www.infoglobe.cz » Aktuality » Biokoupaliště Krtko otevřou koncem července

Biokoupaliště Krtko otevřou koncem července

Publikováno: 20.7.2010
Koncem července otevřou ve Velkém Krtíši první biokoupaliště na Slovensku. Kvůli intenzivním dešťům se jeho otevření zpozdilo.

Biokoupaliště Krtko (Krtek) je úplnou novinkou na Slovensku. Čistění vody v něm zabezpečují speciální rostliny, takže nejsou potřeba žádné chemikálie. Čistotu vody budou kontrolovat hygienici. Biokoupaliště dalo postavit město Velký Krtíš a investovalo do něj 1,3 mil. eur. Kapacita koupaliště je 1000 lidí a vstupné vyjde dospělého návštěvníka na 2 eura a 1,50 eura děti. Hloubka vody v bazénu je od 70 cm do dvou metrů. Pro děti bude k dispozici tobogan a také dětské hřiště. Před dokončením jsou ještě bufetové prostory, šatny, toalety a menší úpravy okolí.

S otevřením koupaliště byla spojena i soutěž o jeho název „Navrhni a vyhraj“. Z 93 přihlášených návrhů v hlasování zvítězil název 26leté Krtíšanky – Krtko. Tento návrh vyhrál s počtem 1916 hlasů. Primátor města už odevzdal výherkyni čestnou vstupenku na koupaliště a plyšového krtka.


Text: Zuzana Megerssová
Foto: Veľký KrtíšDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.11.2019
Slovenské národní muzeum v Martině – Etnografické muzeum vás zve na zdobení stromků vlastnoručně vyrobenými ozdobami.
21.11.2019
Blíží se konec listopadu. Podzimní trhy střídají trhy vánoční a jedno z nejoblíbenějších období v roce je za dveřmi. Mají ho rádi dospělí, děti i obchodníci. V centrech měst a obcí po celé republice se připravují prodejní místa s vánoční tematikou, vůní svařeného vína a staročeských pochutin. Vánoční trhy začínají již příští víkend.
20.11.2019
Vydejte se s Jakubem Frankem trekovat po Nepálu a neutraťe ani korunu. Poutavá přednáška vás čeká už 24. listopadu v cestovatelské kavárně na Vajnorské 3 v Bratislavě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 22. 11. 2019
svátek:Cecílie
dnes:
pátek 22.11.
8 °C
zítra:
sobota 23.11.
6 °C