třeba přizpůsobit výběr oblečení. Též je třeba vzít v úvahu, že na jižní polokouli roční období neodpovídají s evropskými. Při návštěvě oblastí s extrémními podmínkami (např. pohoří And) je třeba důkladně zvážit vlastní schopnosti.
Náš zastupitelský úřad řešil již dva tragické případy spojené s výstupem na nejvyšší horu jižní Ameriky – Aconcagua (jeden případ zmizení a jeden případ úmrtí). Důrazně upozorňujeme, že klimatické podmínky srovnatelné s výstupem na horu Aconcagua nelze v Evropě simulovat - jde o horu vysokou 6.962 m n.m. Turisté se nechávají zlákat tím, že na vrchol hory lze vystoupit i bez použití horolezecké výstroje, avšak terén a klima je velmi zrádné. Důrazně doporučujeme, aby každý eventuální turista důkladně zvážil své fyzické schopnosti (problémy nastávají již v nadmořské výšce cca 3.000 m) a případný výstup prováděl vždy ve skupině a se zkušeným horským vůdcem.
Zdroj: MZV


Informace o Argentině lze nalézt rovněž na webových stránkách:
www.turismo.gov.ar
www.info.gov.ar
www.yahoo.com.ar
www.latinworld.com.sur/argentina

 

Důležitá telefonní čísla:  

 

Policie: 101

Záchranná služba: 107

Hasiči: 100

 

zpět

Lokace:

Argentina
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.6.2019
Všichni, kteří mají rádi přírodu, dobrou hudbu a nevšední zážitky, by si neměli nechat ujít 9. ročník akce Zelená Modrá, která se uskuteční 29. a 30. června.
25.6.2019
Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 26. 6. 2019
svátek: